Назад до каталогу статей
Новини

ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ ПІДПИСАНО

29 Квітня 2020

Ринок землі, зняття мораторію на землю, закон про землю, земельні торги, землі сільськогосподарського призначення, закон про відкриття ринку землі

Президент України 28 квітня підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Парламент ухвалила 31.03.2020-го. Про це ми писали тут.

Коли запрацює закон та які землі він передбачає до вільного продажу?

Та запрацює закон про ринок землі тільки від 1 липня 2021-го. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Оскільки він стосується  виключно земель сільськогосподарського призначення.

Передбачають, що його наявність має посприяти розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі країни та надасть можливість українцям реалізувати своє  конституційне право на вільне розпоряджання своєю власністю.

Наразі товарного сільсько-господарського використання передбачено 27 млн га та 4,5 млн га землі - сільсько-господарської, але особистого використання, яку і можна вільно продавати, а 27 млн га землі буде дозволено до продажу тільки із 1 липня наступного року.

Що головне передбачає закон про вільний ринок землі?

Законом про відкриття ринку землі передбачено, зокрема:

  • перші три роки купувати землі сільськогосподарського призначення до 100 га зможуть тільки громадяни України;
  • від 1.01.2024-го купувати такі землі зможуть й юридичні особи, власниками яких є українці.
  • заборонено продаж державних та комунальних земель.
  • іноземці купувати землі не мають права. Таке питання буде вирішуватися на референдумі.

Закон також чітко внормував перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

А що із вартістю землі?

Вартість землі залежатиме від її якості та попиту на неї на ринку. До прикладу, землі у Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Хмельницькій та Київській областях, можуть коштувати дорожче, оскільки на них є більший попит та, відповідно, конкуренція.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
У Прозорро.Продажі можна купити ресторан на воді. За вигідною ціною продається ресторан-пароплав, який пришвартовано в затоці р. Дніпро у зоні відпочинку Гідропарк міста Києва. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender. До 16 грудня триває період уточнень, протягом якого об'єкт можна подивитися. Аукціон відбудеться 17 грудня.
Новини
Вже 1 грудня відбудеться аукціон з продажу лікувально-оздоровчого комплексу, що в с. Біласовиця Воловецького району Закарпатської області. Доволі низька стартова ціна на об'єкт, який розташований у самому серці Карпат. Взяти участь в аукціоні можна на електронному майданчику E-Tender.
Новини
Через систему комерційних продажів на майданчику Е-Тендер продається готовий бізнес в Івано-Франківську. Взявши участь в електронному аукціоні, можна стати власником деревообробного цеху виробничою потужністю 20 кубічних метрів лісу-кругляку за зміну. Актив належить ТОВ "Промінь-19". Аукціон відбудеться 11 грудня 2020 року.