Назад до каталогу статей
Корисні статті

Відео-інструкція: голландський аукціон у Прозорро.Продажі

03 Серпня 2021

Наша команда підготувала відео про особливості участі в голландському аукціоні на Е-Тендер

В системі Prozorro.Продажі за допомогою голландського аукціону продають та передають в оренду державну й комунальну нерухомість, банківське майно тощо. “Голландець” працює на користь покупця чи орендаря, так як на першому етапі ціна майна знижується від 1 до 99%.

Наша відео-інструкція допоможе вам розібратися з цим механізмом. Менеджер по роботі з клієнтами Prozorro.Продажі на Е-Тендер Людмила Прохорова розповідає про підготовку та участь в аукціоні, зокрема про дії учасників на кожному з трьох етапів голландського аукціону


Перехід на модуль аукціону

День та час проведення аукціону вказаний на сторінці оголошення. В день аукціону потрібно:

  • не раніше ніж за 15 хв до початку зайти на сторінку аукціону через вкладки «Мої аукціони»;
  • натиснути  “Прийняти участь в аукціоні” (мал.1), після чого відкриється сторінка модулю аукціону;
  • погодитись з умовами проведення аукціону (кнопка «Погоджуюсь»). 

мал.1

Що потрібно робити учаснику під час аукціону

Голландський аукціон поділяється на три етапи.

На першому етапі (він називається голландським етапом) ціна активу знижується через рівномірні проміжки часу.  Кожний учасник може зупинити покрокове зниження ціни на певному кроці, натиснувши кнопку «Зробити ставку» (мал. 2).

Зупинити перший етап аукціон може лише один учасник. Той, хто зупинив голландський етап, має перевагу останнього кроку на заключному етапі аукціону. Тому важливо вірно визначити на якому кроці вам зупиняти падіння ціни, щоб встигнути зробити це першим та мати перевагу на заключному етапі.

мал.2

На другому етапі всі учасники (окрім переможця в голландському етапі) подають закриті цінові пропозиції. Ставки мають бути вищими, ніж ціна на якій був зупинений голландський етап. Всі учасники другого етапу реєструють ставки одночасно і це єдиний шанс зробити ставку в аукціоні.

Третій етап - подання відкритої цінової пропозиції. Розкриваються всі ставки, що були зареєстровані на другому етапі та учасник, який зупинив голландський етап, може зробити останній крок - перебити ставку, яка була найвищою на другому етапі. Або промовчати та відмовиться від своєї переваги останнього кроку. Тобто останнє слово за учасником, що зупинив “голландський етап”, в цьому його перевага і тому важливо зупинити голландський етап.

За підсумками третього етапу буде визначений переможець та учасник з наступною по величині ціновою пропозицією. У разі дискваліфікації переможця,  учасник з наступною по величині ціновою пропозицією буде визначений як переможець (якщо він залишить на рахунку майданчика свій гарантійний внесок та буде очікувати).

Далі майданчик переможця формує протокол аукціону, погоджує його з організатором і надсилає учаснику.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо виникають будь-які запитання щодо роботи на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
В цій статті більш детально розглянемо закупівлі товарів згідно додатку до Постанови № 1275 “Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” від 11 листопада 2022 року
Корисні статті
В умовах повномасштабного вторгнення та знищення енергетичної інфраструктури країни замовники вимушені купувати джерела альтернативного живлення (генератори) для забезпечення стабільної роботи. Саме тому ми вирішили нагадати Вам про поняття ступеню локалізації виробництва та потребу його застосування.
Корисні статті
Цікавлять нові замовлення від держзамовників, але не хочеться займатися підготовкою тендерних документів? Тоді беріть участь у «Запиті ціни пропозицій»