Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

Відсутній реєстр документів у пропозиції: замовник повинен відхилити, чи ні?

18 Березня 2019

Відхилення пропозиції учасника при відсутньому реєстрі документів. Що каже Закон?

ДЕНИС ЛЕВЧЕНКО - консультант з питань публічних закупівель

ВІДСУТНІЙ РЕЄСТР ДОКУМЕНТІВ У ПРОПОЗИЦІЇ: ЗАМОВНИК ПОВИНЕН ВІДХИЛИТИ, ЧИ НІ?

ДЕНИС ЛЕВЧЕНКО - консультант з питань публічних закупівель

Працював: заступник начальника відділу навчання та підтримки системи ДП «ПРОЗОРРО»;

заступник директора юридичного департаменту –начальник відділу правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах Мінекономрозвитку України; 

член Комісії з розгляду звернень при проведенні допорогових закупівель при ГО Transparancy International.


Є випадки, коли замовники вимагають від учасників у складі тендерних пропозицій подати реєстр наданих документів.

Відсутність такого реєстру в складі тендерної пропозиції учасника, начебто, має призвести до відхилення тендерної пропозиції відповідного учасника як такої, що не відповідає умовам тендерної документації.

Але, практика Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Орган оскарження) щодо розгляду скарг з цього питання свідчить про інше. Про що саме, розглянемо у статті.


Що каже Закон?


Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.

На думку Органу оскарження, відсутність реєстру документів у складі тендерних  пропозицій Учасників є формальною помилкою, виходячи з положень статті 22 Закону.


Яке рішення приймає Орган оскарження?


У випадках посилання у скарзі на відсутність реєстру наданих документів у складі тендерної пропозиції переможця, Орган оскарження приходить до висновку, що скаржник не довів та документально не підтвердив, що оформлення тендерної пропозиції у спосіб, наведений вище (тобто – без реєстру документів тендерної пропозиції), впливає на зміст пропозиції.

Зауважимо, формальними (несуттєвими) є помилки, пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції. А саме:

  • технічні помилки

     та

  • описки.


Тож, враховуючи визначення формальних помилок в Законі, Орган оскарження вважає, що відсутні підстави для задоволення скарги у цій частині.

Як приклад зазначеної такої позиції Органу Оскарження – рішення за результатами розгляду скарг: 

  • № UA-2018-01-10-001943-b.a13,

  • № UA-2018-07-06-001100-c.c1.


Висновок

Звичайно учасникам необхідно подавати у складі тендерних пропозицій реєстр наданих документів, якщо відповідну вимогу замовник встановив у тендерній документації.

        Разом з цим, якщо ви не зробили цього і замовник прийняв рішення про відхилення вашої тендерної пропозиції на цій підставі, або ви хочете оскаржити з цієї підстави його рішення про визначення переможця, вищенаведені приклади рішень Органу оскарження допоможуть вам при захисті своїх прав та охоронюваних законом інтересів.


Ще статті автора:схожi новини

Стаття від експерта
Орендувати нерухомість у лікарнях, школах або адмінбудівлях зараз можна лише через Prozorro.Продажі. На Е-Тендер є перелік всього державного та комунального майна в Україні. Орендувати приміщення вперше, можна за простими правилами.
Стаття від експерта
Аукціони з оренди дозволяють не лише наповнювати бюджети різних рівнів, вони змінюють на краще міста.
Стаття від експерта
Чим відрізняються діючі моделі та який спосіб реалізації майна буде оптимальним для вашої компанії, розповідає керівник проекту комерційних продажів на майданчику E-Tender Ірина Кіріченко.