Назад до каталогу статей
Новини

Як змінилась процедура земельних торгів

28 Вересня 2021

Офлайн аукціони з продажу земельних ділянок перейшли в онлайн. Що потрібно знати про нову процедуру покупцям та продавцям?

На початку липня стартувала земельна реформа. Зокрема набули чинності зміни до законів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав користування ними  через електронні аукціони. Запроваджено нову прозору модель продажу - в єдиній електронній системі “Прозорро.Продажі”.

Власники комунальних та державних земель можуть продавати ділянки виключно через електронні аукціони. Сільськогосподарські землі державної та комунальної власності продавати заборонено, їх можна лише передавати у користування (оренда, суперфіцій та емфітевзис).

Приватні юридичні або фізичні особи також мають право продавати або передавати в оренду землі через Прозорро.Продажі. Це підвищить конкуренцію і власник зможе отримати більше коштів за ділянку.

Зміни у процедурі земельних торгів

Змінилась процедура земельних торгів (див. малюнок).  Головні зміни стосуються:

 • Організатор (власник земельної ділянки) здійснює підготовку земельної ділянки до продажу за власний рахунок згідно законодавства про публічні закупівлі. Але переможець аукціону компенсує витрати, якщо таке буде встановлено як додаткова умова торгів;
 • Організатор більше не шукає виконавця земельних торгів та ліцитатора. Ці функції на себе забирає система Прозорро.Продажі та електронні майданчики, які до неї підключені. Адже саме оператори майданчиків допускають учасників до аукціону, а сам аукціон відбувається автоматично.
 • Змінений формат проведення аукціону з офлайн на онлайн. Вся аналітика та результати торгів будуть публічними та відкритими для будь-кого.
 • Підписання протоколу та договору відбуватиметься за допомогою кваліфікованого електронного підпису, тому всім організаторам та учасникам аукціонів треба перевірити наявні або оформити КЕП для себе.


Е-Tender - офіційно акредитований електронний майданчик системи Прозорро.Продажі

Ми фахово супроводжуємо:

 • організаторів аукціонів державної та комунальної форми власності
 • приватних власників, що бажають в Прозорро.Продажі на аукціоні продати свої земельні ділянки (паї)
 • Учасників аукціонів (інвесторів, фізичних або юридичних осіб), що бажають придбати або орендувати землю.

На Е-Тендер ви зможете:

 • отримати фахові консультації від спеціалістів із земельних аукціонів;
 • оголосити аукціони щодо продажу або передачі в користування  земельних ділянок в Прозорро.Продажі;
 • придбати та орендувати земельні ділянки по всій Україні;
 • щоденно слідкувати за новими аукціонами через функціонал підписки;
 • переглядати аналітику аукціонів: результати торгів, дані про переможців та учасників тощо.

Якщо Вам потрібно опублікувати земельні аукціони або бажаєте придбати (орендувати) перші ділянки у Прозорро.Продажі - зареєструйтесь на Е-Тендер та отримайте безкоштовну консультацію. 

        тел.: 067 958 33 41  Юрій Шпак, e-mail: y.shpak@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати