Назад до каталогу статей
Новини

ВІД Е-ТЕНДЕР ПРО ПРОЗОРО ТА ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ: НОВИНИ ЗАКУПІВЕЛЬ, ПРОДАЖІВ ТА ОРЕНДИ

23 Вересня 2019

Огляд новин з 16 - 22 вересня: Прийняли новий закон «Про публічні закупівлі», Зміни в розміщенні інформації, Послуги з теплопостачання надаватимуть за новими правилами і т.ін.

Прийняли новий закон «Про публічні закупівлі»

19 вересня Парламент ухвалив в другому читанні та в цілому законопроєкт №1076, який покликаний вдосконалити механізм публічних закупівель через Prozorro.

Зокрема, ним вводиться персональна відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель та удосконалює механізм їх оскарження, а також гармонізує стандарти публічних закупівель з міжнародними стандартами. Також посилиться відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників.

Окрім того, прийнятий законопроєкт знижує поріг для обов'язкового проведення закупівель через Prozorro з 200 до 50 тис. грн.

Серед інших нововведень прийнятого законопроекту - розширення переліку конкурентних процедур та закріплення права замовників проводити передтендерні комунікації з бізнесом. Також запроваджується новий інструмент для боротьби з демпінгом – система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник буде змушений її обґрунтувати для укладання договору з замовником.

Більше про зміни розказала Наталія Шимко, заступник директора Департаменту регулювання публічних закупівель у вебінарі.

Зміни в розміщенні інформації

Мінекономрозвитку розробило зміни до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 18.03.2016 № 477. Внесені зміни — черговий етап розвитку Прозорро для переходу від завантаження файлів документів у систему до внесення відповідної інформації в електронні поля у форматі машиночитних даних. Деталі описали тут.

В Україну заборонили ввозити деякі рентгенівські апарати

Прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії» (законопроєкт №1084), відповідно до якого забороняється ввезення в Україну, виробництво та прийняття у експлуатацію:

- рентгенівських апаратів, призначених для проведення рентгеноскопії без підсилювача рентгенівського зображення;

- нових рентгенівських апаратів без пристрою для здійснення автоматизованого контролю експозиції та дози (потужності дози);

- апаратів для дистанційної променевої терапії з номінальним значенням енергії пучка понад 1 мегаелектронвольт без пристрою для перевірки основних параметрів опромінення;

- апаратів в інтервенційній радіології без пристрою або функції інформування лікаря та осіб, які виконують медичне опромінення, про дозу опромінення пацієнта;

- апаратів в інтервенційній радіології та комп'ютерних томографів, у тому числі обладнання для планування та виконання медичного дослідження, без пристрою або функції інформування лікаря та осіб, які виконують медичне опромінення, про значення параметрів режимів роботи зазначеного обладнання наприкінці медичного дослідження, необхідних для оцінки дози опромінення пацієнта;

- нових нерадіонуклідних установок та пристроїв, що генерують іонізуюче випромінювання, без пристрою для інформування лікаря про параметри, необхідні для оцінки дози опромінення пацієнта.

Це положення набирає чинності через три місяці з дня опублікування закону.

А також вносить зміни й до таких законів:

- «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

- «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

- «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання»;

- «Про видобування і переробку уранових руд».

Для ОМС Мінфін оновив форми документів, що застосовують у бюджетному процесі

Мінфін вніс зміни до форм:

  • паспорта бюджетної програми місцевого бюджету, яку слід застосовувати з 01.01.2021;
  • звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету, яку слід застосовувати з 01.01.2020.

Крім цього, оновлено типову форму рішення про місцевий бюджет, яку ОМС застосовуватимуть при затвердженні місцевого бюджету на 2020 рік. Також оновили й додатки до цього рішення і зазнали змін типові форми бюджетних запитів.

Наказ Мінфіну «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» від 07.08.2019 № 336.

Зміна у Порядку визначення предмета закупівлі

Мінекономрозвитку змінило порядок визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для висвітлення спортивних заходів з видів спорту осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивної реабілітації. Деталі читайте тут.

Географія енергосервісу (ЕСКО) розширюється

В Ужгороді планують модернізувати дитячі садочки завдяки енергосервісу. Так, Ужгородська міська рада вирішила провести закупівлі ЕСКО-послуг для 5 закладів освіти міста: дитячих садків № 19, 20, 29 «Дивосвіт», 38, навчально-виховного комплексу «Пролісок». Рішенням міської ради затверджено базові рівні енергоспоживання зазначених закладів.

Вже незабаром очікується оголошення ЕСКО-тендерів для потенційних інвесторів у Системі електронних публічних закупівель «ProZorro».

Слідом також йде Житомирщина, яка розпочинає впроваджувати енергосервіс у бюджетних установах.

Коростенська міська рада затвердила істотні умови ЕСКО-договорів для 3-х освітніх закладів: шкіл № 1 та 9 і міського колегіуму. Термін дії договорів – близько 5 років.

Завдяки енергоефективним заходам планується отримати 20% економії теплової енергії у рік; заощаджені кошти на комунальних послугах; підвищений комфорт для учнів та вчителів.

Послуги з теплопостачання надаватимуть за новими правилами

Відносини між теплопостачальною організацією та індивідуальним і колективним споживачем, що отримує послугу з постачання теплоенергії регулюватимуть нові Правила надання послуги з постачання теплової енергії.

Вони, зокрема, визначають:

  • вимоги до якості послуги;
  • одиниці виміру обсягу спожитої споживачем теплової енергії;
  • порядок оплати.

Ціною послуги є встановлений тариф на теплоенергію для споживача, що включає тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплоенергії. Якщо уповноважений орган ухвалив рішення про зміну тарифу, виконавець має повідомити про це споживачам у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення тарифу (змін) у дію.

Також затвердили типові договори з:

  • індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання);
  • індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;
  • колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;
  • власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання теплової енергії.

Також затвердили типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.

Джерело: постанова КМУ від 21.08.2019 № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії».

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті