Назад до каталогу статей
Новини

Як вдалося розвинути Prozorro Market за 2 роки

23 Травня 2022

В квітні 2022 року електронний каталог Prozorro Market відзначив другу річницю свого існування.

Це чудовий привід згадати з чого все розпочалося та яких масштабних результатів вдалося досягнути за ці 2 роки завдяки спільним зусиллям ЦЗО, майданчиків та замовників.

Запуск першого онлайн магазину для державних замовників відбувся в квітні 2019 року в якості пілотного проекту. Його концепція передбачала спрощення закупівлі товарів широкого вжитку: офісне устаткування, пальне, побутову хімію та інше зі збереженням економії державних коштів завдяки внутрішній конкуренції постачальників. Це добре прослідковувалось коли в рамках протидії covid-19 замовники купували захисні маски в каталозі в середньому за 3.78 грн та 5.85 грн при укладенні прямих договорів.

Перший з визначних етапів розвитку Prozorro Market це затвердження КМУ постанови № 822 “Про затвердження порядку формування та використання електронного каталогу” та перехід каталогу від пілотного проекту до повноцінного інструменту для закупівлі товарів на суму до 200 тисяч та до 1 млн для монополістів через Запит ціни пропозиції.

Новий тип закупівлі є альтернативою Спрощеній закупівлі але має низку переваг:
Спрощена закупівля

Запит ціни пропозиції

Підготовка

Потрібно складати документацію до оголошення

Не потрібно готувати документаціюМінімальні терміни завершення закупівлі8 робочих днів4 робочих дняПитання та вимоги від учасниківЄ можливість податиВідсутніРозгляд пропозиціїПотрібно перевіряти документи постачальникаНе потрібно, оскільки перевірку документів здійснює ЦЗО при акредитації до каталогу

Оцінка пропозиціїПотрібно підготувати протокол та опублікувати в системіПостачальник підтверджує пропозицію чи відмовляється від неї

Таке просте порівняння переконало левову частку замовників відійти від публікації звичної спрощеної закупівлі та спробувати закупівлю через електронний каталог. Також, завдяки комунікації з такими користувачами були виявлені аспекти які потребували удосконалення.
Перше доопрацювання це можливість публікації через електронну систему скарги на дії постачальника. Таким чином ЦЗО отримало можливість відслідковувати порушення регламенту роботи каталогу та обмежити доступ таким постачальникам або ж дискваліфікувати їх. Оскільки такий негативний досвід для замовника призводить в першу чергу до скасування такої закупівлі та відмови від використання Prozorro Market в подальшому.

Наступне доопрацювання пов’язане зі зростанням кількості користувачів та їх потреби в розширенні асортименту товарів. Не дивлячись на те що майданчики та ЦЗО регулярно займаються залученням постачальників до електронного каталогу,  розширенням асортименту в існуючих категоріях та створенням нових, інколи виникає ситуація коли потрібний товар відсутній в каталозі. Для цього була створена можливість подати заявку на додавання потрібного товару. Всі заявки будуть оброблені адміністраторами електронного каталогу з наданням зворотного зв’язку на вказану електронну пошту.

Останнє удосконалення яке з’явилося в системі на момент написання статті це можливість купувати декілька товарів за одним кодом CPV в одній закупівлі через Запит ціни пропозиції.

Команда майданчику E-Tender не планує зупинятися на досягнутому, тому і надалі буде покращувати роботу Prozorro Market оскільки вірить в те, що даний інструмент покликаний спростити закупівельний процес.

Якщо залишилися запитання щодо нового функціоналу для роботи у Prozorro Market, звертайтеся до наших менеджерів:
тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.