Назад до каталогу статей
Новини

ВПЕРШЕ РОЗГЛЯНУТО СПІР ПРО АНОМАЛЬНО НИЗЬКУ ЦІНУ У PROZORRO

21 Липень 2020

Тендерна Колегія АМКУ підтримала учасника електронного тендеру, хоча ціна за його послуги була визначена як аномально низька.

Під час електронного аукціону щодо робіт з оформленням права постійного користування земельними ділянками під існуючою автомобільною дорогою державного значення у Кремінському районі Луганської області, один з учасників аукціону знизив ціну за свої послуги більше ніж на 40% від очікуваної вартості цих робіт. Очікувана ціна була 1,2 млн грн, учасник оцінив вартість своїх послуг у 650 тис грн. Система електронних закупівель визначила таку ціну аномально низькою.

Учасник також надав замовнику своє обґрунтування ціни. Відповідно до законодавства таке обгрунтування потрібно надати в електронній системі протягом 1 робочого дня. У своєму поясненні учасник послався на те, що відсутні державні фіксовані чи регульовані ціни при формуванні кошторису та ціни на послуги землевпорядних робіт.  Однак, замовник не погодився з  аргументами та відхилив пропозицію учасника на підставі аномально низької ціни його послуг. Далі учасник звернувся до АМКУ з оскарженням рішення замовника.

Тендерна Колегія АМКУ не погодилась з діями замовника та зобов’язала його скасувати своє рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника.

Відповідно до закону “Про публічні закупівлі” аномально низькою вважається ціна тендерної пропозиції, яка:

  • менше на 40% від середнього арифметичного значення приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;
  • менше на 30% від наступної приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Джерело

Корисні посилання:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення