Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

Закупівлі продуктів харчування в Prozorro. Враховуємо особливоcті воєнного часу для публічних закупівель

05 Січня 2023

Відповіді на питання від слухачів вебінару, що був проведений 22 грудня, 2022 року по темі «Закупівлі продуктів харчування: що слід враховувати замовнику"

Роман Костенко, спеціаліст з публічних закупівель Агентства Консалт, дав відповіді на всі питання, що задавалися учасниками протягом заходу.

1. Якщо відкриті торги з особливостями на закупівлю Послуг харчування не відбулись. Відповідно до п.13 ч.6 можна укладати пряму угоду та оприлюднити звіт про укладений договір. Чи обов'язково вимагати в постачальника весь перелік документів, що були зазначені у ТД?

Якщо вами були оголошені відкриті торги з особливостями, які не відбулися і замовник має намір укласти прямий договір, потрібно керуватися пп.6 п. 13 ПКМУ 1178, в якому йде мова про те, що якщо було:

відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі).

Враховуючи положення Постанови, замовнику перед укладенням договору на підставі пп. 6 п. 13 Постанови, необхідно від потенційного учасника вимагати всі документи (крім забезпечення тендерної пропозиції), які вимагалися замовником в ТД, саме для того, щоб перевірити відповідність учасника та предмета закупівлі запропонованого учасником на відповідність вимогам визначеним в ТД.

2. Якщо ВТ не відбулись, які документи вимагати у постачальника?

Схоже із попереднім запитання. Замовник при укладенні прямого договору в результаті  відкритих торгів, що не відбулися, має вимагати все те, що було прописано у ТД в частині технічних, якісних, кількісних характеристик до предмета закупівлі. В тому числі, замовник має вимагати забезпечення виконання зобов’язань за договором про закупівлю (якщо таке забезпечення вимагалося замовником у ВТ). Не вимагається лише забезпечення тендерної пропозиції. Керуєтеся пп. 6 п. 13 Постанови №1178.

3. Чи необхідно оприлюднювати обґрунтування на власному веб-сайті при відкритих торгах з особливостями?

В ЗУ «Про публічні закупівлі» та Постанові №1178 такої вимоги немає. Однак, ПКМУ №710 рекомендує замовникам на власних веб-сайтах розміщувати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення і в подальшому аудитори мають здійснювати заходи щодо перевірки дотримання вимог даної постанови.

 4.  Як обрати постачальника по прямій угоді до 100 тис, які вимагати документи від постачальника і якщо декілька договорів по різних кодах будуть з одним і тим самим постачальником чи не буде порушенням

Замовник не обтяжений необхідністю здійснювати спеціальні дії щодо закупівель до 100 тисяч гривень ані ЗУ «Про публічні закупівлі» ані Постановою №1178.

Стосовно різних кодів ДК в одному договорі, замовники мають точно знати, чи зареєструє такий договір відповідна казначейська служба. Щодо обмежень законодавчих, то їх не має в частині укладення договору з різними предметами закупівлі на суму до 100 тисяч гривень. Керуйтеся нормами цивільного та господарського кодексу, та не здійснюйте умисні дії щодо уникнення проведення процедури закупівлі, зокрема дії щодо поділу предмету закупівлі.

5. Чи можемо вже зараз (листопад, 2022 року) починати укладати договори на продукти харчування на 2023 рік на підставі п.п. 2 п. 13 Особливостей.

На підставі п.п. 2 п. 13 Особливостей замовник не здійснює процедуру закупівлі, а проводить закупівлю без використання електронної системи закупівель. Якщо Замовник закуповує за бюджетні кошти, тоді такий договір підлягає реєстрації в порядку Наказу Міністерства фінансів України №309 протягом 7 робочих днів. На нашу думку укласти договір доцільно починаючи із другої половини січня, адже кошторисні призначення затверджуються як правило в середині січня.

Звертаємо увагу, що замовник укладаючи прямий договір може зазначити в ньому положення статті 631 ЦК, прописавши, що умови договору поширюються на відносини, що склалися до моменту його укладення.

6. Якщо укладений договір і відбувається зміна ціни, які підтверджуючі документи має надати постачальник та як часто можна змінювати ціну?

Треба розуміти, який це саме договір, чи укладений вже за результатами проведеної процедури відкритих торгів з особливостями чи по Закону. Маємо пам’ятати, що якщо укладення договору відбувалося за правилами Закону, то зміна ціни за одиницю товару відбувається в порядку п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону, в якій йдеться про обмеження зміни ціни до 10% та не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору.

Якщо це договір, укладений за результатами відкритих торгів з особливостями, то коливання ціни товару на ринку має бути документально підтвердженим. В свою чергу пп. 2 п. 19 Постанови 1178 не встановлює чіткого переліку документів, які можуть підтверджувати факт коливання ціни товару на ринку. Тому, вимоги щодо документального підтвердження встановлюються замовником самостійно. Також, не має обмежень щодо частоти зміни ціни договору. Але, має бути дотримано комплекс подій. По-перше, зміна ціни здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку. По-друге, має бути підтверджено факт того, що коливання ціни відбулося з моменту укладення договору або останнього внесення змін до договору в частині зміни ціни за одиницю товару.

7. Якщо в наказі про потужності вид діяльності зберігання, реалізація. Відсутній вид діяльності транспортування. Чи відхиляється пропозиція, оскільки повинна бути поставлена на адресу замовника.

Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний заcіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл (ст. 25 ЗУ №771). Тому, фактично це не може бути підставою для відхилення.

Переглянути повню версію вебінару можна на нашому YouTube каналі


Анонсуємо навчання від спеціалістів Агентство "Консалт"

  • 17-18 січня и. Олександрія або онлайн
  • 19-20 січня м. Кропивницький
  • 02-03 лютого м. Київ або онлайн

Залишайте заявку на навчання за посиланням.

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
Укладення договору про закупівлю є завершальною стадією всього процесу проведення процедури закупівлі. Замовнику та учаснику слід бути уважними на цій стадії. Допомагаємо розібратися та розповідаємо про усі тонкощі договору про закупівлю у нас на сайті - E-tender.ua
Стаття від експерта
Оренда та продаж землі можуть приносити громадам мільярди гривень. Як правильно організувати процес?
Стаття від експерта
П'ять простих кроків до перемоги в земельних торгах на Е-Тендер