Назад до каталогу статей
Новини

ЗАКУПІВЛЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: РЕКОМЕНДАЦІЇ АМКУ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ВИМОГ ЗАМОВНИКАМИ

12 Березня 2020

Ринок електроенергії; закупівля електроенергії; електронні майданчики Прозорро; Антимонопольний комітет України; орган оскарження публічних закупівель

Замовники, які проводять закупівлю електроенергії за бюджетні кошти через систему Прозоро, використовуючи при цьому електронні майданчики часто визначають для учасників такі вимоги, яким здебільшого зможуть відповідати постачальники великого бізнесу у цій галузі.

Як систематизує АМКУ, такі вимоги можуть бути такими:

  • Продавець електроенергії має бути постачальником універсальної послуги (визначеним законом електропостачальником, як правило, найкрупнішим гравцем на відповідній території). Однак купівля електроенергії саме у цих організацій є не обов’язком, а лише правом споживача.

У чому АМКУ вбачає дискримінації інших гравців ринку електропостачання?

Такій вимозі не зможуть відповідати  інших чимало організацій, які можуть запропонувати інші умови, ніж «ПУП», зокрема, й надати нижчу ціну.

  • Надання гарантійного листа про те, що потенційний постачальник не набував статусу «дефолтного» або «переддефолтного».

Думка АМКУ щодо такої вимоги:

Зазначені статуси щодо постачальника офіційно є на вебсайті адміністратора розрахунків. Інформацію оновлюють щоденно. Тож перевірити таку інформацію про відсутність в переліку учасника торгів на день закупівель замовник може без додаткової вимоги про надання подібних довідок.

  • Надати інформацію та документи від операторів систем розподілу про кількість споживачів, яких постачальник обслуговує на відповідній території.

Які важливі моменти отримання такої довідки?

Якщо учасник тендерів звернеться з таким запитом, оператору системи розподілу необхідний буде час для його опрацювання. При цьому організатори систем розподілу, будучи пов’язані відносинами контролю із постачальниками універсальних послуг, тобто, потенційними конкурентами незалежного постачальника, можуть створювати бар’єри під час надання такої довідки.

АМКУ надав рекомендації Мінекономіки щодо вдосконалення вимог до учасників тендерів на закупівлю електричної енергії зокрема, розробивши методичних рекомендацій/методологічних роз’яснень та/або внесення змін до Примірної тендерної документації.

Інформація із порталу amcu.gov.ua

схожi новини

Новини
Проект Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»
Новини
В статті розглянуті можливі випадки, при яких в замовників може не бути технічної можливості використання Prozoro та яким чином це документально підтвердити
Новини
Оголошені нові відбори постачальників в електронні каталоги Прозорро Маркет