Назад до каталогу статей
Корисні статті

Відкриття ринку землі. Як знайти земельні аукціони та що змінюється для учасників ринку?

05 Липень 2021

З 1 липня 2021 року стартував перший етап земельної реформи. В Україні дозволено продаж земель сільськогосподарського призначення та змінено порядок проведення земельних торгів.

Декілька тез про ключові зміни:

 • продавати землі сільськогосподарського призначення дозволено лише приватним власникам;
 • сільськогосподарські землі державної та комунальної власності продавати заборонено, їх можна лише передавати у користування (оренда, суперфіцій та емфітевзис);
 • земельні торги щодо державних та комунальних земельних ділянок відбуваються виключно на електронних аукціонах в Прозорро.Продажі.

На першому етапі реформи (до 2024 р.) землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати тільки фізичні особи - громадяни України, максимум 100 га на одну людину. Землі іншого цільового призначення можна купувати без обмежень.

Ключова перевага реформи земельних торгів — нова прозора модель продажу та оренди земельних ділянок. Адже всі аукціони щодо земель державної та комунальної власності відбуватимуться в єдиній електронній системі “Прозорро.Продажі”. Тобто вся інформація про землю, її вартість, конкурентність процедури буде доступна кожному.

Використовувати електронні аукціони зобов’язані власники комунальних та державних земель: територіальні громади (сільські, міські ради), Держгеокадастр, Національна академія аграрних наук України тощо. Приватні юридичні або фізичні особи також мають право продавати або передавати в оренду землі в Прозорро.Продажі. Це просто та ефективно для власників, адже учасники аукціону будуть конкурувати між собою і власник зможе отримати більше коштів за ділянку.

Електронний майданчик E-Tender є частиною земельної реформи. Ми допомагаємо власникам оголосити аукціони, а учасникам орендувати та придбати земельні ділянки.

На майданчику ви зможете: 

 • оголосити на продаж або оренду земельні ділянки в Прозорро.Продажі;
 • придбати та орендувати земельні ділянки;
 • щоденно слідкувати за новими аукціонами через функціонал підписки;
 • переглядати аналітику аукціонів: результати торгів, дані про переможців та учасників тощо. 

Нові земельні торги будуть відбуватись через електронні майданчики. Процедура досить проста та складається з таких етапів:

Публікація аукціону

Власники земельних ділянок оголошують аукціони в Прозорро.Продажі через майданчик. Тут наша служба підтримки допомагає організаторам опублікувати аукціони у відповідності до нормативного порядку.

Реєстрація на аукціон

Потенційні покупці (орендарі) реєструються на аукціон через майданчик E-Tender, сплачують реєстраційний та гарантійний внески. Кожен учасник отримує на E-Tender персональне супроводження менеджером від моменту реєстрації до укладання угоди.

Аукціон

Аукціон відбувається онлайн на підвищення ціни. Для торгів мінімально необхідно 2 учасники, в іншому випадку аукціон не відбудеться і будуть оголошені повторні торги. Як взяти участь в аукціоні навчить персональний менеджер на E-Tender.

Підписання договору

Упродовж 20 робочих днів з дня аукціону переможець та власник земельної ділянки укладають договір.

В новій процедурі для покупців та орендарів є такі переваги:

 1. Всі аукціони можна шукати в єдиному реєстрі системи Прозорро.Продажі, зокрема на E-Tender.
 2. Приватні власники ділянок можуть прозоро на аукціонах продавати та передавати в оренду землю.
 3. Рівні умови для всіх учасників аукціонів, що виключають будь-які ризики для покупців.
 4. Процедура стає простішою, лише 3 кроки: реєстрація на E-Tender, участь в аукціоні та угода.
 5. Прозора аналітика аукціонів та їх результатів для всіх громадян України.

Коли очікувати перші земельні аукціони? 

Наразі внесені зміни до Земельного кодексу України та ще десятка нормативно-правових актів, які вже набули чинності 1 та 5 липня 2021 р. Але запуск земельних аукціонів очікується з моменту прийняття Проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)». З проектом можна ознайомитись на сайті Держгеокадастру та залишити свої зауваження для врахування законодавцем.

Якщо Вам потрібно опублікувати земельні аукціони або бажаєте придбати (орендувати) перші ділянки в Прозорро.Продажі - зареєструйтесь на Е-Тендер та отримайте безкоштовну консультацію. 

Якщо залишилися запитання, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання