Назад до каталогу статей
Новини

Як завжди самі свіжі новини про закупівельні події від Е-Тендер

07 Жовтня 2019

Огляд новин з 30 вересня – 06 жовтня: Зміни у рахунках за подання скарг та до умов ліцензування господарської діяльності, Постанова Уряду про функціонування електронної системи з продажу майна боржників і т. ін.

Постанова Уряду про функціонування електронної системи з продажу майна боржників

2 жовтня КМУ прийняв постанову «Питання функціонування електронної торгової системи з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність)», розроблену на виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Коротко про основні її положення тут.

Закупівля газу та зміна умови договору щодо його постачання

Мінекономіки надало роз'яснення щодо закупівлі газу у зв'язку зі змінами законодавства. Що слід врахувати замовникам, які укладають договори на закупівлю із постачальником природного газу розказали у статті.

Зміни до умов ліцензування господарської діяльності

Парламент ухвалив в цілому законопроєкт, що має спростити процедури ліцензування. Він, зокрема, передбачає можливість зупинити дію ліцензії в повному обсязі або частково, якщо суб'єкт господарювання порушив умови ліцензування.

Також законопроект встановлює правила:

  • відновлення дії ліцензії, яку зупинив орган ліцензування;
  • оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії.

Анулювання ліцензії можливим буде лише у випадку серйозних порушень або ж їх повторення. Також планують уніфікувати розмір штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування. А умови для надання ліцензії господарської діяльності розширять обов'язковістю безбар'єрного доступу для маломобільних груп населення.

Інформація із сайту Мінекономіки

Зміни у рахунках за подання скарг

З 1 жовтня діють нові рахунки відповідно до стандарту IBAN за кодом класифікації доходів бюджету 24061800 «Плата за подання скарги щодо процедур закупівлі до органу оскарження». Для України такі рахунки відповідають 29 літерно-цифровим символам.

АМКУ також повідомив, що з 01 до 31 жовтня діятиме перехідний період, упродовж якого будуть активні для зарахування, як старі, так і нові рахунки за стандартом IBAN.

З 01.11.2019 – виключно рахунки IBAN.

Більше про оновлення рахунків тут.

Зміни у ДБН щодо проектування будівель готелів – почали діяти

Із 1 жовтня запрацювали нові зміни у ДБН щодо проектування будівель готелів. Вони є обов'язковими до виконання проектувальниками під час нового будівництва та реконструкції цих об'єктів.

Серед нововведень:

1. Посилили обов'язкову пожежну безпеку готелів. Зокрема, введено можливість використання ефективних систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою та сучасних систем раннього виявлення загроз і надзвичайних ситуацій.

2. Встановили обов'язкові вимоги влаштовувати сучасні системи роздільного сортування сміття.

3. Відмінили вимогу щодо обов'язкового влаштування телефонів-автоматів, абонентських ящиків, театральних та залізничних кас, перукарень, торговельних кіосків, медпунктів тощо у будівлях готелів.

4. Рекомендують влаштовувати вхід до готельних номерів лише за безконтактними картками, а в номерах готелів категорії *** та вище - додатково влаштовувати системи охоронної сигналізації.

5. Унормували та рекомендують передбачити доступ до інтернету у кожному готельному номері.

Прийнято закон, яким запроваджено параметричний метод у будівництві

Парламент удосконалила нормування у будівництві для створення умов з введення інноваційних і прогресивних технологій у зазначеній сфері.

Відповідний Закон (проект № 1052) "Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві" було прийнято в другому читанні та в цілому.

Зокрема, закон пропонує надати перевагу параметричному методу при формуванні вимог будівельних норм. Цей метод передбачає встановлення параметрів, що визначають безпеку, функціональність та якість об'єкта нормування. Як параметри використовують цілі, функціональні вимоги та критерії, яким повинен відповідати об'єкт нормування.

Також у законі запропоновано:

  • розширити коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві;
  • вдосконалити процедуру оприлюднення будівельних норм.

Згідно із законом будівельні норми не повинні містити правових норм. Право власності на будівельні норми належить державі.

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати