Назад до каталогу статей
Новини

Відбувся перший аукціон із закритими пропозиціями на Е-Тендер

09 Червень 2022

ДП "УКРХІМТРАНСАМІАК" реалізував 60 тонн аміаку рідкого, технічного із застосуванням аукціону із закритими пропозиціями через майданчик Е-Тендер. Ціна угоди - 2 376 000 грн., а процедура відбулася за 3 дні. Це нова процедура для приватних або державних компаній, що можуть за лічені дні реалізувати власне майно.

Даний тип аукціонів було реалізовано в екосистемі Прозорро.Продажі у перші тижні воєнного стану, з метою продажу або передачі в оренду майна в максимально короткі терміни, без додаткових витрат для організатора та учасників, що вимагають сьогоднішні обставини.


Що відрізняє аукціон із закритими пропозиціями від звичайного англійського:

  1. Відсутність онлайн аукціону. Учасники реєструють закриті пропозиції, а у визначений час заявки відкриваються для організатора та він акцентує найвищу пропозицію.
  2. Скорочені терміни. Період прийому пропозицій 3-7 днів, а договір укладається протягом 3 р.д. з дня формування протоколу.
  3. Не обов’язкове підписання протоколу. Організатор вирішує чи потрібно його підписувати сторонам.
  4. Знижена комісія та відсутні реєстраційні внески для учасників. Винагороду майданчику сплачує лише переможець і 1% від ціни продажу/оренди.
  5. Можливість дискваліфіковувати всіх учасників торгів та переходити до акцепту наступної пропозиції. Якщо в англійському акцептувати можна першу або другу ціну, то в новому аукціоні обмеження скасовані і, навіть, п’ята чи десята пропозиція може бути акцептована, якщо попередні учасники відмовилися від угоди та втратили гарантійний внесок.


Хто може використовувати аукціон із закритими пропозиціями? 

Як державні підприємства, так і приватні власники майна (фізичні або юридичні особи). Наприклад, компанії можуть за лічені дні продати власне майно: неліквідні активи, вторинну сировину, обладнання, нерухомість, авто та ін.


Що потрібно для оголошення аукціону із закритими пропозиціями?

Необхідно мати опис майна, примірний договір оренди чи купівлі-продажу та стартову ціну лоту, за яку ви готові передати в оренду або продати майно. Учасники аукціону зможуть робити пропозиції лише вище від стартової.


Система аукціонів “Прозоро.Продажі” та команда Е-Tender продовжуються повноцінно працювати під час дії воєнного стану та максимально адаптуватися до викликів сьогодення, щоб користувачі могли швидко та ефективно проводити свої торги, таким чином підтримуючи економіку нашої країни.  

Щоб оголосити аукціон із закритими пропозиціями, звертайтеся до служби підтримки майданчика Е-Тендер

0800 30 07 05 (безкоштовно в межах України)

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати