Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЯКІ ВОНИ – ПІДСТАВИ ДЛЯ ПЕРЕГОВОРНОЇ ПРОЦЕДУРИ З 19 КВІТНЯ?

25 Березня 2020

Переговорна процедура закупівлі, підстави для переговорної процедури, новий закон про публічні закупівлі, система прозорро, електронний майданчик Е-Тендер

Звертаємо увагу, що тендера, розпочаті до введення в дію нового закону – 19 квітня, замовники завершують за порядком, що діяв до цієї дати. Це стосується усіх процедур закупівель, зокрема, й  переговорної, які замовник розпочав у системі Прозорро. Далі розглянемо підстави для цієї процедури, які передбачені новим законом*.  

*Новий закон – закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114

Чи змінилися умови застосування переговорної процедури?

У новому закону залишилися більшість підстав для застосування переговорної процедури ті ж самі, як і саме поняття визначення процедури, у нинішньому законі. Та все-таки деякі положення норм про підстави застосування зазнали уточнення й доповнення. Також зауважимо, що процедуру застосовують як виняток та за умов, що визначені у ст. 40 нового закону. Ця процедура хоч і не є конкурентною, та запрошувати на переговори замовник може і більше одного учасника. 

Так, що уточнено з підстав для проведення процедури у новому законі?

Так, у новому законі уточнили підставу для проведення переговорної процедури закупівлі за результатами подвійної відміни процедури відкритих торгів, у тому числі частково (за лотами).

Також зазнала уточнення норма про застосування переговорної процедури закупівлі у разі додаткової закупівлі товару. Тож окрім обмеження щодо закупівлі у того самого постачальника, у новому законі з’явилися нові обмеження. А саме коли:

  • закупівля може бути здійснена протягом 3 р. після укладення основного договору про закупівлю;
  • вартість договору про закупівлю на додаткове постачання не має бути більше 50 % ціни договору про закупівлю.

п. 4 ч. 2 ст. 40 нового закону: 

«якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару в того самого постачальника, якщо в разі зміни постачальника замовник був би вимушений придбати товар з іншими технічними характеристиками, що призвело б до виникнення несумісності, пов’язаної з експлуатацією і технічним обслуговуванням. Закупівлю додаткового обсягу товару в того самого постачальника здійснюють протягом 3 років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість такого постачання не перевищує 50 %  ціни договору про закупівлю.

п. 5 ч. 2 ст. 40 нового закону:

«якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість й умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом 3 років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 % ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера.». 

Як бачимо, у проведенні додаткових аналогічних робіт є можливість закупати додаткові аналогічні послуги в того самого учасника, але з певною обмежованістю – таку закупівлю здійснюватимуть протягом 3 р. після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не буде більше 50 % ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами переговорної процедури.

У новому законі також доповнили й підставу щодо закупівлі юридичних послуг (п.7 ч. 2 ст. 40). Так, з’явилася можливість здійснити переговорну процедуру із закупівлі товарів, робіт і послуг у разі участі замовника на підставі рішення Уряду в міжнародних виставкових заходах.

Закупівля у разі нагальної потреби: що нового  

  • Замовник зможе застосувати підставу нагальності, уразі розірвання договору з вини учасника на строк достатній для проведення тендеру, в обсяг, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі про закупівлю, який був розірваний з вини такого учасника. У такому випадку замовник застосовує переговорну процедуру щодо кожної закупівлі.
  • Крім того, за нагальної потреби можна буде застосувати при закупівлі уразі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 % від очікуваної вартості тендера, що оскаржують.
  • Здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану або в окремих її місцевостях замовниками, визначеними у ч. 1 ст. 2 Закону «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». У такому разі закупівлю можуть проводити лише окремі замовники, коло яких обмежене у згаданому законі.

Закупівля товарів за процедурою відновлення платоспроможності боржника – нова підстава 

У  новому законі також з’явилася можливість організувати переговорну процедуру за такою підставою, як – закупівля товарів за процедурою відновлення платоспроможності боржника згідно із кодексом з процедур банкрутства.

Пам’ятайте, що будь-яку закупівлю слід розпочинати після включення її до річного плану закупівлі. У  разі, коли замовник має одну і вище перелічених підстав для проведення переговорної процедури, він може включати її до плану, після чого розпочинати її проведення у системі прозоро.

Також замовники мають провести переговори із учасником чи декількома учасниками і після цього можуть укладати відповідний договір.

Майданчик Е-Тендер є авторизованим електронним майданчиком системи прозоро, на якому проводять публічні закупівлі. Користувачами майданчика є учасники (бізнес) та державні замовники. Для роботи на майданчику E-Tender слід пройти реєстрацію.

Більше про зміни, які є в новому законі читайте у наших статтях:

схожi новини

Корисні статті
На майданчику Е-Тендер можна створити шаблон відбору закупівель по регіону, замовнику, за кодом товару. Також сформувати автоматичний звіт щодо закупівель по певному товарному коду. Наші інструменти допомагають швидко знаходити інформацію по групам товарам, з якими ви працюєте у Прозорро.Маркет
Корисні статті
У держави можна придбати нерухомість, майнові комплекси, автомобілі та інше майно. Команда E-Tender підготувала для вас відео-інструкцію, яка допоможе вам у пошуку потрібного аукціону. Ви дізнаєтесь, як подати свою пропозицію та підписати договір.
Корисні статті
У відео-консультації Ольга Сватуха розповідає, де знайти всю необхідну інформацію на E-Tender, щоб не пропустити важливі замовлення у державному онлайн-магазині