Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗАКУПІВЛІ ЧЕРЕЗ PROZORRO MARKET ЗА НОВИМ ЗАКОНОМ «ПРО ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ"

05 Лютого 2020

Електронний каталог у новому законі «Про публічні закупівлі». Особливості роботи у системі прозорро. Нові категорії товарів. Переваги закупівлі в Прозоро Маркет для замовника та учасника

Для роботи на майданчику E-Tender слід пройти реєстрацію.

Якщо виникають запитання, телефонуйте до нас:

тел.: 0800 30 77 55 (безкоштовно в межах України)

044 392 36 82 / 223 68 92

або пишіть

e-mail: support@e-tender.ua.

Закупівлі через Прозорро Маркет за новим законом "Про публічні закупівлі" з 19 квітня

Запровадження державного онлайн-магазину стало унікальним. Оскільки до моменту пілотного проєкту такого для державних замовників не було. Можливості швидко, в один клік, закупити товари широкого вжитку, такі, як папір, канцелярське приладдя чи офісне устаткування, не було. Станом на сьогодні в електронному каталозі є більше 70 тис. категорій товарів. А на початку року ще додали нових товарів. Якщо наразі електронний каталог, як інструмент для проведення тендерів, не був закріплений у законі «Про публічні закупівлі», то з 19 квітня цього року – вже буде узаконений у новому законі*. 

Що таке електронний каталог у новому Законі? 

Поняття електронного каталогу закріплене у новому законі, його визначення є у розділі загальних понятть. А відтак визначено, електронний каталог, як систематизовану базу актуальних пропозицій, що формують та супроводжують ЦЗО в системі Прозоро та яку замовник використовує  для відбору постачальника товару. 

Коли електронний каталог може використовувати замовник після 19 квітня? 

Вартість товарів, яких не перевищує 50 тис. грн, замовник може використати для закупівлі електронний каталог. Також варто пам’ятати, що замовник при проведенні будь-якої закупівлі має дотримуватися принципів публічних закупівель (ст. 5 нового закону). 

По суті, проведення закупівель на таку вартість, замовник використовуючи електронні каталоги як альтернативу спрощеній закупівлі та звіту про укладений договір. Більше про спрощені закупівлі читайте тут.

Які підзаконні акти регулюють детальніше закупівлі через Прозоро Маркет?

Наразі електронні каталоги регулює наказ ДП «Прозорро» № 16 від 22.04.2019, яким затверджено Інструкцію з використання е-каталогу Prozorro-market.

Також про електронні каталоги говориться у листі МЕРТУ «Щодо використання електронних каталогів» № 3304-04/26625-08 від 26.06.2019.

Окрім є розроблені приклади договору постачання через Prozorro Market та положення про його використання.

Як розпочати працювати в електронному каталозі в системі Прозорро?

Для замовників та учасників слід бути зареєстрованими на майданчику Е-Тендер. 

Далі розібратися детально, крок за кроком, як працювати на майданчику в електронному каталозі, допоможуть наші спеціально розроблені інструкції:

Як виглядає закупівля через е-каталог на майданчику Е-Тендер?

У своєму кабінеті на майданчику Е-Тендер, у розділі «Prozorro Market» можете побачити перелік тих товарів, які представлені в асортименті електронного каталогу, Рис. 1

І далі замовник в кабінеті обирає необхідну йому категорію товарів за допомогою фільтрів або технічних характеристик, Рис. 2. Під час вибору товару в Прозорро.Маркет можна обрати його за різними кодами ДК 021:2015. Драфт звіту або чернетка у такому разі створиться автоматично для кожного коду окремо. 

Рис.1

Рис. 2

Купівля товару в електронному каталозі діє за принципом онлайн-магазину. Коли за обранням певного товару, ви можете побачити пропозиції декількох продавців. І звичайно, про товар та постачальника буде короткий опис. І як ми вже говорили вище, асортимент каталогу періодично поповнюють новими товарами. Про це ми завжди будемо вас повідомляти.

І так, після того, як ви обрали свій товар і його продавця, ви додаєте товар у свій кошик, і як в будь-якому онлайн-магазині, натискаєте функцію «купити», або продовжити закупівлю інших товарів.

Важливо, що після функції купити, система формує драфт звіту про укладений договір. Одночасно після цього, продавець отримує повідомлення про замовлення у нього товару. І протягом 2-х днів постачальник має зв’язатися із замовником.

Договір про постачання сторони укладають поза системою прозоро. Інформацію про нього замовник вносить у систему після накладає на звіт ЕЦП або КЕП. Строки поставки товару в каталозі – до 7 р.д.

Детальніше про кожний крок замовника ознайомитеся в нашій інструкції.
Схематична взаємодія електронного каталогу і майданчика Е-Тендер, Рис.3

Рис.3

Хто адмініструє Prozorro Market?

У новому законі визначено ЦЗО, зокрема, й адміністраторами електронних каталогів. Відповідальними за створення профілю, визначення товарної номенклатури та структури.  

Також ЦЗО проводить кваліфікацію постачальників та аналізує їхні пропозиції на відповідність. Тож, замовникам не потрібно перевіряти кваліфікацію постачальників, за них це вже зробили.  

На сьогодні урядово визначеною ЦЗО є ДУ «Професійні закупівлі».

Як стати постачальником в електронному каталозі системи прозорро?

Із введенням нового закону, для постачальників наразі змін не передбачено у роботі через електронні каталоги. Як і наразі, відбір і оголошення про це проводить ЦЗО. Тому для продавців слід бути пильними і час-від-часу слідкувати за оголошеннями на сайті prozorro.gov.ua  або ж за новинами нашого майданчика.

З переліком вимог до постачальників е-каталогу, можете ознайомитись тут.

Як за кроком працювати в е-каталозі на майданчику Е-Тендер показали тут.

Останнім нововведенням щодо участі постачальників в Prozorro Market, було введення  з 15 січня цього року комісії 5% від суми угоди укладеної із замовником. Також, якщо на сьогодні вашого товару ще не представлено в асортименті каталогу, ви завжди можете подати свої пропозиції адміністратору.

Зважаючи на те, що ми регулярно повідомляємо про останні новини про електронні каталоги та маємо вже набір експертних для вас статтей, у цій – ми лише акцентували увагу на положеннях, які закріплені у новому законі та систематизували інформацію про роботу з цим інструментом.

Тож більше про роботу Е-каталогів читайте у наших статтях:

*Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX.

Шановні користувачі системи Прозоро та майданчика Е-Тендер, запрошуємо долучатися до електронного каталогу!

Якщо вам буде необхідна допомога, ми з радістю допоможемо. Звертайтеся:

тел.: 0800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) 

044 392 36 82 / 223 68 92;

e-mail: support@e-tender.ua

З повагою команда Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати