Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

ЯК ІНІЦІЮВАТИ ОРЕНДУ НОВОГО ПРИМІЩЕННЯ НА E-TENDER

02 Квітня 2021

Орендувати нерухомість у лікарнях, школах або адмінбудівлях зараз можна лише через Prozorro.Продажі. На Е-Тендер є перелік всього державного та комунального майна в Україні. Орендувати приміщення вперше, можна за простими правилами.

Максим Мостовий, керівник напрямку оренди на Е-Тендер

Що таке ініціація оренди?

Це подача заявки на оренду через Е-Тендер, що запускає підготовку та оголошення аукціону з оренди держмайна. Ви повідомляєте орендодавця, що зацікавлені в оренді, а він погоджує заявку та готує об’єкт до аукціону.

Існують два варіанти ініціації оренди: 

  • на нове приміщення, яке ще не передавалося в оренду, а тому не включене у Перелік першого типу (комерційно привабливі приміщення). Наприклад, у міській лікарні вільний кабінет і ви бажаєте на цих 100 кв.м. облаштувати аптечний пункт;
  • на приміщення, що раніше здавалося в оренду або орендодавець вже вніс його у Перелік першого типу. Проте, аукціон  буде оголошений після першої заявки від зацікавленої особи. Це можете бути ви.

Ініціювати оренду можуть юридичні особи, ФОПи, фізичні особи. Це просто і безкоштовно. Вам знадобиться лише реєстрація на Е-Тендер та консультація нашого менеджера.

Чому варто ініціювати оренду?

Щоб цікавий вам об’єкт швидко оголосили на аукціон. Без заявки (ініціації) орендодавець не буде створювати аукціон. Можна місяцями очікувати на об’єкт, що відповідає вашим потребам. Наприклад, лікарня має вільні квадратні метри, але не оголошує аукціон оскільки не відомо, чи є зацікавлені орендарі.

Як ініціювати оренду комерційного держмайна?

Зареєструвати на Е-Тендер “Заявку на оренду”. Детально про порядок реєстрації читайте тут.

Реєстрація заявки лише перший крок. Далі необхідно відслідкувати момент оголошення аукціону в Прозорро.Продажі щодо передачі в оренду майна та зареєструватись на нього.

Як відслідкувати оголошення аукціону?

Вашу заявку отримує на пошту орендодавець або балансоутримувач і протягом 20-40 робочих днів:

  • погоджують її та готуються до оголошення аукціону;
  • якщо об’єкт вже включено до Переліку 1 типу - орендодавець оголошує аукціон.

На цьому етапі вам важливо не пропустити оголошення аукціону. Для цього рекомендуємо оформити підписку на оголошення орендодавця, через функціонал “Підписка” у власному кабінеті на Е-Тендер.

Ви можете підписатися на розсилку інформації про всі нові аукціони, що оголошуються в Прозорро.Продажі. Підписку можна  налаштувати по організатору аукціону, області, ціні та ін. Тоді точно не пропустите вигідні пропозиції з оренди приміщень, наприклад, у центрі міста або в аеропорту Бориспіль.

Чи є пріоритетне право у ініціатора оренди?

Ні, під час аукціону всі учасники рівні, незалежно від того хто його ініціював.

Ви першим зробили крок для оперативного оголошення аукціону та знаєте, що він точно буде оголошений. Можливо ваші конкуренти не дізнаються про аукціон або не встигнуть зареєструватись.

Чи зобов’язаний заявник реєструватись на аукціон?

Ні, ініціатор аукціону не зобов’язаний брати участь в ньому, хоча й зареєстрував заявку на включення до Переліку.

Як знайти вже діючі аукціони?

Перегляньте всі актуальні аукціони з оренди державного та комунального майна на Е-Тендер. Можливо, серед них ви знайдете необхідне приміщення, одразу зможете взяти участь та виграти.

Всі аукціони з оренди державного та комунального майна можна знайти у розділі оренда нерухомості на майданчику Е-Тендер.  Оберіть в параметрах пошуку:

  • Тип процедури - “оренда згідно Законодавства”;
  • Статус - “прийняття заяв на участь”;
  • Регіон, організатор, площа, ціна та інше - за потребою.  

Якщо у вас залишились запитання - зверніться за контактом 0 800 300 705 або на електронну пошту support-auction@e-tender.ua. 

Менеджер майданчика допоможе зареєструвати заявку на аукціон та прийняти в ньому участь.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
Земельні ділянки (паї) можна продавати на електронних аукціонах через майданчик Е-Тендер. Власнику ділянки потрібно завантажити декілька документів та оголосити аукціон. Як це зробити - розповідаємо далі.
Стаття від експерта
З 1 січня 2022 року всі закупівлі, які проходять через Прозорро, будуть організовувати уповноважені особи. Така особа має пройти обов'язкове тестування і підтвердити свої знання у сфері публічних закупівель. У цій статті розповідаємо, як це буде відбуватись
Стаття від експерта
Рік тому основні гравці на ринку необробленої деревини хотіли одного — прозорих правил гри для кожного. А отримали зворотнє. Починаючи з липня 2021 року відбуваються події, які повертають тіньові схеми та перекреслюють усі попередні реформи. Чому інформація про біржові торги деревиною тепер настільки “засекречена”? Спробуємо відповісти на це та багато інших запитань, які викликає нова модель торгівлі деревиною.