ВІДСУТНІЙ РЕЄСТР ДОКУМЕНТІВ У ПРОПОЗИЦІЇ: ЗАМОВНИК ПОВИНЕН ВІДХИЛИТИ, ЧИ НІ?
ДЕНИС ЛЕВЧЕНКО - консультант з питань публічних закупівель
Працював: заступник начальника відділу навчання та підтримки системи ДП «ПРОЗОРРО»;
заступник директора юридичного департаменту –начальник відділу правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах Мінекономрозвитку України;
член Комісії з розгляду звернень при проведенні допорогових закупівель при ГО Transparancy International.
Є випадки, коли замовники вимагають від учасників у складі тендерних пропозицій подати реєстр наданих документів.
Відсутність такого реєстру в складі тендерної пропозиції учасника, начебто, має призвести до відхилення тендерної пропозиції відповідного учасника як такої, що не відповідає умовам тендерної документації.
Але, практика Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Орган оскарження) щодо розгляду скарг з цього питання свідчить про інше. Про що саме, розглянемо у статті.
Що каже Закон?
Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.
На думку Органу оскарження, відсутність реєстру документів у складі тендерних пропозицій Учасників є формальною помилкою, виходячи з положень статті 22 Закону.
Яке рішення приймає Орган оскарження?
У випадках посилання у скарзі на відсутність реєстру наданих документів у складі тендерної пропозиції переможця, Орган оскарження приходить до висновку, що скаржник не довів та документально не підтвердив, що оформлення тендерної пропозиції у спосіб, наведений вище (тобто – без реєстру документів тендерної пропозиції), впливає на зміст пропозиції.
Зауважимо, формальними (несуттєвими) є помилки, пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції. А саме:
технічні помилки
та
описки.
Тож, враховуючи визначення формальних помилок в Законі, Орган оскарження вважає, що відсутні підстави для задоволення скарги у цій частині.
Як приклад зазначеної такої позиції Органу Оскарження – рішення за результатами розгляду скарг:
№ UA-2018-01-10-001943-b.a13,
№ UA-2018-07-06-001100-c.c1.
Висновок
Звичайно учасникам необхідно подавати у складі тендерних пропозицій реєстр наданих документів, якщо відповідну вимогу замовник встановив у тендерній документації.
Разом з цим, якщо ви не зробили цього і замовник прийняв рішення про відхилення вашої тендерної пропозиції на цій підставі, або ви хочете оскаржити з цієї підстави його рішення про визначення переможця, вищенаведені приклади рішень Органу оскарження допоможуть вам при захисті своїх прав та охоронюваних законом інтересів.
Ще статті автора:
«Коли вимоги тендерної документації приховують більше» https://e-tender.ua/news/praktika-rishen-amku-shchodo-okremih-pitan-163
«Формальні помилки у складі тендерних пропозицій» https://e-tender.ua/news/pomilki-u-skladi-tendernih-propozicij-praktika-rishen-organu-111