Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВІДЕО-ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ПРАЦЮВАТИ ЗАМОВНИКУ У PROZORRO MARKET НА МАЙДАНЧИКУ E-TENDER

05 Лютого 2021

З лютого 2021 запрацювала “нова версія” державного онлайн-магазину. Детально розповідаємо про те, як купувати шляхом прямого замовлення та за процедурою “запит цінових пропозицій” на майданчику E-Tender

Після запуску Прозорро Маркет 2.0 у державних замовників з'явилися два варіанти проведення закупівлі:

 • пряме замовлення - на суму до 50 тис. грн.;
 • “запит ціни пропозицій” - на суму до 200 тис. грн (для монополістів у окремій галузі поріг закупівель становить 1 млн грн).


Створення плану

Щоб провести закупівлю у Прозорро Маркет потрібно створити план. На майданчику Е-Тендер етап створення плану для прямого замовлення і для запиту ціни пропозицій (далі ЗЦП) майже однаковий.  Під час публікації плану замовник зазначає:

 • тип закупівлі, строк дії плану,
 • назву предмета закупівлі,
 • очікувану вартість,
 • орієнтовний початок проведення закупівлі,
 • код ДК 021:2015,
 • джерело фінансування та вид процедури.

Єдина відмінність: для закупівель через Е-каталог за процедурою прямого замовлення обирають тип «Закупівля без використання електронної системи», за процедурою ЗЦП - тип “Спрощена/допорогова закупівля” 

Пошук товару у категоріях

Після того як створений план, потрібно знайти товар у Прозорро Маркет, який би відповідав вашим потребам.  Знайти товар у пошуковій системі Е-Тендер можна такими способами:

 • за ключовими словами (коли замовник знає марку товару, його модель, то просто вводить ключове слово із найменування у пошук).
 • за категорією (за четвертою цифрою коду ДК 021:2015). Достатньо зручно такий пошук проводити тоді, коли немає конкретно визначених характеристик щодо певного товару. 

Щоб нашим користувачам було зручніше працювати в Prozorro Market 2.0., наші розробники суттєво доопрацювали функціонал пошуку (мал. 1)

мал.1

Тепер можна здійснювати більш детальний пошук по продукту, діапазону цін, назві, ЄДРПО постачальника та регіону поставки.

Крім того, реалізовані додаткові інструменти для роботи з категоріями та профілями товарів. Зокрема, чекбокс “Пряме замовлення у Prozorro Market” у фільтрі,  дозволяє відібрати процедури, які були створені у Прозоро Маркет. Інший чекбокс “Мої категорії” допоможе постачальнику швидко знаходити категорії, у яких він вже акредитований.  Детальніше про ці функції можна прочитати у матеріалі Доопрацювання на E-Tender, які стосуються роботи у Prozorro Market”

Наступні кроки роботи з цими видами закупівель будуть відрізнятися, тому ми їх опишемо окремо.   

Пряме замовлення: від закупівлі до укладання угоди

При закупівлі шляхом прямого замовлення потрібно у розділі “Прозорро Маркет” Е-Тендер знайти товар і додати його у кошик (мал. 2).

1

мал. 2

Потім ви оформлюєте замовлення, як у звичайному інтернет-магазині,  вказуючи кількість товару, яку хочете придбати. 

Важливо: Замовник не може в одному замовленні об’єднати товари різних категорій.  

Система у момент замовлення автоматично формує звіт про закупівлю без використання електронної системи. У відповідних полях зазначається інформація про предмет закупівлі, ціну та дані про постачальника. Змінювати таку інформацію, не можна. У договорі і в системі ці дані мають бути однакові. Після того, як буде погоджений договір сторонами, замовнику слід завершити публікацію звіту в системі і вказати інформацію про дату підписання, ціну та строк дії договору.

Запит ціни пропозицій: від  закупівлі до укладання угоди

Для того щоб провести закупівлю за процедурою ЗЦП (мал. 3) потрібно створити нову закупівлю (у вкладці “Мої закупівлі” натиснути кнопку “створити оголошення” і обрати тип “запит ціни пропозицій”).

1

мал.3

Під час створення такої закупівлі (далі “запит”) замовник зазначає:

 • ідетифікатор рядка плану закупівель;
 • кількість товару;
 • строки та місце поставки;
 • очікувану вартість
 • кінцеву дату строку подання пропозицій.  

Запит має бути підписаний КЕП.

Повідомлення з запитом автоматично розсилається всім постачальникам, які акредитовані у даній категорії. Постачальники можуть прийняти запит, або проігнорувати. Якщо постачальник приймає запит, то він надсилає замовнику свою пропозицію ціни. Постачальник може запронувати ще нижчу ціну, ніж вказана у запиті замовника.

Після закінчення періоду подання пропозицій, закупівля переходить у статус “кваліфікація переможця” - система автоматично визначає переможцем того постачальника, який запропонував найменшу ціну. Постачальник отримає сповіщення про те, що він став переможцем і зможе підтвердити або відмовився від своєї пропозиції. 

У разі відмови, система обирає наступну за ціною пропозицію і очікує підтвердження від наступного постачальника. Якщо відмовляється всі учасник по черзі - закупівля (запит) визнається неуспішною.

Коли один з учасників підтвердить пропозицію, замовник зможе укласти з ним угоду (мал. 4). На цьому етапі існує лише одна підстава скасування рішення: "Постачальник відмовляється підписувати договір". Якщо замовник вирішує “скасувати рішення” - то процедура переходить в статус “Торги не відбулися”.

1

мал.4

Сторони мають підписати угоду не пізніше, ніж через десять календарних днів після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю в системі PROZORRO. 

Якщо залишилися запитання, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

З повагою, команда Е-Tender!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати