Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВЕБІНАР: "ВІДПОВІДІ НА ТОП ПИТАННЯ ПРО ОРЕНДУ МАЙНА"

11 Серпня 2020

На вебінарі детально розібрали нову процедуру оренди державного та комунального майна через аукціони у системі Prozorro.Продажі та особливості обрання електронного майданчику. Перший вебінар по темі оренди держмайна ДП Prozorro.Продажі провела спільно з майданчиком E-Tender.

30 липня 2020 року відбувся вебінар «Оренда державного та комунального майна через систему Прозорро.Продажі. Нові підходи до передачі майна в оренду».

Експерти Прозорро.Продажі та майданчика E-Tender детально розповіли особливості нового Закону про оренду та нову процедуру оренди майна.

Керівник відділу управління проєктами Прозорро.Продажі Владислава Грудова презентувала основні зміни у законі про оренду. Вона наголосила, що основними новаціями є те, що передача в оренду державного та комунального  майна здійснюється на електронних аукціонах, інформація про процедуру оренди є повністю відкритою, в едину торгову систему будуть завантажені всі чинні договори.  Важливою новацією також є створення двох переліків майна:

1) передаються в оренду лише після аукціону;

2) можна орендувати майно без тендеру.

Проєктний менеджер Прозорро.Продажі Владислав Уривський розповів про підзаконні акти, прийняття яких вимагає новий закон про оренду. Зокрема були розяснені норми порядку №483 “Про деякі питання оренди державного та комунального майна”, затвердженого КМУ 3-го червня 2020 року.  Цей порядок  регулює багато функцій та процедур, зокрема включення майна у перелік 1-го або 2-го типу, нюанси укладання договору і внесення в нього змін, питання продовження договору та укладення договорів без оренди.

Проаналізовано також норми Наказу міністерства економіки № 1032 “Про затвердження Типового договору про проведення електронних аукціонів з передачі майна в оренду між орендодавцем та оператором електронного майданчика”.

“З 24 липня всі орендодавці можуть укласти договори з майданчиками і після цього вже технічно можна виставляти лоти в систему. Система Прозорро.Продажі вже успішно проводить такі аукціони для комерційних підприємств”, - відзначив  Владислав Уривський.

Заступник начальника IT-відділу Прозорро.Продажі Олександр Акуленко розповів про типи аукціонів, зокрема про особливості класичного англійського та гібридного голландського аукціону.

Керівниця напряму електронних аукціонів на майданчику E-Tender Аліна Каневська розповіла про те, як обрати професійний фаховий майданчик та про унікальні послуги, які надає E-Tender.

Аліна Каневська відзначила, що через майданчик E-Tender проведено 4010 переможних аукціонів, і за критерієм кількості переможців у системі Прозорро.Продажі, E-Tender займає друге місце серед електронних майданчиків. Завдяки такій кількості успішних аукціонів на E-Tender у Прозорро.Продажі держава отримала 735 млн гривен надходжень до бюджетів різних рівнів.

Електронний майданчик Е-Тендер має доступ до усіх лотів, що виставлені на продаж та в оренду у системі. У користувачів є можливість брати участь в електронних аукціонах через наш майданчик, єдиною умовою є – реєстрація на ньому та подачі пропозиції на цікавий вам лот.

Щоб отримати презентаційні матеріали, які були представлені у вебінарі, заповніть форму, яка знаходиться за посиланням.

Більше про нову оренду комунального та державного майна можете прочитати у наших статтях:

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціоні або роботи на майданчику, звертайтеся до нас і отримайте безкоштовну консультацію:

 (044) 390 52 46, (067) 415 68 81

m.mostovoi@e-tender.ua, support-auction@e-tender.ua

З повагою Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення