Назад до каталогу статей
Корисні статті

Визначення аномально низької ціни - запобіжник від зриву тендеру

02 Листопада 2021

Система Е-Тендер повідомить про АНЦ як замовника, так і постачальника. І щоб тендерну пропозицію не відхилили, замовнику потрібно її обгрунтувати.

Спеціаліст по роботі із замовниками у сфері публічних закупівель на Е-Тендер Антон Волов розповідає про механізми взаємодії між держзамовником та постачальником, які застосовуються на майданчику Е-Тендер, якщо в оголошеній закупівлі система знайшла пропозицію з аномально низькою ціною.


Що таке аномально низька ціна

Поняття аномально низька ціна (АНЦ) застосовується  у законодавстві про публічні закупівлі з квітня 2020 року. АНЦ запроваджене з метою упередження ситуацій, які приводили до зриву тендерів. Наприклад,  учасник у тендерній пропозиції вказує дуже низьку ціну на товар/послугу/роботу і стає переможцем, але потім:

  • відмовляється  виконати свої зобов’язання (мотивуючи, що це стало йому економічно не вигідно) та, як наслідок, розриває договір;
  • пропонує замовнику укласти додаткову угоду на збільшення суми договору,  щоб ціна за одиницю відповідала ринковій, тощо.

Тому в законі було визначено, що аномально низькою вважається ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка:

  • нижча на 40 і більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;
  • або є нижчою на 30 і більше відсотків від наступної цінової пропозиції.

Система сигналізує замовнику про пропозицію з АНЦ

АНЦ визначається лише для конкурентних видів закупівель - відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура тощо .  АНЦ не застосовується для спрощених закупівель.

Розрахунок АНЦ система проводить автоматично. Інформація про це відображається на сторінці закупівлі у розділі кваліфікації.

1

мал.1

При цьому, замовник не зможе опублікувати рішення до завершення терміну надання обгрунтування пропозиції постачальником.

Обгрунтування АНЦ постачальником

Постачальник також отримає сповіщення в особистому кабінеті (мал.2) та має можливість завантажити обгрунтування АНЦ протягом одного робочого дня.  Це може бути будь-який документ який засвідчує можливість поставки товару, виконання робіт чи надання послуг за вказаною ціною.

мал.2

Замовник може відхилити пропозицію, якщо:

  • учасник не надав належного обґрунтування вказаної у ній ціни або вартості;
  • обгрунтування так і не було надане учасником протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо виникають запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтесь до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати