Назад до каталогу статей
Новини

Витяг про відсутність судимості – новий сервіс від МВС

21 Квітня 2022

Нещодавно, взамін довідки про відсутність судимості можна миттєво отримати витяг. 

Від 18.04.2022 у МВС запрацював сервіс , де громадяни України можуть безкоштовно отримати електронну послугу з інформаційно-аналітичної системи. Сервіс дозволяє замовити та отримати витяг про відсутність/наявність судимості або притягнення до кримінальної відповідальності. 

Для чого потрібен витяг? 

Витяг про відсутність судимості може знадобитися для участі  у публічних закупівлях, при отриманні або поновленні документів, встановлення опіки або здійснення усиновлення, оформлення на роботу, соціальної підтримки, оформлення до територіального центру комплектування, для оформлення візи для виїзду за кордон 

Як отримати? 

Зареєструватися або увійти до особистого кабінету сервісу з використанням кваліфікованого електронного підпису (фізичної особи) та подати запит. Отримання витягу в електронному вигляді з QR-кодом, за допомогою якого можна перевірити чинність документу. Отримання швидке та займає не більше хвилини. Сервіс доступний для фізичних, юридичних осіб та державних установ.  

Нормативна підстава 

Такий інструмент врегульовано Наказом МВС від 30.03.2022 № 207 «Деякі питання ведення обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2022 року за № 425/37761. 

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Перевезення 18 000 тонн аграрної продукції на 12 баржах до портів Болгарії та Румунії пропонує Українське Дунайське пароплавство.