Назад до каталогу статей
Функції майданчика

Забезпечення пропозиції та виконання договору у Prozorro - оновлений функціонал на E-Tender

19 Квітня 2021

У системі Prozorro з 16 квітня 2021 року діє новий обов’язковий функціонал - вимоги щодо забезпечення пропозиції та виконання договору потрібно зазначати в електронних полях. Система публічних закупівель розвивається у напрямку електронізації полів тендерної документації.

Чому реалізований цей функціонал

Замовник в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі має зазначити інформацію про забезпечення пропозиції та забезпечення виконання договору - визначено в пунктах 11 та 12 частини 3 ст. 14 Закону України “Про публічні закупівлі”.   Подібна вимога є у пункті 9 частини 2 статті 21 Закону і стосується вона відкритих торгів.  Нарешті, в пунктах 15 та 16 частини 2 статті 22 Закону сказано, що у тендерній документації зазначаються такі відомості:

 • розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
 • розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати);

Отже, реалізований, відповідно до Закону, функціонал є частиною електронної тендерної документації. Більше про це можна прочитати на сайті infobox.prozorro.org.

Забезпечення пропозиції

Під час створення закупівлі замовник може встановити вимоги щодо забезпечення тендерних пропозицій. Для цього потрібно в полях “Забезпечення тендерної пропозиції”:

 • активувати чек-бокс «Так»;
 • вказати суму;
 • натиснути на кнопку «Додати документи та критерії».

Відбудеться перехід до наступного розділу, в якому вказується інформація про вимоги до учасника. В інформаційному блоці про забезпечення тендерної пропозиції обов’язково потрібно заповнити  «Повний опис умов та розміру надання забезпечення». (мал.1)

мал.1

Є можливість вказати спосіб надання тендерного забезпечення пропозиції. Якщо натиснути кнопку “додати спосіб” відкриваються поля:

 • “заголовок” та опис (не обов’язкові для заповнення);
 • “документ” (не обов’язково, але можна підвантажити форму гарантії, наприклад, якщо ви даєте її в складі тендерної документації).

Після завантаження документів до оголошення, потрібно просто натиснути клавішу «зберегти підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі» та «опублікувати»

Якщо вимоги щодо забезпечення застосовані замовником, то постачальник має  обов'язково відповісти на них. Під час подання пропозиції, потрібно буде:

 • заповнити поле заголовок (не обов’язково);
 • заповнити поле опис (не обов’язково);
 • обрати документ, попередньо завантажений до пропозиції (обов'язково).

Корисна консультація “НОВА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОПОЗИЦІЇ ТА ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ В ПРОЗОРРО" розміщена на infobox.prozorro.org.

Команда E-Tender також підготувала для вас відео-інструкцію, яка допоможе краще розібратися з новим функціоналом.

Забезпечення виконання договору

Активувати вимогу можна чекбоксом “Забезпечення виконання договору” (мал. 2). Вимога не є обов'язковою - замовник може її не активувати.

мал.2

Якщо вимога активована, можна вказати спосіб підтвердження (кнопка “додати спосіб” - працює як і при підтвердженні забезпечення пропозиції).

Після завантаження документів до оголошення, потрібно натиснути клавішу «зберегти підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі» та «опублікувати».

Після публікації закупівлі,  інформація про критерії буде відображатися на сторінці закупівлі в окремому розділі.

Новий функціонал стосується таких процедур:

 • спрощена/допорогова закупівля;
 • відкриті торги;
 • відкриті торги з публікацією англійською мовою;
 • відкриті торги для закупівлі енергосервісу.

Якщо виникають проблеми з заповненням електронних полів, ви можете ознайомитись з більш детальною інструкцією щодо встановлення вимог до забезпечення пропозиції.

Якщо потрібна консультація щодо участі у публічних закупівлях на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),

e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Гнучкі налаштування інструменту попозиційних торгів та ефективна розсилка оголошень та нагадувань
Функції майданчика
Розширено можливості підписки на нові тендери, оновлено функціонал моніторингу ДАСУ в Prozorro, доопрацювання розділу “Аналітика” для постачальника
Функції майданчика
В системі Е-Тендер з'явилось ще більше опцій з налаштування індивідуальної підписки. Тепер підписку можна створити з шаблону пошуку. Розповідаємо як це зробити