Назад до каталогу статей
Новини

ВСЕ НАЙВАЖЛИВІШЕ ПРО ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

02 Вересня 2019

Огляд новин з 27 серпня – 02 вересня: зареєстровано проект нової редакції закону про публічні закупівлі і т. ін.

Зареєстровано проект нової редакції закону про публічні закупівлі

У перший робочий день Парламент зареєстрував Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 29.08.2019 № 1076.

Який може визначити принципово нове в механізмі оскарження, перехід від колегіальності тендерного комітету до уповноважених осіб. Також може передбачити 24 години на виправлення невідповідності в документах учасником, появу механізмів протидії ціновому демпінгу. Також закон може нарешті узаконити і допорогові закупівлі.

Лист МЕРТУ щодо підвищення ціни електроенергії

МЕРТУ в своєму листі від 14.08.2019 № 3304-04/33869-06 надало рекомендації щодо зміни ціни у договорах про постачання електроенергії. Так, у разі чергового коливання ціни електроенергії на ринку, що зумовлене реформуванням галузі електроенергетики та призводить до зміни порядку формування ціни на електроенергію, сторони договору, укладеного за результатами процедур закупівель до 01.07.2019, можуть використовувати випадок зміни ціни за одиницю товару до 10% без збільшення суми договору з відповідним зменшенням кількості товару. Вносять, укладаючи додаткові угоди. Як повідомляє також у своєму листі НКРЕКП, з дати запровадження нового ринку електроенергії електропостачальники здійснюють закупівлю електроенергії за двосторонніми договорами та/або на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку і на балансуючому ринку, а також шляхом імпорту. Тож ціну електроенергії як товару формують залежно від сегменту ринку, на якому електропостачальник здійснює її закупівлю.

Відповідно до правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку за результатами торгів оприлюднюють ціну та обсяги купівлі-продажу електроенергії для кожного розрахункового періоду та інші показники, що можна використовувати як орієнтир (індикатор) для укладення правочинів щодо купівлі-продажу електроенергії.

Оприлюднює результати торгів на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку ДП «Оператор ринку» на сайті https://www.oree.com.ua. З якого сторони для документального підтвердження факту коливання ціни електроенергії на ринку, можуть використовувати інформацію.

З 1 вересня траси будуватимуть за новими ДБН

Нова норма міститься у змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво». І з першого вересня при новому будівництві, реконструкції чи капремонті швидкісних трас (доріг І категорії) діють нові правила. Деталі читайте тут. 

Будівництво метрополітенів: нові вимоги з 1 вересня

Нові ДБН «В.2.3-7-2018 Метрополітени. Споруди транспорту» розроблені на заміну чинних наразі ДБН В.2.3-7-2010. Вони поширюються на проектування та будівництво нових, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих ліній, окремих споруд та пристроїв метрополітену.

Нові норми вступають у дію з 01.09.2019-го. Більше тут. 

Затверджено нові вимоги до меду

Міністерства аграрної політики та продовольства України затвердило наказ від 19.06.2019 № 330 «Про затвердження Вимог до меду». Нові вимоги набирають чинності тільки у лютому 2020 року. Текст наказу можете переглянути на сайті ВР України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0725-19

Із 1 жовтня казначейство перейде на бюджетні рахунки за стандартом ІВАN

Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами Казначейство розпочне з 01 жовтня 2019 року. Тож починаючи з 01 жовтня 2019 року змінюють реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN.

Із 01.11.2019 у реквізиті розрахункового документа «Рахунок» треба зазначати номер рахунка платника/отримувача тільки за стандартом IBAN. Це ж стосуватимуться бюджетних рахунків.

Нагадаємо, що в Україні IBAN означає заміну комбінацій із коду МФО банку + номер розрахункового рахунка на міжнародний формат рахунка, який матиме 29 символів (літери та цифри). При цьому пам'ятаймо, що тепер МФО Казначейства України 899998 (банк отримувача) та 14-значний номер бюджетного рахунку перенесуть у рахунок IBAN. Джерело: buh.ligazakon.net

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати