Назад до каталогу статей
Корисні статті

ЗАКУПІВЛЯ БЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ЕТС: ЯК ЇЇ ПРОВЕСТИ ТА ВІДЗВІТУВАТИ

28 Жовтня 2020

Найшвидший і найпростіший спосіб купити товар, роботу чи послугу у системі публічних закупівель - без використання електронної торгової системи. Як коректно провести закупівлю без використання ЕТС. І як про неї прозвітувати у Prozorro.

Закупівлі до 50 тисяч гривень

Закупівлі до 50 тис. гривень дозволяється проводити без тендера - уклавши прямий договір між замовником та постачальником. Проте, в новій редакції закону “Про публічні закупівлі” (далі Закон), який набув чинності 19 квітня 2020 року, встановлено, що замовники при закупівлі від 1 копійки до 50 тис. гривень обов'язково додають її у річний план, публікують цей план у системі Прозорро та складають звіт про укладений  договір про закупівлю, яка відбулася без використання електронної системи.

Якщо предмет закупівлі (товар, послуга чи вид робіт) перевищує 50 тис. грн, тоді  у Прозоро застосовують вже інші процедури: спрощена закупівля, закупівля у Прозорро Маркет, відкриті торги, конкурентний діалог тощо. Проте, існують деякі виключення, про що буде написано далі. Загалом, тип закупівлі без використання електронної торгової системи обирається замовником у наступних випадках:

 • якщо закупівля здійснюється на суму до 50 тис. грн;
 • якщо не оголошується допорогова закупівля на відповідну суму (див. розділ 3 цієї статті);
 • якщо не використовується Prozorro Market на відповідну суму;
 • якщо закупівля є виключенням зі спрощених закупівель;

Читайте також:

Виключення зі спрощених закупівель

Спрощеними називають закупівлі в яких оціночна вартість предмету закупівлі знаходиться в межах:

 • від 50 до 200 тис. грн для товарів;
 • від 50 тис. до 1,5 млн. грн для робіт.

Це окрема процедура у системі Прозорро, але є випадки, коли замість спрощеної закупівлі дозволено опублікувати звіт про договір про закупівлю без використання ЕТС. Це можливо якщо:

1) двічі скасовано спрощену закупівлю через відсутність учасників;

2) роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. (Наприклад, предмет закупівлі - витвір мистецтва; або на певному ринку відсутня конкуренція; подібні випадки)

3) існує нагальна потреба в закупівлі;

4) після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника (додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника);

5) здійснюється закупівля послуг з адвокатської діяльності;

6) закупівля товарів і послуг здійснюється у підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю.

В усіх перерахованих випадках замовник також має право проводити закупівлю через Prozorro Market. Про те як закуповувати у Prozorro Market можна дізнатись тут.

Допорогові закупівлі - не заплутатись у термінах

Закупівлі без використання ЕТС називають ще допороговими. Іноді виникає плутанина через те, що існує окремий тип закупівлі -  “допорогові закупівлі”. Це коли сума предмету закупівлі менше 50 тисяч, але замовник вирішує її провести через електронну торгову систему. Тобто не використовує можливості укладання прямого договору з постачальником.

Відзначимо, будь-яка інша процедура закупівель у Прозорро (спрощена, відкриті торги, закупівля у Prozorro Market) передбачає завантаження більшої кількості підтверджуючих документів від постачальника, ніж закупівля без використання ЕТС. І триває довше.

Є ще один нюанс.  Спрощену закупівлю (від 50 до 200 тис. грн для товарів) також вважають допороговою. Пов'язано це з тим, що чинний Закон не відносить спрощену закупівлю до конкурентних процедур, хоча в ній можуть брати участь кілька учасників і, якщо учасників більше двох, то проводиться електронний аукціон. Потрібно просто розібратися в сутності цих термінів і правильно їх використовувати.

Читайте також:

Звіт про договір щодо закупівлі без використання ЕТС  

Звіт про договір про закупівлю без використання ЕТС (далі: звіт про договір) оприлюднюється у системі Прозорро. Будь-яка посадова особа організації замовника може бути призначена відповідальною за оприлюднення звіту про договір. Зокрема це може бути уповноважена особа або будь-який член тендерного комітету. Законодавство не передбачає складання протоколу щодо оприлюднення в електронній системі закупівель зазначеної інформації. При оприлюдненні звіту про договір від постачальника товарів (виконавця робіт чи надавача послуг) не вимагається надання додаткових документів.

Звіт про договір має містити наступну  інформацію:

 • дата укладення та номер документу (договір, накладна, касовий чи товарний чек, інше), який підтверджує придбання товару, робіт чи послуги.
 • найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника;
 • найменування постачальника товарів (виконавця робіт, надавача послуг), з яким укладено договір про закупівлю;
 • ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта постачальника товарів (виконавця робіт, надавача послуг);
 • місцезнаходження постачальника товарів (виконавця робіт, надавача послуг), номер телефону;
 • назва предмета закупівлі;
 • кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
 • ціна та строк виконання договору.

Посадова особа замовника оприлюднює звіт про договір через авторизований електронний майданчик. В системі така закупівля відображатиметься під назвою “Закупівля без використання електронної системи”. Як завантажити звіт про договір на майданчику Е-Тендер ми детально описали тут

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в тендері або роботи на майданчику, звертайтеся до нас:

0 800 30 77 55 (в межах України безкоштовно),

support@e-tender.ua.

З повагою команда Е-Тендер!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання