Назад до каталогу статей
Дайджест

ЗАКУПІВЛЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: систематизація актуальної інформації по закупівлям

04 Січня 2019

ЗАКУПІВЛЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: ставки плати у 2019-му, універсальні послуги для бюджетних установ, рекомендації щодо переходу до новоствореного електропостачальника якість надання послуг електропостачання

ЗАКУПІВЛЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

ставки плати у 2019-му

універсальні послуги для бюджетних установ

рекомендації щодо переходу до новоствореного електропостачальника

якість надання послуг електропостачання


Ставки плати за стандартне та нестандартне приєднання до електричних мереж у 2019-му

НКРЕКП затвердила ставки плати у 2019-му році за:

  • стандартне приєднання, 

  • нестандартне приєднання потужності 

  • лінійну частину приєднання.

Прийняття таких ставок сприятиме забезпеченню:

  • можливості визначення вартості послуги з приєднання на етапі планування створення бізнесу;

  • рівноправного доступу до електричних мереж;

  • позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Світового Банку «Doing Business», що дозволить залучити додаткові інвестиції в економіку нашої держави.

Детальніше про ставки перегляньте презентацію за посиланням 

http://www.nerc.gov.ua/?news=8589


Універсальні послуги бюджетним установам з 01.01.2019 – 31.12.2020


З першого січня цього року набрали чинності зміни до Закон України «Про ринок електричної енергії». 


Нагадаємо зміни внесені були Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII. 


Так, згідно зі змінами, тимчасово, на період з 01.01.2019 – 31.12.2020 включно, універсальні послуги також надають бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. 


Універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до вищевказаного Закону, на всій території України.


У зазначений період на бюджетні установи, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 Закону.


Важливо!

Після 31 грудня 2020 року право на універсальні послуги мають виключно побутові та малі непобутові споживачі.


Зазначимо також, що у разі необхідності в отриманні універсальної послуги споживач має право на укладення договору про постачання електричної енергії з постачальником універсальної послуги на всі площадки вимірювання, договірна потужність кожної з яких, визначеної окремо відповідно до паспорта цієї точки розподілу, який є додатком № 2 до договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та не перевищує 150 кВт (на період з 01.01. 2019-го р. – 31.12.2020-го р.) та 50 кВт (на період після 31.12.2020-го р.).

Першоджерело: https://www.facebook.com/nerc.gov.ua/posts/1003823529826920?__xts__%5B0%5D=68.ARAaKfBmYx3_LZbmcoUqUAapm8j1WXvqbr0eDLDGAZaGIJ3AaIcy_9G4FT8EEZv3rcQhwYKhJ95fFAYQxvPwl9JhXkrqdtSVTL_GE38Q7I4EFomGeSKmApmFS7MF0v_4I9fZGOqLN0DoJHRap1gSPheMSFoZs_5Uad30Ge5PwlpIyvmHIeuio99X7nzrtPO6axYCZFCTGLWlctGbbyP2yftoZtsWsMKxNCXmT2LapUewZoczIzddtPQNDSUF_v51aapvEtoQH5tM5n_2FjBE_KkqzJ02VZedGom5FQpwAhW49EfMfQZD_TT3VzjCuFBWXGdaCi4K4EkS3fQGWvRwag&__tn__=K-R

 

Рекомендації щодо реалізації первинного переходу споживача до новоствореного електропостачальника та розподільчої компанії

У новій моделі роздрібного ринку електричної енергії споживач укладає договори про: 

  • надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу (розподільчою компанією); 

  • про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником (про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг - для побутових або малих непобутових споживачів).

Так, оформлення договорів про розподіл з усіма споживачами має відбуватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання, в якій будуть відображатися присвоєні об'єкту споживача ідентифікаційні коди (ІЕС-код). Ініціаторами приєднання до договорів про розподіл електричної енергії виступатимуть розподільчі компанії.
Після укладення договорів з розподільчими компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії продовжують свою дію лише в частині наявної заборгованості або переплати.

Побутові та малі непобутові споживачі перейдуть до постачальника універсальних послуг, з яким оформлення договорів про постачання також буде здійснюватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання.

Усі інші споживачі, які не потрапляють під визначення побутових та малих непобутових споживачів, можуть повністю реалізувати надане зазначеним Законом право та обрати собі конкурентного електропостачальника.


Стандарти якості послуг з електропостачання та компенсації споживачам

НКРЕКП затвердила гарантовані стандарти якості послуг з електропостачання, компенсації споживачам за їх недотримання.

Порядок надання компенсації споживачам затверджений постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 та набрав чинності 24.10.2018.

У яких випадках споживач може отримати компенсацію

У випадку недотримання оператором системи розподілу або електропостачальником встановлених гарантованим стандартом строків надання послуг та виконання робіт, а саме щодо:
- видачі технічних умов на приєднання;

- відновлення електропостачання;

- перевірки лічильника;

- відповіді на письмові звернення;

- якості електричної енергії.

Повний перелік гарантованих стандартів можна знайти за посиланням: 

До відома:

Укрінтеренерго, як постачальник останньої надії оприлюднив перелік споживачів 

https://uie.kiev.ua/diyalnist/napryamky-diyalnosti/postachalnyk-elektrychnoyi-energiyi-ostannoyi-nadiyi/?fbclid=IwAR1fP2e9_V-kc1sq0QHtQjmna3X_k2xy7OFwQzzZqrSxhSKQflTiOR_YC3w

Енергоринок оприлюднив на своєму сайті інформацію щодо укладених договорів із учасниками роздрібного ринку електроенергії з її купівлі-продажу:

http://er.gov.ua/data/OPERT_ROZPOD.pdf?fbclid=IwAR2M10R6yQbSGs3kM7GatR_RaqvrgrWFdehIPG4ezzSaJkpkuhgAEXTMfPw схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі