Назад до каталогу статей
Новини

Закон, що вносить зміни до електронних земельних торгів набув чинності

07 Квітня 2022

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану" №2145 підписано Президентом України та опубліковано від 06.04.2022 р. в "Голос України" (далі - Закон)

Закон набуває чинності з дня наступного за днем опублікування, тобто з 07.04.2022 р.

Щодо електронних земельних торгів, цей Закон змінює порядок передачі в оренду земель сільськогосподарського призначення на час воєнного стану.

На що варто звернути увагу організаторам електронних земельних торгів:

  • Всі аукціони, які не відбулися до моменту набуття чинності Законом (перебувають у статусі "прийому заяв на участь" або "період редагування") необхідно скасувати, ухваливши документ “Повідомлення про скасування торгів” (згідно ст. 138 Земельного кодексу України).
  • Якщо після набуття чинності Законом та до моменту скасування торгів такі були проведені та визначені переможці - такі аукціони також підлягають скасуванню. Тому що  з 07.04.2022 р. набув чинності Закон і торги про передачу в оренду сільськогосподарських земель не мають проводитися, а для передачі в оренду застосовується нова процедура, що передбачена Законом №2145.
  • Для скасування аукціону необхідно прийняти Рішення (Повідомлення про скасування) відповідною радою, яка й приймає рішення про передачу в оренду земельної ділянки. Рекомендуємо приймати одне рішення щодо всіх аукціонів (можете вказати уточнюючий перелік назв ділянок / кадастрових номерів / або унікальних номерів аукціонів), так як ви виконуєте норму Закону (абз. 3 підп. 7 п. 2 ч. 1).
  • З моменту прийняття повідомлення про скасування аукціону, воно має бути опубліковано в Прозорро.Продажі через електронний майданчик протягом 1 робочого дня.
  • Всі аукціони, які відбулися до 07.04.2022 р. (включно по 06.04.2022 р.) підлягають завершенню згідно правилам проведення електронних земельних торгів. Ви маєте продовжити підписання протоколу, договору та передачу в оренду земельних ділянок за правилами проведення електронних земельних торгів. Їх скасовувати не потрібно.
  • Продаж або оренда земельних ділянок не с/г призначення мають проводитися в Прозорро.Продажі та через електронний майданчик за загальними правилами земельних аукціонів.

Приклад повідомлення про скасування аукціону


 
Населений пункт                                                               Дата та номер документу 
 
Повідомлення про скасування
електронних торгів
        Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», ч. 3 ст. 138 Земельного кодексу України, абз. 3 підп. 7 п. 2 ч. 1 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» №2145 від 24.03.2022 р., який набув чинності 07.04.2022 р. (далі – Зміни), земельні торги, що були оголошені назва ради  до моменту набуття чинності Змін та не були проведені - вважаються скасованими.
          Це повідомлення підлягає публікації в ЕТС Прозорро.Продажі протягом 1 робочого дня з моменту його прийняття.

Посада                                            підпис


Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті
Новини
Уряд ухвалив порядок продажу конфіскованих російських активів та майна у системі Прозоро.Продажі. Буде відкритий та абсолютно прозорий продаж такого майна