Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВАЖЛИВІ 15 ФАКТІВ ПРО ЗАКУПІВЛІ ЧЕРЕЗ ЦЗО

03 Лютого 2020

Закупівельники отримають можливість проводити свої закупівлі через централізовані закупівельні організації. У системі Прозорро та на майданчику будуть для цього технічні доопрацювання. Далі наводимо головні факти про закупівлі через такі організації та розповідаємо про загальні положення про них у законі

«З першого дня появи Prozorro в Україні E-Tender систематично розвиває функціонал для учасників публічних закупівель. Черговим тому підтвердженням став недавній важливий реліз в системі –  реалізація кабінету центральної закупівельної організації (ЦЗО). Проведення закупівель через ЦЗО – успішна міжнародна модель, і ми раді стати частиною історичної події впровадження такої форми в нашій країні. Маємо надію, що це сприятиме росту ефективності закупівель та їх професіоналізації в цілому. Прикладемо максимум зусиль, щоб практичне застосування нового інструменту продемонструвало його результативність і наші користувачі надалі відчували, що E-Tender  є їх постійним помічником в адаптації будь яких нововведень, як законодавчих так і системних.»

Віталій Діхтяр, CEO E-Tender

Закупівлі замовник може проводити і завдяки централізованим закупівельним організаціям. Окрім того, таку можливість передбачив і новий закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX, який вводиться у дію вже 19 квітня.

Особливості створення та діяльності ЦЗО визначено в постанова КМУ. Такі організації можливо створювати на центральному та місцевому рівнях. На першому, утворює їх Уряд і проводять вони тендера для ЦОВВ та замовників будь-якого рівня влади. ЦЗО також може бути створено місцевою владою. Рада депутатів області чи міста чисельністю більше 1 млн., мешканців може створити ЦЗО своїм власним рішення і таке ЦЗО зможе закуповувати для організацій місцевого рівня.

Із ЦЗО у постанові передбачено два типи співпраці із замовниками – на добровільній та на обов’язковій основах. На сьогодні як добровільна ЦЗО діє ДУ «Професійні закупівлі». До цієї організації звернутися може будь-який і передати свої закупівлі.
Як опублікувати закупівлю користувачам майданчика Е-тендер через ЦЗО показали тут.
схожi новини

Корисні статті
Скористайтеся перевагами запиту ціни пропозицій уже зараз
Корисні статті
За результатами вебінару ми обіцяли надати відповіді по питанням, що надходитимуть протягом заходу. Пообіцяли — зробили
Корисні статті
Он-лайн захід буде проведено за ініціативи електронного майданчика Е-Tender та за участі представниці ПП “Тендер-Експерт”