Через електронні майданчики до центральної бази даних завантажуються сотні оголошень щодня, як обрати необхідний тендер? Як знайти саме той, що принесе компанії прибуток, злагоджену роботу, та надійного партнера в обличчі державного замовника?
Всього декілька правил допоможуть не прогадати з тендером.
1. Спілкуйтесь з замовником поза системою
Наприклад, Укрпошта перед оголошенням тендеру збирала потенційних постачальників на зустріч та попередньо обговорювала тендер з бізнесом. Закон не зобов’язує замовника спілкуватись з учасниками до торгів, подібна практика налагоджує комунікацію сторін та дозволяє замовнику сформувати тендерну документацію, що відповідає ринку, адже постачальники краще знають продукти та процеси, в яких вони залучені, тому якщо є нагода спілкуватись — користуйтесь.Проте пам’ятайте, що таке спілкування варто організовувати до публікації тендеру в електронній системі.
2. Уважно шукайте оголошення — не пропустіть своє!
Знаходьте тендер за різними варіантами назви вашого продукту, послуги чи роботи, що пропонує ваша компанія потенційному замовнику. Підбирайте відповідні специфікації та інші відмінні критерії, для цього в електронній системі доступні фільтри вартості, місця, дати, статусу, процедури тощо.
Майданчик E-Tender.UA пропонує своїм користувачам:
- зручну систему пошуку (фільтри та сортування)
- унікальну для кожного клієнта добірку тендерів на електронну скриньку
3. Читайте кваліфікаційні вимоги
Чіткі кваліфікаційні вимоги допоможуть швидко визначити, чи підходить тендер, адже там обов’язково вказано — об’єм, терміни поставки та інші важливі деталі.
4. Зверніть увагу на документацію
Тон та настрій замовника чітко відображається в документації. В чому це проявляється? Якщо ви помічаєте, що вимоги до учасників тендеру завищенні, мають необґрунтовану прискіпливість або мають на увазі конкретного постачальника ви як учасник можете звернутись до замовника з запитаннями у період уточнень. Або ж, написати відгук на закупівлю на моніторинговому порталі Dozorro чи скаргу до контролюючого органу АКМУ, які в порядку повноважень розглянуть надану інформацію та приймуть відповідне рішення.
5. Звертайтесь до системи моніторингу Dozorro
Читайте відгуки інших постачальників на роботу замовника у закупівлях. Це дозволить дізнатись про репутацію майбутнього партнера більш детально та вберегти себе від потенційних проблем або навпаки набратися впевненості у доброчесність майбутнього ділового партнера.
Якщо у вас виникли додаткові запитання про участь у публічних закупівлях!
Служба підтримки E-Tender.UA на зв’язку
0 800 30 77 55