Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗАКУПІВЛІ БЕЗ PROZORRO: ЩО ВИЗНАЧАЄ НОВИЙ ЗАКОН

18 Березня 2020

Новий закон передбачив також можливість проведення закупівлі без використання системи електронних торгів Прозорро. Що обов’язково слід знати замовникам при проведенні таких закупівель, аналізували у статті.

З 19 квітня запрацює закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114 (далі – новий закон). Він, зокрема, визначає таке поняття як звіт про договір про закупівлю. У новому законі це представлено як окремий тип проведення закупівель та не є процедурою у розумінні нового закону й не відноситься до спрощених закупівель. Також його не слід  ототожнювати із сьогоднішнім  звітом про укладений договір, форма якого затверджена наказом №490 Мінекономіки.. Який замовники обов’язково оприлюднюють протягом 1 д. з дня укладення договору в разі здійснення тендерів без використання Прозоро. За умови, коли вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за ту, що встановлена в абз. 2, 3 ч. 1 ст. 2 поточної редакції закону «про публічні закупівлі».

Також слід зауважити, що звіт про договір про закупівлю не підпадає й під поняття «договір про закупівлю». То що ж таке цей звіт?

Звіт про договір про закупівлю – коли обов’язковий?

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи Прозоро визначений у ч. 3 ст. 3 нового закону. Так, у разі здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати Прозорро, зокрема й електронні каталоги для закупівлі товарів. А у разі здійснення таких закупівель без використання системи Прозоро замовник має оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без її використання.

Строк оприлюднення звіту

Тож, замовники обов’язково мають оприлюднити у системі Прозорро звіт про договір про закупівлю, якщо уклали його поза межами системи й коли вартість закупівлі не перевищила 50 тис. грн. Оприлюднюють такий звіт відповідно до  п. 13 ч. 1 ст. 10 нового Закону протягом  3 р.д. з дня укладення договору про закупівлю.

Яка інформація має бути у звіті? 

Форма звіту про договір про закупівлю на сьогодні не затверджено окремим наказом. Його обов’язковий зміст зазначено в абз. 2 ч. 3 ст. 3 нового закону. Так, у звіті замовник  має вказати таку інформацію:

  • дату укладення та номер договору/документа, що підтверджують придбання товару, робіт та послуги;
  • ціну та строк виконання договору.
  • назву предмета закупівлі;
  • кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  • найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника ЄДРПОУ, його категорію;
  • найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг, з яким укладено договір про закупівлю;
  • ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  • місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону.

У звіті про договір про закупівлю, укладеному без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.

Також зауважимо, що нова редакція Закону не визначає обов’язку для замовників публікувати сканкопію підписаного договору при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання системи Прозоро.

Більше про зміни, які є в новому законі читайте у наших статтях:

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати