Назад до каталогу статей
Корисні статті

“Воєнна” спрощена чи по Закону

17 Серпня 2022

Коротко про основні відмінності спрощеної закупівлі для потреб воєнного періоду і спрощеної процедури по ЗУ "Про публічні закупівлі"

Закупівельники, для багатьох із вас у воєнний час, спрощена закупівля стала однією із провідних процедур. Це пов’язано із встановленою можливістю Урядом (ПКМУ №169 від - далі Постанова) проводити закупівлі для потреб, що виникли внаслідок дії воєнного стану із застосуванням процедури спрощеної процедури та/або Prozorro Market від 50 тис. гривень і без верхньої межі в бюджеті.

Однак, спрощена процедура за ЗУ “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) також має застосовуватися, якщо замовник проводить річні заплановані закупівлі, потреби по яким не пов’язані із наслідками воєнного стану, знову ж таки на суми від 50 тис. гривень в до межі очікуваної вартості для відкритих торгів. Про те, як розібратися, який із нормативно-правових актів застосовувати ми детально писали тут.

1

 Лист Мінекономіки від 19.07.2022 № 3323-04_50213-06 від 19.07.2022.pdf

Однак, в спрощених процедурах за Постановою є свої особливості проведення і умови, при яких вони застосовуються, давайте розбиратися разом. Про строки проведення спрощених закупівель прочитайте в окремій статті.


Спрощена закупівля на суму до 50 тис. гривень

По Закону

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів (ч. 3 ст. 3). А отже для проведення таких закупівель застосовуються ті ж правила, що і для спрощених від 50 тис. гривень по Закону.

За Постановою

Замовник може здійснити публічну закупівлю, вартість якої є меншою  ніж 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. А отже для проведення таких закупівель застосовуються ті ж правила, що і для спрощених від 50 тис. гривень за Постановою.

Додатково:

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати