Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВАЖЛИВІ 15 ФАКТІВ ПРО ЗАКУПІВЛІ ЧЕРЕЗ ЦЗО

03 Лютого 2020

Закупівельники отримають можливість проводити свої закупівлі через централізовані закупівельні організації. У системі Прозорро та на майданчику будуть для цього технічні доопрацювання. Далі наводимо головні факти про закупівлі через такі організації та розповідаємо про загальні положення про них у законі

«З першого дня появи Prozorro в Україні E-Tender систематично розвиває функціонал для учасників публічних закупівель. Черговим тому підтвердженням став недавній важливий реліз в системі –  реалізація кабінету центральної закупівельної організації (ЦЗО). Проведення закупівель через ЦЗО – успішна міжнародна модель, і ми раді стати частиною історичної події впровадження такої форми в нашій країні. Маємо надію, що це сприятиме росту ефективності закупівель та їх професіоналізації в цілому. Прикладемо максимум зусиль, щоб практичне застосування нового інструменту продемонструвало його результативність і наші користувачі надалі відчували, що E-Tender  є їх постійним помічником в адаптації будь яких нововведень, як законодавчих так і системних.»

Віталій Діхтяр, CEO E-Tender

Закупівлі замовник може проводити і завдяки централізованим закупівельним організаціям. Окрім того, таку можливість передбачив і новий закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX, який вводиться у дію вже 19 квітня.

Особливості створення та діяльності ЦЗО визначено в постанова КМУ. Такі організації можливо створювати на центральному та місцевому рівнях. На першому, утворює їх Уряд і проводять вони тендера для ЦОВВ та замовників будь-якого рівня влади. ЦЗО також може бути створено місцевою владою. Рада депутатів області чи міста чисельністю більше 1 млн., мешканців може створити ЦЗО своїм власним рішення і таке ЦЗО зможе закуповувати для організацій місцевого рівня.

Із ЦЗО у постанові передбачено два типи співпраці із замовниками – на добровільній та на обов’язковій основах. На сьогодні як добровільна ЦЗО діє ДУ «Професійні закупівлі». До цієї організації звернутися може будь-який і передати свої закупівлі.
Як опублікувати закупівлю користувачам майданчика Е-тендер через ЦЗО показали тут.
схожi новини

Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання
Корисні статті
Пропонуємо замовникам розглянути можливість закуповувати кисломолочні сири через електронні каталоги Prozorro Market, адже маємо кейс реальної економії коштів.
Корисні статті
З набранням чинності Постановою №1178, механізм 24 год значно розширив свою дію на перелік документів та інформацію, які може учасник виправити під час проведення тендеру. У статті E-tender описав, які саме це документи та як на сьогодні, у час війни, працює механізм усунення невідповідностей в тендерній пропозиції