Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ АУКЦІОНУ З ПРОДАЖУ МАЙНА БАНКРУТІВ?

02 Грудня 2019

Із жовтня почали діяти два документи, які врегулювали по-новому порядок продажу майна банкрутів, як фізичних, так і юридичних осіб. Це – Кодекс* та Порядок**. У статті описали деталі участі в аукціонів з продажу такого майна. Детально розповіли, як проходить аукціон.

Які перші кроки для учасника?


Аби взяти участь в аукціоні, слід пройти процедуру реєстрації на майданчику, який підключений до системи Прозорро.Продажі. Опісля – подати заявку на участь в аукціоні окремо за кожним лотом та оплатити гарантійний внесок на рахунок оператора.

Уся інформація щодо учасника аукціону є анонімною до закінчення аукціону. Реєстрація учасника система проводить автоматично після підтвердження оператором сплати внеску.

Детальніше про реєстрацію на майданчику, створення кабінету дивіться у відео.


Коли учасник подає заявку на аукціон?


Прийом заявок розпочинається з моменту розміщення оголошення про аукціон й триває до часу, що система встановлює окремо щодо кожного аукціону в проміжку з 19 год. 30 хв. до 20 год. 30 хв. дня, що передує дню проведення аукціону, а для аукціонів з можливістю зниження початкової ціни – в проміжку часу з 16 год. 15 хв. до 16 год. 45 хв. дня проведення аукціону. Також учасник має підтвердити або може анулювати свою заявку до закінчення кінцевого строку прийняття заявок на аукціон.


Як проходить аукціон продажу майна банкрутів?


На аукціоні учасники мають можливість збільшувати свої цінові пропозиції поетапно. Здійснюють вони це протягом трьох раундів, які проходять за тими самими правилами. Протягом раунду учасник може зробити один крок аукціону.

Учасник є переможцем якщо має найвищу ціну, коли зробив щонайменше один крок аукціону. Якщо для участі подано заяву від одного учасника, він є таким, що подав найвищу цінову пропозицію та отримує лот за запропонованою ціною лота, але не нижче його початкової.

Як вже зазначали вище, учасник здійснює один крок на кожному з трьох раундів. Так аукціон розпочинається з автоматичного покрокового зниження початкової ціни лота. Протягом цього етапу учасник робить ставку, що відповідає поточній ціні лота. Окрім, учасник має право зупинити автоматичне зниження початкової ціни, після чого інші учасники (за наявності) мають право подати свої закриті пропозиції, а учасник, що зробив ставку, - підвищити свою.


Хто вважається переможцем в аукціоні?


Якщо ж на аукціоні не буде закритих пропозицій інших учасників, то переможцем є той учасник, який зробив ставку.

Та якщо є цінові пропозиції, учасник аукціону, що подав найвищу, яка перевищує найвищу закриту цінову пропозицію не менше ніж на один крок, або закриту цінову пропозицію – однакових за розміром кількох учасників, той, що подав її раніше, згідно з порядком обліку часу, за яким діє система, й буде переможцем.

І вже після цього у системі формується автоматично протокол про проведення аукціону. Такий протокол буде мати інформацію про його результати.


Коли проводять повторний та другий повторний аукціони?


Важливим є момент: розмір закритої цінової пропозиції не може бути меншим за ставку. Мається на увазі – поточну ціну лота в момент призупинення автоматичного покрокового зниження початкової ціни.

Закінчення першого аукціону. 

Коли закінчився перший аукціон без визначення переможця, то він буде вважатися таким, що не відбувся. І тоді замовник протягом одного місяця знову оголосить про проведення повторного аукціону.

Початок другого повторного аукціону.

Другий повторний аукціон проводять для зниження початкової ціни. А ось його початкова ціна зменшена на 25 % від початкової першого повторного аукціону.

*Кодекс України з процедур банкрутства.

**Порядок організації та проведення аукціонів з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) затверджений постановою КМУ від 02.10.2019 № 865.


Також пропонуємо статті на тему:

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати