Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

Відсутній реєстр документів у пропозиції: замовник повинен відхилити, чи ні?

18 Березня 2019

Відхилення пропозиції учасника при відсутньому реєстрі документів. Що каже Закон?

ДЕНИС ЛЕВЧЕНКО - консультант з питань публічних закупівель

ВІДСУТНІЙ РЕЄСТР ДОКУМЕНТІВ У ПРОПОЗИЦІЇ: ЗАМОВНИК ПОВИНЕН ВІДХИЛИТИ, ЧИ НІ?

ДЕНИС ЛЕВЧЕНКО - консультант з питань публічних закупівель

Працював: заступник начальника відділу навчання та підтримки системи ДП «ПРОЗОРРО»;

заступник директора юридичного департаменту –начальник відділу правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах Мінекономрозвитку України; 

член Комісії з розгляду звернень при проведенні допорогових закупівель при ГО Transparancy International.


Є випадки, коли замовники вимагають від учасників у складі тендерних пропозицій подати реєстр наданих документів.

Відсутність такого реєстру в складі тендерної пропозиції учасника, начебто, має призвести до відхилення тендерної пропозиції відповідного учасника як такої, що не відповідає умовам тендерної документації.

Але, практика Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Орган оскарження) щодо розгляду скарг з цього питання свідчить про інше. Про що саме, розглянемо у статті.


Що каже Закон?


Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.

На думку Органу оскарження, відсутність реєстру документів у складі тендерних  пропозицій Учасників є формальною помилкою, виходячи з положень статті 22 Закону.


Яке рішення приймає Орган оскарження?


У випадках посилання у скарзі на відсутність реєстру наданих документів у складі тендерної пропозиції переможця, Орган оскарження приходить до висновку, що скаржник не довів та документально не підтвердив, що оформлення тендерної пропозиції у спосіб, наведений вище (тобто – без реєстру документів тендерної пропозиції), впливає на зміст пропозиції. 

Зауважимо, формальними (несуттєвими) є помилки, пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції. А саме:

  • технічні помилки

     та

  • описки.


Тож, враховуючи визначення формальних помилок в Законі, Орган оскарження вважає, що відсутні підстави для задоволення скарги у цій частині.

Як приклад зазначеної такої позиції Органу Оскарження – рішення за результатами розгляду скарг: 

  • № UA-2018-01-10-001943-b.a13,

  • № UA-2018-07-06-001100-c.c1.


Висновок

Звичайно учасникам необхідно подавати у складі тендерних пропозицій реєстр наданих документів, якщо відповідну вимогу замовник встановив у тендерній документації.

        Разом з цим, якщо ви не зробили цього і замовник прийняв рішення про відхилення вашої тендерної пропозиції на цій підставі, або ви хочете оскаржити з цієї підстави його рішення про визначення переможця, вищенаведені приклади рішень Органу оскарження допоможуть вам при захисті своїх прав та охоронюваних законом інтересів.


Ще статті автора:схожi новини

Стаття від експерта
Можливості участі в іноземних тендерах із закупівлі товарів і послуг все більше цікавлять представників українського бізнесу. Наскільки реально постачати свої товари в ЄС? На питання СЕО групи компаній Е-Tech Іванни Мельник відповідає консультант ЄБРР Тарас Шимко.
Стаття від експерта
До уваги кейс № 2 про участь української компанії в державному міжнародному тендері. У минулому № 1 ми надали опис того, які вимоги ставить іноземний замовник до учасників, які шанси в української компанії є на участь та перемогу. У цій статті розказали про ще один вдалий на наш погляд досвід участі в міжнародній закупівлі.
Стаття від експерта
Унікальний державний онлайн магазин, який має певні переваги особливо для початківця у публічних закупівлях - електронний каталог. Без зайвих документів та довгих очікувань рішень про переможця, тут в Prozorro Market, постачальник одразу отримує замовлення. Та які важливі моменти при цьому, слід знати бізнесу, нам розповів керівник ДУ «Професійні закупівлі» Андрій Кузьменко. Говорила з яким, Марія Шепель, керівник відділу по роботі з корпоративними клієнтами електронного майданчика «E-Tender» .