Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВАЖЛИВІ ДОВОДИ НА КОРИСТЬ ЗАКУПІВЕЛЬ У ПРОЗОРРО МАРКЕТ

20 Лютого 2023

Чому електронний каталог такий дієвий у закупівлях? Чому все більше замовників звертаються до цього інструменту? Як замовник заощаджує час та кошти на закупівлі товарів через Prozorro Market? Аргументи на його користь має Мінекономіки і E-Tender.UA – у нашій замітці

На державних замовниках наразі велика відповідальність – усі вони мають вчасно забезпечити потреби держави. При цьому в максимально короткі терміни й оптимально використати бюджетні кошти. Державні закупівлі є основою у діяльності державних замовників.

Сьогодні замовники проводять закупівлі відповідно до вимог Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон про закупівлі), з урахуванням положень постанови Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі – Постанова № 1178), яка затвердила особливості здійснення публічних закупівель (далі – Особливості). Особливості передбачили можливість придбавати товари з використанням електронного каталогу без обмеження граничних вартісних меж.

За період війни Prozorro Market став чи не найкращим способом для закупівлі. Від майже самого початку електронний каталог допомагає моментом закривати критичні потреби. Крім того, замовнику не приходиться тижнями очікувати завершення торгів, для того щоб отримати необхідний товар.

Адміністратором електронного каталогу згідно з Законом про закупівлі є централізовані закупівельні організації, що забезпечують формування та супроводження електронного каталогу в електронній системі закупівель на підставі укладеного договору з адміністратором електронної системи закупівель.

Відтак, адміністрування електронних каталогів здійснюють:

  • Державна установа “Професійні закупівлі”;
  • Державне підприємство “Медичні закупівлі України”.

Прозоро Маркет –  нинішня альтернатива відкритим торгам

Мінекономіки у своєму листі “Щодо використання електронних каталогів” від 16.02.2023 року зазначає, що саме Prozorro Market сьогодні є альтернативним способом відкритим торгам. Але є набагато простішим, що важливо у сьогоднішніх умовах.

Саме він дозволяє значно спростити та пришвидшити процес придбання, не передбачає моніторингу та оскарження, оскільки кваліфікація постачальника вже здійснена адміністратором каталогу, включаючи встановлення конкретних технічних і якісних параметрів, яким має задовольняти запропонований у каталозі товар.

Prozorro Market – універсальний інструмент для “безлімітних” простих закупівель

По багатьох категоріях типових товарів Prozorro Market є найкращим інструментом з точки зору швидкості, простоти, зручності й фінальної ціни. Це підтверджує й той факт, що останні пів року є динаміка зростання закупівель через електронний каталог. Переваги е-каталогу вже оцінили понад 3000 постачальників та 6000 замовників.

Prozorro Market – спосіб, що максимально спрощує закупівлі

В умовах правового режиму воєнного стану, перебоїв з електропостачанням, ускладненнями логістичних поставок, електронний каталог є інструментом для здійснення публічних закупівель у зручний та швидкий, ефективний, простий та прозорий спосіб для замовників.

Використовуючи електронний каталог замовник можете швидко закрити свою потребу в стандартизованих товарах на будь-яку суму — за 4-9 днів. А конкуренція між великою кількістю кваліфікованих постачальників (лише в середньому на одному запиті цінових пропозицій змагаються 3,7 учасника) дозволяє отримувати найвигідніші ціни.

У каталозі легка підготовка до тендеру, замовник не витрачає час на підготовку ТЗ, розробку вимог до постачальник. Аналогічно й для учасників, їм не потрібно готувати документи для участі у тендері.

Для постачальника не існує обмежень по сумі. Достатньо раз запропонувати свою ціну в період, коли триває подача пропозицій.


ДОВІДОМА. За вересень-грудень 2022 року обсяг угод в Prozorro Market перевищив 1,2 млрд. гривень, а загальна кількість товарів “на поличках” електронного каталогу сьогодні складає 89 тисяч, кількість постачальників – 3000 компаній.  Кожен третій замовник, який проводив конкурентні закупівлі у грудні, скористався запитом ціни пропозиції у Прозорро Маркеті.

Медичні товари та фарматовари у Прозорро Маркет

Електронний каталог постійно доповнюється новими категоріями.

Наразі в медичній частині каталогу створено 361 категорію, близько 4000 профілів та понад 7 тис. Товарів. Як повідомив адміністратор медичного каталогу, пріоритетом на 2023 рік, щодо наповнення медичної частини каталогу МЗУ є напрямок фармацевтичної продукції. Зараз у каталозі створені 128 категорії лікарських засобів. Серед них: розчини глюкози, натрію хлорид, туберкулін, інсуліни, легеневі сурфактанти, електроліти та комбінації, системні антибіотики, засоби рентгеноконтрастні, альбуміни, еритропоетини, фактори згортання крові, адреналін, гепарини та ін.

До кінця 2 кварталу 2023 року планують завести в каталог приблизно 500 МНН з національного переліку лікарських засобів.

Інформація використана із Листа № 3323-04_6459-06 від 16.02.2023.pdf “ Щодо використання електронного каталогу” від 16.02.2023 та “Prozorro Market”: гід для замовників.

Для того щоб розпочати закуповувати через Прозоро Маркет зареєструйтеся на нашому майданчику Е-Тендер. Ми радо допоможемо вам та разом із вами проведемо першу закупівлю. Долучайтеся до електронного каталогу, купуйте швидко та просто.

Які ще є переваги закупівлі через електронний каталог та як замовникам закупати, Е-Тендер також розповів у статті.

Залишилися запитання? Телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Разом до Перемоги!


Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер
Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua