Назад до каталогу статей
Функції майданчика

Вартість життєвого циклу товару - новий функціонал Prozorro на E-Tender

06 Травня 2021

Замовники, при оголошенні закупівлі, можуть встановлювати критерії оцінки вартості подальшої експлуатації предмету закупівлі. Постачальники, на етапі подання тендерної пропозиції, мають вказати якими будуть витрати на користування, обслуговування, утилізацію товару та охорону навколишнього середовища.

Для кого цей функціонал

Новий інструмент можуть використовувати всі замовники, але він буде найбільш ефективним для великих державних компаній та організацій, які закуповують високотехнологічного обладнання, транспорт, двигуни тощо. Адже такі товари передбачають значні витрати на їх експлуатацію.

Щоб створити закупівлю з використанням вартості життєвого циклу на Е-Тендер, потрібно в полі “оцінка пропозицій” (мал.1) обрати “за вартістю життєвого циклу”.

мал.1

З інструкцією по оголошенню закупівлі з вартістю життєвого циклу від команди Прозорро можна ознайомитись на сайті infobox.prozorro.org.

Ціна товару та категорії витрат життєвого циклу

Приведена ціна товару в такій закупівлі вираховується за формулою. Складовими формули є: вартість самого товару (включаючи вартість доставки, встановлення тощо) та витрати на життєвий цикл. Учасники аукціону в ProZorro можуть змінювати лише вартість товару. Витрати на життєвий цикл залишаються незмінними. Примірна методика визначення вартості життєвого циклу розроблена Департаментом сфери публічних закупівель Мінекономіки.

Що відносять до витрат на життєвий цикл товару:

  • користування (витрати на паливо, електроенергію тощо);
  • обслуговування;
  • завершення користування (утилізація, демонтаж тощо);
  • захист навколишнього середовища (плата за викиди забруднюючих речовин).

На Е-Тендер, при створенні закупівлі з використанням вартості життєвого циклу, замовник повинен обрати одну з категорій (активувати відповідний чекбокс, як на мал.2).

мал.2

У свою чергу, учасник аукціону, при поданні пропозиції, вказує інформацію щодо вартості параметру життєвого циклу (мал.3):

мал.3

В електронних полях вказується сума витрат по відповідній категорії.  

Види закупівель, у яких застосовують життєвий цикл товару

На початковому етапі, функціонал реалізовано для таких процедур:

• Відкриті торги;

• Відкриті торги з публікацією англійською мовою;

• Спрощені торги із застосуванням ЕТС.

Якщо потрібна консультація щодо участі у публічних закупівлях на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Відбулося технічне оновлення на Прозоро в частині роботи замовників із відкритими торгами. Як нові зміни вплинули на роботу описано в даній статті.
Функції майданчика
Продовжуємо тримати технічний фронт та займатися покращенням роботи як нашого майданчика так і системи публічних закупівель Прозоро в цілому. Які доопрацювання на майданчику реалізувала наша команда читайте далі в статті.
Функції майданчика
Доопрацювання стосуються можливості додавання проекту договору при публікації запиту цінових пропозицій, оновлений список типів документів при створенні закупівлі та функція щодо відображення статусу завантажених документів переможця.