Назад до каталогу статей
Функції майданчика

ВІДКРИТІ ТОРГИ З ОСОБЛИВОСТЯМИ. ОСТАННІ ОНОВЛЕННЯ ТА ПОЯСНЕННЯ НА E-TENDER

02 Грудня 2022

Постанова КМУ №1178 визначила основні види публічних закупівель та ввела нову процедуру — «Відкриті торги з особливостями», які на цей час стануть основним видом закупівельних процедур. Детальніше про технічні зміни на майданчику розповідаємо у цій статті.

 • Додано повідомлення-нагадування для постачальника про завантаження документів переможця у “Відкриті торги з особливостями”
 • В особистому кабінеті постачальника, у розділі “Мої пропозиції” для процедур типу “Відкриті торги з особливостями” додано статус про необхідність додати документи по статті 17.

  1


  • Не обов’язкове зазначення інформації про місце поставки при публікації закупівлі

  Тепер при публікації закупівлі, заповнюючи інформацію в полі “Реквізити для місця і дати поставки”, не обов’язково зазначити: “Область”, “Місто”, ”Вулиця, будинок, квартира” та “Індекс”.

  1


  • Внесено зміни в підстави для відхилення постачальника для відкритих з особливостями

  Підставу:

  Учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до застосування санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків − протягом трьох років з дати їх застосування, із наданням документального підтвердження застосування до такого учасника санкції (рішення суду або факт добровільної сплати штрафу або відшкодування збитків).

  Замінено на підставу:

  Учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю із цим самим замовником, що призвело до застосування санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків − протягом трьох років з дати їх застосування, із наданням документального підтвердження застосування до такого учасника санкції (рішення суду або факт добровільної сплати штрафу або відшкодування збитків).

  Підставу:

  Переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону з урахуванням пункту 43 Особливостей.

  Замінено на підставу:

  Переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону з урахуванням пункту 44 Особливостей.

  Підставу:

  Тендерна пропозиція учасника викладена іншою мовою (мовами), аніж мова (мови), що вимагається тендерною документацією.

  Замінено на підставу:

  Тендерна пропозиція учасника викладена іншою мовою (мовами), ніж мова (мови), що передбачена тендерною документацією.

  Підставу:

  Учасник процедури закупівлі є юридичною особою – резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь державної форми власності, юридичною особою, створеною та/або зареєстрованою відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь, та/або юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником (власником) якої є резидент (резиденти) Російської Федерації/Республіки Білорусь, або фізичною особою (фізичною особою − підприємцем) – резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь, або є суб’єктом господарювання, що здійснює продаж товарів, робіт, послуг походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь (за винятком товарів, робіт та послуг, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” чинності).

  Замінено на підставу:

  Учасник процедури закупівлі є юридичною особою - резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь державної форми власності, юридичною особою, створеною та/або зареєстрованою відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь, та/або юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником (власником) якої є резидент (резиденти) Російської Федерації/Республіки Білорусь, або фізичною особою (фізичною особою - підприємцем) - резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь, або є суб’єктом господарювання, що здійснює продаж товарів, робіт, послуг походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь (за винятком товарів, робіт та послуг, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”).

  1


  • Додано підстави для внесення змін до договору

  Погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю, у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладання договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару.

  Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення (відповідно до Постанови №1178).

  Погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг) (відповідно до Постанови №1178).

  Зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів, зміною системи оподаткування та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування (відповідно до Постанови №1178).

  Зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку \"на добу наперед\", що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни (відповідно до Постанови №1178).


  • Змінено умови внесенні ціни договору

  Тепер якщо обрано “З ПДВ” то можна, щоб ціна з ПДВ = ціні без ПДВ.

  Зміна ознаки ПДВ

  Під час внесення змін до договору або звітуванню по договору можна змінити ознаку ПДВ. В разі потреби змінити ознаку ПДВ на змінах до договору потрібно обрати причину зміни до договору:

  - Зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів, зміною системи оподаткування та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування (відповідно до Постанови №1178).

  або

  - Зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів, зміною системи оподаткування та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування (Закон України “Про публічні закупівлі”).


  Також ми підготували відео, де розповідаємо про Відкриті торги з особливостями на майданчику E-Tender

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Доопрацювання стосуються можливості додавання проекту договору при публікації запиту цінових пропозицій, оновлений список типів документів при створенні закупівлі та функція щодо відображення статусу завантажених документів переможця.
Функції майданчика
Функціональні покращення особистого кабінета учасника на електронному майданчику E-Tender
Функції майданчика
Розвиваємо технічну складову нашого майданчика, а тому раді представити чергові доопрацювання