Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗАКУПІВЛЯ БЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ЕТС: ЯК ЇЇ ПРОВЕСТИ ТА ВІДЗВІТУВАТИ

28 Жовтня 2020

Найшвидший і найпростіший спосіб купити товар, роботу чи послугу у системі публічних закупівель - без використання електронної торгової системи. Як коректно провести закупівлю без використання ЕТС. І як про неї прозвітувати у Prozorro.

Закупівлі до 50 тисяч гривень

Закупівлі до 50 тис. гривень дозволяється проводити без тендера - уклавши прямий договір між замовником та постачальником. Проте, в новій редакції закону “Про публічні закупівлі” (далі Закон), який набув чинності 19 квітня 2020 року, встановлено, що замовники при закупівлі від 1 копійки до 50 тис. гривень обов'язково додають її у річний план, публікують цей план у системі Прозорро та складають звіт про укладений  договір про закупівлю, яка відбулася без використання електронної системи.

Якщо предмет закупівлі (товар, послуга чи вид робіт) перевищує 50 тис. грн, тоді  у Прозоро застосовують вже інші процедури: спрощена закупівля, закупівля у Прозорро Маркет, відкриті торги, конкурентний діалог тощо. Проте, існують деякі виключення, про що буде написано далі. Загалом, тип закупівлі без використання електронної торгової системи обирається замовником у наступних випадках:

 • якщо закупівля здійснюється на суму до 50 тис. грн;
 • якщо не оголошується допорогова закупівля на відповідну суму (див. розділ 3 цієї статті);
 • якщо не використовується Prozorro Market на відповідну суму;
 • якщо закупівля є виключенням зі спрощених закупівель;

Читайте також:

Виключення зі спрощених закупівель

Спрощеними називають закупівлі в яких оціночна вартість предмету закупівлі знаходиться в межах:

 • від 50 до 200 тис. грн для товарів;
 • від 50 тис. до 1,5 млн. грн для робіт.

Це окрема процедура у системі Прозорро, але є випадки, коли замість спрощеної закупівлі дозволено опублікувати звіт про договір про закупівлю без використання ЕТС. Це можливо якщо:

1) двічі скасовано спрощену закупівлю через відсутність учасників;

2) роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. (Наприклад, предмет закупівлі - витвір мистецтва; або на певному ринку відсутня конкуренція; подібні випадки)

3) існує нагальна потреба в закупівлі;

4) після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника (додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника);

5) здійснюється закупівля послуг з адвокатської діяльності;

6) закупівля товарів і послуг здійснюється у підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю.

В усіх перерахованих випадках замовник також має право проводити закупівлю через Prozorro Market. Про те як закуповувати у Prozorro Market можна дізнатись тут.

Допорогові закупівлі - не заплутатись у термінах

Закупівлі без використання ЕТС називають ще допороговими. Іноді виникає плутанина через те, що існує окремий тип закупівлі -  “допорогові закупівлі”. Це коли сума предмету закупівлі менше 50 тисяч, але замовник вирішує її провести через електронну торгову систему. Тобто не використовує можливості укладання прямого договору з постачальником.

Відзначимо, будь-яка інша процедура закупівель у Прозорро (спрощена, відкриті торги, закупівля у Prozorro Market) передбачає завантаження більшої кількості підтверджуючих документів від постачальника, ніж закупівля без використання ЕТС. І триває довше.

Є ще один нюанс.  Спрощену закупівлю (від 50 до 200 тис. грн для товарів) також вважають допороговою. Пов'язано це з тим, що чинний Закон не відносить спрощену закупівлю до конкурентних процедур, хоча в ній можуть брати участь кілька учасників і, якщо учасників більше двох, то проводиться електронний аукціон. Потрібно просто розібратися в сутності цих термінів і правильно їх використовувати.

Читайте також:

Звіт про договір щодо закупівлі без використання ЕТС  

Звіт про договір про закупівлю без використання ЕТС (далі: звіт про договір) оприлюднюється у системі Прозорро. Будь-яка посадова особа організації замовника може бути призначена відповідальною за оприлюднення звіту про договір. Зокрема це може бути уповноважена особа або будь-який член тендерного комітету. Законодавство не передбачає складання протоколу щодо оприлюднення в електронній системі закупівель зазначеної інформації. При оприлюдненні звіту про договір від постачальника товарів (виконавця робіт чи надавача послуг) не вимагається надання додаткових документів.

Звіт про договір має містити наступну  інформацію:

 • дата укладення та номер документу (договір, накладна, касовий чи товарний чек, інше), який підтверджує придбання товару, робіт чи послуги.
 • найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника;
 • найменування постачальника товарів (виконавця робіт, надавача послуг), з яким укладено договір про закупівлю;
 • ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта постачальника товарів (виконавця робіт, надавача послуг);
 • місцезнаходження постачальника товарів (виконавця робіт, надавача послуг), номер телефону;
 • назва предмета закупівлі;
 • кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
 • ціна та строк виконання договору.

Посадова особа замовника оприлюднює звіт про договір через авторизований електронний майданчик. В системі така закупівля відображатиметься під назвою “Закупівля без використання електронної системи”. Як завантажити звіт про договір на майданчику Е-Тендер ми детально описали тут

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в тендері або роботи на майданчику, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно),

support@e-tender.ua.

З повагою команда Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення