Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЯК ОБРАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ МАЙДАНЧИК ДЛЯ РОБОТИ У СИСТЕМІ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ?

24 Березня 2020

Система Прозоро.Продажі, майданчик Е-Тендер, електронний майданчик, електронні аукціони в прозоро, продаж об’єктів малої приватизації, продаж комунального та державного майна

Система Прозорро.Продажі об’єднує 40 майданчиків, які працюють за однаковими правилами, є акредитованими учасниками системи та надають аналогічні послуги.

Але як обрати майданчик для себе? На які критерії варто звернути увагу? Пояснили у статті.

По-перше, давайте визначимость що таке електронний маданчик та яку функцію він виконує для свого користувача.

Електронний майданчик – технічний інструмент для організації та участі в електронних аукціонах сиситеми Прозорро.Продажі, здійснення пошуку лотів. Тобто, для того щоб організувати або прийняти участь в електронному аукціоні користувачу необхідно обрати саме електронний майданчик, це ключ до сиситеми Прозоро.Продажі. Адже сам портал Прозорро не пребачає функціональності щодо публікації аукціону або реєстрації пропозиції на аукціон, таку послугу надає саме електронний майданчик.

Але навіщо існують майданчики, якщо можна було б одразу реєструватись в Прозорро.Продажі? 

Майданчики створють додану цінність для системи.

По-перше, забезпечується принцип дворівневості, тому що жоден в системі не володіє всією інформацією про аукціон, так як маємо 40 майданчиків. А тому забезпечується чесна та рівна конкуренція серед учасників.

По-друге, майданчики надають послугу та консультації щодо аукціонів, здійснюють пошук необхідних лотів та супроводжують власного клієнта під час усієї процедури аукціону.

Які ж функціональні обов’язки майданчиків: 

  • допуск користувачів до електронних аукціонів у системі Прозорро.Продажі,
  • перевірка підтверджуючих документів та індетифікаційної інформації учасника,
  • збереження інформації про аукціони та її конфіденційність,
  • супроводження клієнтів та їх консультування щодо аукціонів,
  • супроводження організаторів та розвиток функціоналу для публікації лотів,
  • реалізація функціоналу для усіх учасників аукціонів та інструменту фільтрації лотів, оформлення підписки на актуальні лоти тощо.

Чим же відрізняються електронні майданчики? Рейтинг критеріїв оцінки майданчика 

1. Якість та фаховість консультацій

Звертайте сообливу увагу на якість послуг майданчика. Адже від цього залежить чи буде у вас укладена угода за результатами аукціону, або організований у відповідності до законодавства аукціон.

На сьогодні в системі працює близько 10 ринків (приватизація, оренда, деревина, митні аукціони, продаж непрофільного майна, комерційні аукціони тощо, а очікується концесія, зелені аукціони тощо). Кожен ринок це окрема процедура та умови продажу, строків організації та завантаження документів. Користувачі Прозорро.Продажі не знають достаменно всі правила окремих процедур. Саме тому, для вас надійним та професійним консультантом має стати електронний майданчик.

Наприклад, Е-тендер працює в системі Прозорро.Продажі з моменту її заснування. Менеджери стабільно проходять навчання щодо процедур та правил роботи в Прозоро.Продажі. В нашій команді також працюють юристи, які допомагають супроводжувати користувачів протягом роботи з системою Прозорро.Продажі. А головне, ми вміємо вирішувати і складні й колізійні питання, які виникають у процесі торгів.

Саме тому якість послуги та фаховсіть менеджера є топ 1 у критерії вибору майданчика.

2. Інтерфейс

Усі майданчики працюють в межах єдиних технічних вимог системи Прозоро.Продажі, а тому додати поля в аукціонах, змінити їх назву або розмістити більше інформації ми не можемо. Єдине – це саме інтерфейс, тобто зовнішній вигляд майданчика, зручніть користування ним та простота в пошуку інформації. Саме інтерфейсом майданчики і відрізняються візуально.

Такий критерий може стати важливим для системних користувачів, тих що стабільно використувують майданчик для оголошення аукціонів або участі в них.

3. Досвід роботи в системі Прозоро.Продажі та з електронними аукціонами 

Обирайте майданчики, що працюють з Прозорро.Продажі щонайменше 2 роки. Адже саме досвід майданчика може зберегти Вашу угоду або аукціон від помилок. Електронні аукціони є новим для України методом продажу, а тому перемагають ті компанії, що мають досвід роботи з таким видом аукціонів та знають, які складнощі або ризики можуть виникати в процесі роботи та можуть застерегти Вас і Вашу угоду від них.

4. Робота майданчика з організаторами аукціонів

Не менш важливий критерій для обрання майданчика – його співпраця з організаторами. Далеко не завжди аукціон закінучується на етапі визначення переможця. Далі необхідно підписати з організатором протокол, пройти кваліфікацію (перевірку підтверджуючих документів переможця), а також укласти договір з організатором аукціону. А це пряма комунікація з організатором. Саме тому, якщо Ви або Ваш майданчик має добру комунікацію та досвід роботи з організаторами, то це може допомогти пришвидшити процес підписання документів та завершити аукціон успішною угодою.

До речі, Е-Тендер працює з 20% усіх організаторів у Prozorro.Sale.

5. Законність дій майданчика

Усі майданчики зобов’язані діяти в межах діючого законодавства та договору, який укладено з адміністратором сиситеми – ДП «Прозорро.Продажі». Майданчик зобов’язаний надавати Вам послуги, що передбачені діючим законодавством. Наприклад, здійснювати перевірку підтведжуючих документів для участі в аукціоні з малої приватизації або оренди. А також, отримувати від учасників усі платежі та винагороду в межах та розмірах, що визначені нормативними документами. Порушення законодавства недопустиме для майданчиків, а тому може бути загрозою і для Вашої успішної угоди за результатами аукціону.

Е-Tender не має жодного порушення правил та діючого законодавства з моменту роботи системи Прозорро.Продажі.

Е- Tender.ua відповідає усім п’яти критеріям. До того ж, наші менеджери щоденно працюють над покращенням клієнтського обслуговування та власної фаховості в галузі  електронних аукціонів.

На майданчику Е-тендер проводять продаж металобрухту, необробленої деревини, продаж комунального та державного майна. Проводять торги на продаж майна банкрутів, аукціони з продажу об’єктів малої приватизації. Ви також можете стати власником та купити автотранспорт, землю, земельну ділянку. І все це наразі виставлено у Прозоро.Продажі. Усі актуальні лоти із перелічених об’єктів зможете віднайти у нас на сторінці.

Обирайте лише стабільні та надійні електронні майданчики для власних угод.

З повагою команда Е-Тендер!

(044) 390 52 46

support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати