Назад до каталогу статей
Новини

Відтепер прив’язка плану до спрощеної закупівлі не є обов’язковою для замовників

17 Червень 2022

Мінекономіки запропонувало внести наступні зміни до Постанови № 169, які направлені на повернення конкуренції у публічних закупівлях.

Поки закупівельна спільнота очікує ухвалення змін до Постанови № 169, які нещодавно були запропоновані Міністерством економіки України, команда майданчику E-Tender, на вимогу адміністратора ДП Прозоро, вже реалізували частину відповідних доопрацювань.  
Нагадуємо, що Мінекономіки запропонувало внести наступні зміни до Постанови № 169, які направлені на повернення конкуренції у публічних закупівлях.
Тож було внесено зміни  в Наказ № 10 ДП "Прозорро", відповідно до яких в разі закупівлі товарів, робіт та послуг до 50 тисяч гривень ця закупівля має проводитись у порядку, аналогічному до порядку проведення спрощених закупівель, визначеному  згідно статтею 14 Закону України “Про публічні закупівлі”, виключно в частині оголошення,  подання пропозицій, звернення за роз'ясненням, звернення з вимогою про усунення порушень, надання відповідей, оцінки, розгляду, відхилення пропозицій, визначення переможця, відміни закупівлі.  

Відтепер,  при створенні та публікації оголошення  «спрощеної закупівлі» поле «ідентифікатор рядка плану закупівлі» буде опціональним. Замовник самостійно на власний розсуд приймає рішення чи робити прив’язку плану до закупівлі. Відповідно до пропонованих змін, прив’язка плану до закупівлі не є обов’язковою.


1 

Замовники будуть зобов’язані  проводити закупівлі через Прозорро.Маркет або оголошувати спрощені закупівлі для придбання товарів, робіт чи послуг  на суму від 50 тис. гривень.

При цьому, у разі відміни спрощеної закупівлі через відсутність пропозицій  учасників для участі в ній, можна буде укласти прямий договір.

Але, в частині 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачено також винятки, які діють лише на період воєнного стану, а саме: 

  •  інформація, що має бути оприлюднена в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, належить до інформації з обмеженим доступом або її розголошення під час дії правового режиму воєнного стану може нести загрозу національній безпеці України та/або громадській безпеці і порядку;
  • замовник перебуває в районі активних бойових дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі або її здійснення;
  • відсутня технічна можливість використання електронної системи закупівель, яка має бути документально підтверджена замовником; 
  • здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, зокрема з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України;
  • здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг для забезпечення функціонування об’єктів критичної інфраструктури.


Залишилися запитання, звертайтеся 0 800 30 77 55, support@e-tender.uа або до свого персонального менеджера.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати