Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЯК ТЕПЕР СКЛАДАТИ РІЧНИЙ ПЛАН ЗАКУПІВЕЛЬ ЗА ОСОБЛИВОСТЯМИ ПРО ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ

28 Грудня 2022

Під час планування тендеру замовник має врахувати Постанову №1178, яка визначила Особливості закупівель у воєнний час. Вони дещо відкоригували, зокрема, відкриті торги, тендерну документацію й планування тендерних закупівель, формування річних планів закупівель в умовах війни. Саме про планування закупівель й поговоримо у статті.

У статті наводимо основні положення, які визначені Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості здійснення закупівель) для замовників щодо планування закупівель.

Так, п.14 Особливостей здійснення закупівель визначає, що замовник включає заплановану закупівлю до річного плану закупівель відповідно до статті 4 Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Тобто, проводити закупівлю замовник має за планом на той рік на який запланував свою закупівлю.

Особливості здійснення закупівель, як і Закон вимагають, аби річний план закупівель був затверджений та оприлюднений, і закупівля проведена відповідно до нього.

Як визначає той самий п. 14 Особливостей проведення закупівель, замовник проводить тендера на підставі:

  • наявної потреби 

або

  • у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів).

Планування закупівель за наявної потреби

Як вже сказали вище, на сьогодні законодавство надає можливість замовнику планувати закупівлі за наявною потребою. Замовником має проводитися визначення предмету закупівлі за такою потребою до кінця поточного року. Та врахуйте, що планування на 2023 рік має здійснюватися, виходячи з річної потреби та не допустити поділу предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної Особливостями про здійснення закупівель.

Планування закупівлі додаткової потреби в Прозоро

Якщо у вас виникла додаткова потреба і ви закуповуєте за тим предметом закупівлі, за яким вже проводили у поточному році, то не додаєте очікувану вартість такого предмета закупівлі до очікуваної вартості тотожного предмета закупівлі (тотожних предметів закупівель), закупівлю, яку вже провели. Вид закупівлі такого предмета закупівлі замовник обирає з урахуванням вартісних меж, визначених Особливостями про здійснення закупівель. Так визначено в абз. 3 їх пункту 15.

Тотожність предмета закупівлі визначаєте за показником відповідної цифри Єдиного закупівельного словника з урахуванням наказу Мінекономіки «Про затвердження порядку визначення предмета закупівлі» від 15.04.2020 № 708.

Плани закупівель за тимчасовим кошторисом

Якщо у вас ще діє тимчасовий кошторис, то планування у такому разі, Особливості здійснення закупівель не змінили.

Зауважимо, що наразі немає обмежень щодо проведення тендерів до затвердження кошторису. Замовнику дозволено закуповувати згідно із тимчасовим індивідуальним кошторисом.

Планування закупівель відокремленими підрозділами замовника

Як визначають Особливості проведення закупівель, за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може проводити тендера самостійно для задоволення своїх потреб. Тоді предмет закупівлі замовник визначає окремо для відокремленого підрозділу. Та вносить до річного плану закупівель інформація про потребу в закупівлі, що буде здійснена відокремленим підрозділом.

Мінекономіки у своєму листі від 08.12.2022 №3323-04/78667-06, наголосило, що це стосується філій, представництв та інших відокремлених підрозділів юридичних осіб. При цьому враховуючи вимоги статей 4, 11 Закону та пункту 15 Особливостей, інформація про потребу в закупівлі, що має бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься як до річного плану відокремленого підрозділу, так і до річного плану замовника.

Таке положення Особливостей здійснення закупівель не розповсюджується на внутрішні підрозділи (відділи, управління, департаменти тощо) в структурі замовника, оскільки вони не є відокремленими підрозділами згідно з законодавством.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати