Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВЕРИФІКАЦІЯ У КОМЕРЦІЙНИХ ЗАКУПІВЛЯХ НА E-TENDER

15 Жовтня 2020

Верифікація у системі комерційних закупівель E-Tender є одним із методів захисту від недобросовісних учасників. Верифікація проводиться з метою підвищенню рівня прозорості в закупівлях. Її наявність забезпечує участь в тендерах лише існуючих компаній-постачальників, що дозволяє мінімізувати ризики зриву закупівель чи невиконання учасником зобов'язань по договорах.

Платформа E-Tender дає можливість постачальникам продавати свої товари як державі у Prozorro, так і комерційним замовникам. Відбувається це з єдиного особистого кабінету.

Для державних закупівель верифікація постачальників є обов'язковою вимогою до нас, як акредитованого майданчика. Що ж стосується комерційних закупівель, то діюча нормативна база не передбачає верифікації учасників. Це виключно наше рішення.

Чому ми проводимо верифікацією кожного учасника власними силами? Тому що її відсутність може призвести до значних зловживань з боку недобросовісних учасників закупівельного процесу. У відкритих реєстрах чи Prozorro знаходиться достатньо інформації, щоб будь-яка стороння особа, не маючи жодних повноважень представляти компанію постачальника, могла віддалено зареєструватись та внести дані в профіль особистого кабінету організації. Якби не було верифікації, то особа з недоброчесними намірами могла б легко брати участь в оголошених закупівлях та вчиняти дії, які шкодитимуть замовнику, іншим учасникам чи майданчику-оператору.  

Найхарактерніші недоброчесні прояви:

  • Реєстрація «фейкових» компаній для маніпуляції на закупівлю від учасників;
  • Заведення закупівельником в свій тендер «потрібних» пропозицій без  узгодження з постачальниками;
  • Участь в тендерах існуючих організацій, які знаходяться в стані припинення, стагнації тощо;
  • Несанкційована  керівництвом подача пропозиції в тендер від існуючих чи екс-співробітників компанії постачальника.

Верифікація постачальника на Е-Тендер, проходить просто та швидко. Пропонуємо на вибір три способи:

  1. підписання КЕП договору через власну систему зовнішнього електронного документообороту e-Docs (e-Docs разом з E-Tender входять до групи компаній E-Tech).
  2. банківська ідентифікація символічним платежем (зі свого розрахункового рахунку на рахунок Е-Тендер);
  3. укладання паперового договору.

Останнім часом найпопулярнішим є спосіб через укладання договору в системі зовнішнього електронного документообороту. Постачальнику на електронну пошту приходитиме створений системою e-Docs електронний договір. Все що потрібно зробити далі: перейти за посиланням, ознайомитися з договором, накласти свій КЕП. Для постачальника це безкоштовно. Для здійснення цієї процедури не потрібно встановлювати додаткових програм чи реєструватись в інших електронних системах.

Ми не зраджуємо принципам відкритості у електронних закупівлях, тому прискіпливо перевіряємо кожного потенційного учасника системи електронних торгів. Майданчик Е-Тендер має, напевно, найбільшу базу верифікованих постачальників. І замовники це цінують. Наша електронна система допомагає підприємствам та організаціям зробити свої закупівлі безпечними та надійними.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Наша команда підготувала відео про особливості участі в голландському аукціоні на Е-Тендер
Корисні статті
Знайомимо з оновленим інтерфейсом модулю аукціону у Прозорро.Продажі
Корисні статті
Хочете купити товар, якого ще немає у е-каталозі? Подайте заявку на його додавання! Розповідаємо як це зробити