Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВІДКРИТІ ДЕРЖАВНІ РЕЄСТРИ 2020: ЯКІ Є, ТА ДЕ ЗНАЙТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО УЧАСНИКІВ ТЕНДЕРА

23 Січня 2020

Щороку до 20 січня Мінекономіки надає інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним. У статті систематизували інформацію, з останнього листа від 16.01.2020 № 3304-04/2361-06 «Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним»

Замовник, проводячи тендер у системі Прозорро, має врахувати в своїй документації і деякі важливі положення щодо документального підтвердження інформації учасником та переможцем.

Нагадаємо, що на сьогодні, замовник відмовляє учаснику та зобов’язаний його відхилити у випадках, визначених у статті 17 Закону.

Давайте розберемося, у кого і яку інформацію вимагає у ТД замовник:

 • замовник у тендерній документації зазначає, що інформацію про відсутність підстав, визначених у ч. 1, 2 ст. 17, учасники надають в довільній формі.
 • спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених п.п. 2, 3, 5, 6 і 8 ч. 1-2 ст.17, замовник визначає для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі.

Але, замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що є у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Про такі ЄДР ми і поговоримо далі.

Замовник має можливість у вільному доступі дізнатися про учасників інформацію щодо:

 • заборгованості у нього зі сплати податків;
 • його кінцевого бенефіціарного власника;
 • банкрутства, чи його судимості;
 • корупційного правопорушення у сфері публічних закупівель.

Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у тендері та зобов’язаний відхилити його пропозицію, якщо:

 • його визнали банкрутом та щодо нього відкрита ліквідаційна процедура 

Отримати відомості щодо цього, замовник може безкоштовно за посиланням: kap.minjust.gov.ua, також інформація про банкрутство і на сайті usr.minjust.gov.ua.

 • фізична особа, яка є учасником, службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку.

Замовник може перевірити достовірність виданої довідки через її номер та дату народження особи, якій видано довідку на сайті wanted.mvs.gov. Переможець такі дані підтверджує довідкою за формою, визначеною законодавством відповідно до наказу МВС України від 29.11.2016 № 1256.

 • відомості про учасника, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та відповідно службову (посадову) особу, яка представляє його інтереси в тендері, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення

Адреса реєстру corruptinfo.nazk.gov.ua.

 • він має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)

Інформацію про це є на сайтах:

data.gov.ua – єдиний державний веб-портал відкритих даних;

tax.gov.ua – офіційний портал ДПС.

sfs.gov.ua – сайт ДФС.

Та врахуйте, що сума податкового боргу учасникам може змінюватись щоденно. Тому, її відсутність слід підтверджувати довідкою за встановленою формою і, так, інформацію в довільній формі учасник має подати попередньо у складі пропозиції.

Зауважимо, що також є порядок взаємодії системи Прозоро та реєстру ДФС. І це дає можливість  перевірки податкової заборгованості учасників. Та це не звільняє замовника від вимоги до переможця про документальне підтвердження відсутності заборгованості. Бо згідно з ч. 3 ст. 17 Закону спосіб документального підтвердження за підставами, передбачених п.п. 2, 3, 5, 6 і 8 ч. 1 та ч. 2 цієї статті, замовник визначає тільки для надання переможцем.

Також пам’ятайте, що зазначену вище інформацію учасники подають у довільній формі у складі своїх пропозицій. Подання інформації для переможців, не передбачено (ч. 3 ст. 17 Закону).

Тут ви можете переглянути додатково також про:

 • список актуальних реєстрів для перевірки
 • причини та підстави для перевірки учасника.

схожi новини

Корисні статті
Офіційні коментарі Департаменту сфери публічних закупівель Мінекономрозвитку щодо можливих змін істотних умов у договорах між замовниками та постачальниками, за статтею 41 Закону “Про публічні закупівлі”.
Корисні статті
Невідповідність критеріям доброчесності - одна з підстав для відмови в участі у публічній закупівлі. Раніше виникали суперечливі ситуації, тому що процедура подачі документів, які підтверджують відповідність критеріям доброчесності, не була достатньо формалізованою. Тепер все буде відбуватися в електронних полях. Замовники не забуватимуть вказати ту чи іншу вимогу. Також знизиться ймовірність помилки постачальника при наданні підтверджуючих документів. Як результат - менше відхилених пропозицій. Вже з 3 грудня новий функціонал працюватиме на майданчику E-Tender. Функціонал діятиме для всіх процедур у системі Прозорро, окрім спрощених та допорогових закупівель.
Корисні статті
Команда Prozorro Market підготувала відповіді на поширені запитання щодо того, як придбати товар у першому державному онлайн-магазині. У відповідях розкрито багато важливих нюансів. Наприклад, медичні закупівлі до 50 тис грн, які проводяться в рамках заходів по запобіганню коронавірусної хвороби, можна здійснювати через Prozorro Market, але робити примітку COVID-19 для таких закупівель не обов’язково.