Назад до каталогу статей
Дайджест

Як закуповували державні установи бензин та дизель ?

07 Березня 2019

DOZORRO провів аналіз про те, як заправлялись бюджетні установи та закупали бензин та дизель у 2018-му

ЯК ЗАКУПОВУВАЛИ ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ БЕНЗИН ТА ДИЗЕЛЬ: ЗВІТ ВІД  DOZORRO

Проект DOZORRO провів аналіз про те, як заправлялись бюджетні установи та закупали бензин та дизель у 2018-му. Повний текст дослідження можете почитати у звіті «Заправились на ProZorro: як закуповували бензин та дизель”. Ми виділили саме головне зі Звіту


 У Звіті дослідили дані закупівель бензину та дизеля зі системи ProZorro. Для аналізу даних автори використовували професійний модуль аналітики BI. До вибірки потрапили закупівлі бензину та дизеля, оголошені в період з 1 січня до 31 грудня 2018 року.

Зазначимо, що пальне є основою для функціонування транспортної галузі, послугами якої користуються багато замовників у ProZorro. Тому не дивно, що на бензин і дизель у публічних закупівлях щорічно витрачають значні суми коштів.

Закупівля бензину

 • Найбільше коштів у 2018-му витрачено на закупівлю марок А-92 та А-95 – ≈ 92% від усієї суми на бензин. 

Важливо, з 2018 року дозволено закуповувати лише бензин екологічного стандарту Євро5. Попри це, за 2018-й у системі було укладено 13 договорів про закупівлю бензину А-80 (в Донецькій, Одеській, Полтавській, Сумській та Харківській областях). 

 • У 2018 році шість постачальників підписали договори з дев’ятьма замовниками про продаж бензину А-80 на суму 627 тис. грн. 

 • 11 з 13 відповідних договорів у ProZorro були укладені через неконкурентні процедури.

 • Майже 94% договорів про купівлю всіх марок бензину були укладені в межах допорогових закупівель (на суму менше 200 тис. грн). 

 • Найдешевше бензин А-92 - закуплено 20 т пального за ціною 15,00 грн/л. У найдорожчих закупівлях бензину марки А-92 1 л обійшовся в 58,30 грн.

 • Найдешевше бензин А-95 було закуплено 110 л за ціною 18 грн/л, а найдорожчою ціною – 42,00 грн/л – бензин А-95 закупив Дніпровський професійний залізничний ліцей. Бензин А-98 закупили лише в межах двох лотів: 300 л пального – Терцентр соцобслуговування ХРДА за ціною 34,99 грн/л та 500 л – Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» за ціною 35,54 грн/л. 26 27 28 29. 

 • Міністерство оборони України та Національна поліція України – найбільші покупці бензину всіх марок у ProZorro.

 • Протягом 2018 300 учасників змагалися за можливість продати бензин А-95. Майже половина всіх учасників беруть участь тільки в неконкурентних закупівлях бензину. При цьому вони підписали договори на 2% від усієї суми закупівель бензину. У 80% неконкурентних закупівель замовники купували бензин А-95 у постачальника зі свого регіону. 32 учасники жодного разу не перемогли в закупівлях бензину А-95, але більшість з них (23) спробували лише один раз.
  Додаткові угоди

У середньому додаткові угоди підписали до кожного другого надпорогового договору. Близько третини всіх додаткових угод укладали для зміни ціни, хоча аналогічний показник змін ціни по Україні вдвічі менший

  Хто продавав дешевше

ОККО (ОККО контракт) та Авіас (Лівайн торг) бензин у більшості місяців продавали за цінами, нижчими від середніх в ProZorro. Натомість WOG (Нафтотрейд ресурс) зазвичай продавав бензин за цінами, вищими від "прозорівських" на 2,2 грн за літр. Така ціна пояснюється тим, що більшість своїх контрактів WOG, на відміну від ОККО, уклали через неконкурентні процедури.

Закупівля дизельного пального

 • Понад 75% договорів про купівлю всіх марок дизеля б ули укладені в меж а х д о п о р ого в и х з а к у півель (на суму до 200 тис. грн).

 • Топ-3 постачальників: 

ТОВ «Фірма «Фідея»;

ТОВ «Анвітрейд» ;

ПП «ОККО Контракт». Ці компанії підписали договори на 62 відсотки від усієї суми і виграли приблизно в кожній другій закупівлі, у якій брали участь. 

 • У більшості регіонів України проводили закупівлі літнього дизеля, проте близько чверті всіх процедур припали на Київську область. Значно менш поширеними в межах України були закупівлі зимового пального, яке купували лише в половині областей. Усі закупівлі арктичного дизеля відбулися в Києві.

 • За 2018 рік на дизель витратили в чотири рази більше коштів, ніж на бензин. Понад 75% договорів про купівлю всіх марок дизеля були укладені в межах допорогових закупівель.

 • У середньому додаткові угоди підписали до кожного другого надпорогового договору. Близько третини всіх додаткових угод укладали для зміни ціни (аналогічний показник змін ціни по Україні вдвічі менший – 14%). Половину всіх додаткових угод у 2018 році постачальники підписали у перший місяць після підписання договору. Причому на перший тиждень припав 31% від усіх додаткових угод про зміну ціни за весь рік. Усього 24% постачальників змінювали в ProZorro ціну договору впродовж 2018 року.


Текст звіту https://ti-ukraine.org/wp-content/uploads/2019/02/Zapravylys-na-ProZorro-1.pdfсхожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі