Назад до каталогу статей
Дайджест

Як взяти участь у банківських аукціонах?

28 Березня 2018

Купуй вигідно активи банків через систему електронних торгів ProZorro.Продажі

Вже понад рік банки, які перебувають у стані ліквідації реалізовують своє майно через електронну торгову систему ProZorro.Продажі. За час роботи система продала вже на 5,8 мільярда і цей показник доводить її ефективність. Найрейтинговішими банками за показником кількості оголошених у системі аукціонів — Дельта банк, Банк Форум, Фідобанк, Банк Фінанси та кредит. А якщо говорити про суму доходу, то перші позиції займають — Дельта банк, банк Форум, а також банк Фінанси та кредит.


Цікаво! Активи збанкрутілих банків у системі ProZorro.Продажі умовно поділяються на продаж прав вимоги та майно банків — нерухомість, автомобілі та інші матеріально-товарні цінності. Наприклад, 89% оголошених Фідобанком аукціонів припадає на права вимоги. А у банку Фінанси та кредит 87% права вимоги, 4,4% нерухоме майно та 4.6% — транспортні засоби.


Електронний аукціон

Електронний аукціон або електронні торги — це процедура реалізації майна збанкрутілих банків у системі ProZorro.Продажі. Аукціон дає можливість учаснику онлайн брати участь в торгах. І це дійсно зручно, адже перебуваючи у Києві, Миколаєві, на Закарпатті, або у Європі Ви можете взяти участь в аукціоні та укласти успішну угоду. Учаснику не потрібно збирати купу документів, довідок, листів, лише дії на електронному майданчику та нотаріальне засвідчення угоди. 


Цікаво! За яку ціну можна придбати актив? В оголошенні визначена початкова ціна, від якої й буде відбуватись пониження. Наприклад, голландська модель аукціону передбачає максимальне падіння ціни на 80%, тобто фактично в учасника є потенційна можливість придбати актив з мінімальними витратами — за 20% від початкової ціни реалізації.


Інструкція участі в аукціоні банку, що ліквідується

1. Зареєструватись на електронному майданчику E-Tender.UA.

Для реєстрації необхідно заповнити електронну форму, отримати підтвердження на вказану електронну пошту та створити особистий профіль.

2. Обрати лот та подати пропозицію.

На електронному майданчику учасник має можливість переглянути усі оголошення, що є у системі ProZorro.Продажі та зареєструвати свою пропозицію.

Цікаво! Банки-замовники, як правило, не вимагають від учасників надавати до аукціону будь-які додаткові документи. Але Регламентом передбачено, що право вимоги не може купувати позичальник та поручитель по договору. Тобто, учасник як потенційний переможець торгів має надати підтвердження, що не є особою, яка має законодавче обмеження купувати даний актив. Для цього підтвердження на майданчику E-Tender.UA Вам не потрібно завантажувати окремі документи, адже при реєстрації пропозиції та погодженні з умовами торгів — Ви вже здійснюєте таке підтвердження.

3. Сплатити гарантійний внесок.

Гарантійний внесок становить 5% від початкової ціни лоту і має бути сплачений кожним учасником. У разі, якщо учасник не виконає свої обов’язки в межах електронних торгів, то втрачає усю суму гарантійного внеску, а кошти залишаються у замовника-банка. Якщо учасник успішно завершив аукціон, та уклав угоду з банком – залишок гарантійного внеску повертається учаснику.

Внесок обов’язковий та є свідченням, що учасник виконає обов’язки в межах електронних торгів, а саме — підпише протокол електронних торгів та сплатить кошти за лот при укладенні договору. 

Цікаво! Гарантійний внесок можна умовно прирівняти до депозиту, що зберігається на рахунку електронного майданчика до моменту укладення угоди й завершення торгів та є грошовим підтвердженням виконання зобов’язань учасником.

4. Взяти участь в аукціоні.

Учасник в особистому кабінеті майданчика отримує доступ через електронне посилання на аукціон, який відбувається в реальному часі. Учасник має робити ставки — вводити суму ставки у поля форми та підтверджувати її. Переможцем торгів є учасник, що надав найвищу цінову пропозицію.

Деталі торгів залежать від виду аукціону, що в свою чергу буває —  класичним або голландським.

Цікаво! Під час аукціону не відкривається інформація про назви та/або імена учасників і це є правильним, адже забезпечує принципи рівності усіх учасників. Як учасник так і спостерігачі можуть бачити під час аукціону лише розмір ставки, вся інша інформація закрита до моменту закінчення аукціону.

5. Підписати протягом 3-х робочих днів протокол електронних торгів.

Протокол є підставою для здійснення усіх платежів та саме в ньому зафіксовані усі цінові показники та реквізити сторін для подальшої оплати лоту та укладення договору. Підписаний сторонами протокол публікується банком в електронній системі протягом 4-х робочих днів з моменту формування протоколу електронних торгів.

Цікаво! Протокол формується електронною торговою системою автоматично за 5 хвилин одразу після закінчення аукціону.

6. Сплатити суму угоди та підписати договір з банком.

Договір з банком має бути укладений та опублікований протягом  20-ти робочих днів з моменту формування протоколу електронних торгів.

Цікаво! Якщо учасник не встиг у визначений час підписати договір і викупити лот, то він втрачає свій гарантійний внесок та буде автоматично дискваліфікований. 

В межах встановлених термінів система перевіряє, чи опублікований документ, і у випадку його відсутності — скасовує рішення щодо визначення переможця або наміру укласти з останнім договір. Тому аукціони з банком — чітко регламентована та визначена часовими межами процедура, яка має бути обов’язково дотримана.

7. Отримати залишок гарантійного внеску.

І вже протягом 3-х робочих днів з моменту завершення торгів учасник отримує від оператора-електронного майданчика залишок гарантійного внеску за вирахуванням комісії. Ставки та граничні розміри комісійної винагороди встановлені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та оприлюднені на порталі ProZorro.Продажі.


Переваги системи ProZorro.Продажі для учасника

  • Всього декілька простих кроків і Ви — власник майна!

  • Торги аукціону відбуваються в режимі онлайн, а отже не треба зустрічатись з замовником.

  • Не треба готувати пакет документів та завіряти їх.

  • Вам доступний реєстр всіх активів збанкрутілих банків.

  • Маєте зручні фільтри пошуку лотів та групи лотів за необхідними Вам критеріями.

Якщо у Вас залишились питання щодо участі в аукціоні — звертайтесь за телефоном

(044) 390 52 46


Менеджери майданчика E-Tender.UA консультують з будь-яких питань щодо системи ProZorro.Продажі та процедур електронних торгів.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.