Назад до каталогу статей
Корисні статті

Як передати державне чи комунальне майно в оренду без аукціону

15 Листопада 2021

Покрокова інструкція як внести об’єкт до переліку другого типу , створити об'єкт в системі Е-Тендер, передати об'єкт через інформаційне повідомлення.

28 жовтня 2021 року відбувся вебінар «Як передати державне чи комунальне майно в оренду без аукціону». Керівник напряму оренди на E-Tender Максим Мостовий демонструє як орендодавцю працювати з об'єктами другого типу (майно, яке може передаватися в оренду без аукціону) в Прозорро.Продажі через Е-Тендер.


1. Включення об’єкта до переліку другого типу

Підставою для включення об’єкта до Переліку може бути заява від потенційного орендаря або ініціація балансоутримувачем.  

Якщо до орендодавця надходить заява  від потенційного орендаря щодо об’єкта, він  протягом 3 р. д.  передає  цю заяву балансоутримувачу.  

Далі, балансоутримувач протягом 10 р.д. приймає рішення про намір передачі об’єкта оренди, або відмову у передачі. Балансоутримувач також приймає рішення про включення об’єкта оренди до переліку другого типу.

2.Публікація об’єкта в системі Прозорро.Продажі

Після прийняття рішення про включення об’єкта до Переліку другого типу необхідно опублікувати таку інформацію в Прозорро.Продажі через Е-Тендер. Для цього:  

  • Підготуйте інформацію про об’єкт згідно вимог Порядку передачі в оренду державного та комунального майна (далі - Порядок);
  • Через особистий кабінет на Е-Тендер опублікуйте об’єкт оренди.

Пропонуємо онайомитись з детальною інструкцією про порядок внесення інформації про об’єкти Переліку першого або другого типу.  Ви також, можете звернутися за консультацією до Служби підтримки Е-Тендер.  

3. Передача в оренду майна через інформаційне повідомлення

Майно передається без аукціону, але орендодавець має опублікувати інформаційне повідомлення. 

Інформаційне повідомлення публікується протягом 15 р.д. з моменту отримання заявки на оренду або включення об’єкта до переліку другого типу. В умовах вкажіть цільове призначення використання об’єкта.

Зацікавлені організації будуть подавати заявки. Перелік організацій, які мають право на пільгову оренду  визначено у ч.1 та ч. 2 ст.15 Закону “Про оренду державного та комунального майна”.

Після отримання заяв від потенційних орендарів - перевірте їх документи та проведіть оцінку згідно п. 119 Порядку. Переможець визначається  шляхом оцінювання поданих заявок. З ним підписується договір оренди.  

Аукціони з оренди держмайна - це просто разом з Е-Тендер. Звертайтеся до нас для оголошення та участі в електронних аукціонах.  

Е-Tender - офіційний майданчик Прозорро.Продажі. Щоб взяти участь в аукціоні з оренди, потрібно пройти реєстрацію.  

Якщо виникають будь-які запитання щодо організації аукціонів з оренди державного майна або роботи на майданчику, звертайтеся до менеджерів E-Tender.

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),  e-mail: support-auction@e-tender.ua  

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати