Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗАКУПІВЛІ БЕЗ PROZORRO: ЩО ВИЗНАЧАЄ НОВИЙ ЗАКОН

18 Березня 2020

Новий закон передбачив також можливість проведення закупівлі без використання системи електронних торгів Прозорро. Що обов’язково слід знати замовникам при проведенні таких закупівель, аналізували у статті.

З 19 квітня запрацює закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114 (далі – новий закон). Він, зокрема, визначає таке поняття як звіт про договір про закупівлю. У новому законі це представлено як окремий тип проведення закупівель та не є процедурою у розумінні нового закону й не відноситься до спрощених закупівель. Також його не слід  ототожнювати із сьогоднішнім  звітом про укладений договір, форма якого затверджена наказом №490 Мінекономіки.. Який замовники обов’язково оприлюднюють протягом 1 д. з дня укладення договору в разі здійснення тендерів без використання Прозоро. За умови, коли вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за ту, що встановлена в абз. 2, 3 ч. 1 ст. 2 поточної редакції закону «про публічні закупівлі».

Також слід зауважити, що звіт про договір про закупівлю не підпадає й під поняття «договір про закупівлю». То що ж таке цей звіт?

Звіт про договір про закупівлю – коли обов’язковий?

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи Прозоро визначений у ч. 3 ст. 3 нового закону. Так, у разі здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати Прозорро, зокрема й електронні каталоги для закупівлі товарів. А у разі здійснення таких закупівель без використання системи Прозоро замовник має оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без її використання.

Строк оприлюднення звіту

Тож, замовники обов’язково мають оприлюднити у системі Прозорро звіт про договір про закупівлю, якщо уклали його поза межами системи й коли вартість закупівлі не перевищила 50 тис. грн. Оприлюднюють такий звіт відповідно до  п. 13 ч. 1 ст. 10 нового Закону протягом  3 р.д. з дня укладення договору про закупівлю.

Яка інформація має бути у звіті? 

Форма звіту про договір про закупівлю на сьогодні не затверджено окремим наказом. Його обов’язковий зміст зазначено в абз. 2 ч. 3 ст. 3 нового закону. Так, у звіті замовник  має вказати таку інформацію:

  • дату укладення та номер договору/документа, що підтверджують придбання товару, робіт та послуги;
  • ціну та строк виконання договору.
  • назву предмета закупівлі;
  • кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  • найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника ЄДРПОУ, його категорію;
  • найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг, з яким укладено договір про закупівлю;
  • ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  • місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону.

У звіті про договір про закупівлю, укладеному без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.

Також зауважимо, що нова редакція Закону не визначає обов’язку для замовників публікувати сканкопію підписаного договору при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання системи Прозоро.

Більше про зміни, які є в новому законі читайте у наших статтях:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Команда Prozorro Market підготувала відповіді на поширені запитання щодо того, як придбати товар у першому державному онлайн-магазині. У відповідях розкрито багато важливих нюансів. Наприклад, медичні закупівлі до 50 тис грн, які проводяться в рамках заходів по запобіганню коронавірусної хвороби, можна здійснювати через Prozorro Market, але робити примітку COVID-19 для таких закупівель не обов’язково.
Корисні статті
В рамках пілотного проекту, що стартував у 2020 році, лісгоспи зобов'язали продавати на аукціонах Prozorrо.Продажі не менше 25% запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини. Проте, переважна більшість таких аукціонів не відбулися, тому що на них не зареєструвалося жодного учасника. Замовники, здебільшого, купували деревину за прямими угодами та спеціальними тендерами, а прозорі аукціони проігнорували. Чому так важливо, щоб на ринку діяли єдині правила продажу необробленої деревини, дізнайтесь у колонці Аліни Каневської, яка опублікована на Економічній Правді
Корисні статті
Перші результати передачі в оренду об'єктів державного та комунального майна на аукціонах у системі Прозорро.Продажі є дуже оптимістичними. Нова процедура оренди держмайна повноцінно запрацювала з середини вересня. “На ходу” доробляється функціонал на Прозорро.Продажі та електронних майданчиках. Проте, щодня в єдиному реєстрі з'являються нові об'єкти оренди. Оголошено 985 аукціонів. 118 аукціонів вже успішно завершились і принесли 2,8 млн гривень доходу.