Назад до каталогу статей
Корисні статті

ВІДКРИТІ ТОРГИ У PROZORRO: 10 ВАЖЛИВИХ ЗАМІТОК ДЛЯ УЧАСНИКІВ

23 Лютого 2023

У яких процедурах закупівлі наразі може взяти участь постачальник. Які особливості участі у публічних торгах, які вимоги висувають замовники та які строки подачі тендерної пропозицій у період дії воєнного стану. Ці та інші питання E-Tender розповів у статті

Як показує статистика, бізнес у війну став активніше приходити до системи Prozorro. Бо наразі процедура торгів у системі стала простіша й законодавство відкрило більше можливостей продавати державі. При цьому система Прозоро працює із самого початку війни, дотримуючись принципів відкритості, конкуренції. Також для підприємців, Прозорро є тим самим додатковим каналом, через який можна реалізовувати свою продукцію. Наприклад, учасник може продавати свій товар у Прозорро Маркет, одночасно пропонувати свої послуги, роботи у відкритих торгах або укласти договір із замовником на пряму. У цій статті ми розглянемо лише відкриті торги.

Із жовтня минулого року участь у публічних закупівлях дещо змінилася. Оскільки почала діяти урядова Постанова № 1178, яка впровадила: нові строки державних тендерів, інший порядок проведення відкритих торгів та подачу тендерної пропозиції. Між іншим, державні закупівлі стали простіші для участі та подачі пропозиції.

Як тепер учаснику взяти участь у державному тендері та що запам’ятати про воєнні закупівлі. Ми систематизували короткі підказки, які допоможуть бізнесу зорієнтуватися у нинішніх публічним закупівлях, роботі системи Прозорро. І так, тримайте десять важливих заміток про участь у відкритих торгах.


1. Відкриті торги - єдина процедура закупівлі, участь у якій можете взяти

Замовники її проводять враховуючи вимоги Особливостей, передбачених постановою КМУ від 12.10.2022 №1178. У воєнний період ні переговорна процедура закупівлі, ні відкриті торги з публікацією англійською мовою замовник не застосовують.  

2. Відкриті торги проходять без електронного аукціону

У системі Прозорро відкриті торги проходять без електронного аукціону. Так буде до 03.07.2023 року. Таке правило проведення відкритих торгів визначив пункт 35 Особливостей. Тож у вас не буде можливості знижувати вартість тендерної пропозиції протягом трьох раундів, як це було раніше. Для перемоги радимо відразу пропонувати найнижчу можливу ціну, за якою зможе постачати предмет закупівлі.

3. У 2023 році ступень локалізації виробництва товару - 15 відсотків

Для того, щоб мати змогу подати свій товар на тендер, спершу  переконайтеся, чи є він у переліку товарів з визначеним ступенем локалізації. Якщо його немає у переліку локалізованих товарів, то маєте додати його. Ступінь локалізації товарів, доданих до переліку у 2022 році не потрібно оновлювати. З такими товарами можете подаватись на закупівлі у 2023 році за умови, якщо ступінь їх локалізації не менша за 15 відсотків.

4. Ви не маєте наразі технічної можливості підтвердити відсутність підстав для відмови у тендері

У системі Прозоро немає технічної можливості підтвердити підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбаченої частиною 2 статті 17 Закону про закупівлі шляхом самостійного декларування в ProZorro.  

5. Маєте 4 дні для того щоб завантажити документи переможця

У вас є чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, для того щоб завантажити як переможець відкритих торгів документи для підтвердження відсутності підстав, визначених статтею 17 Закону про закупівлі.

6. Кваліфікаційні критерії наразі замовник визначає не до усіх предметів закупівлі

Замовниками при закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії не встановлюються такі кваліфікаційні критерії як:  

  • наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
  • наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Так визначає пункт 29 Особливостей.

7. У тендерній документації, у разі, закупівлі товарів, можуть бути відсутні кваліфікаційні критерії

Під час здійснення закупівлі товарів замовник може не застосовувати до учасників процедури закупівлі кваліфікаційні критерії, визначені статтею 16 Закону. Так визначає пункт 45 Особливостей.

8. Ціна вашої пропозиції може бути вища за очікувану вартість предмета закупівлі

Ціна тендерної пропозиції може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні про проведення відкритих торгів, з урахуванням абзацу другого пункту 28 Особливостей.  Так визначає пункт 32 Особливостей.

9. Строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше, ніж 7 днів

Строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше, ніж сім днів з дня оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель Прозоро. Так визначає пункт 34 Особливостей.

10. Якщо ви перемогли по декільком лотам у закупівлі, можете укласти один договір

Таку можливість дає пункт 39 Особливостей передбачено, що в разі, коли учасник процедури закупівлі стає переможцем кількох або всіх лотів, замовник може укласти один договір про закупівлю з переможцем, об’єднавши лоти.


Як бачимо, закупівельне законодавство розширило можливість бізнесу у час війни продавати у системі Прозорро. Але законодавство нині часто зазнає змін, ми, команда майданчика Е-Тендер, тримаємо руку на пульсі й завжди знаємо усі тонкощі державних тендерів. Також ми піклуємося про наших клієнтів і допомагаємо їм удосконалюватися у закупівлях. Наприклад, ми перші, хто впровадив безоплатний повноцінний онлайн-курс «ProZorro для постачальника. Навчання та Onboarding». Якщо ви тільки плануєте долучатися до системи прозоро чи електронного каталогу, або вже маєте великий досвід продажу у системі, наш курс все рівно буде для вас корисним! Запрошуємо на навчання. Більше про програму, відгуки ваших колег та опис курсу, знайдете тут.


Долучайтеся до кола клієнтів майданчика Е-Тендер, нам довіряють великі вітчизняні компанії.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер
Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua