Назад до каталогу статей
Дайджест

Закупівля електроенергії: який код CPV обрати та як визначити тариф ?

06 Листопада 2018

Закупівля електроенергії: методика розрахунку тарифу та документи щодо визначення тарифів, який код CPV обрати ?

ЗАКУПІВЛЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: ЯКИЙ КОД CPV ОБРАТИ ТА ЯК ВИЗНАЧИТИ ТАРИФ?


У статті пропонуємо дізнатися, який код ДК 021:2015 обрати для проведення закупівлі електроенергії, який договір і коли укладати. Який вид  процедури закупівлі застосувати та згідно з якими документами  визначають тарифи на електроенергію

 

Функціонування ринку електричної енергії, регулювання відносини, пов’язані з її виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням тощо,  регулює Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (Закон № 2019).

Зазначимо, цей Закон діє ще з 11 червня минулого року. Поміж усього, Закон № 2019 передбачає розмежування діяльності щодо постачання та розподілу електроенергії. І відбудеться це вже скоро - з 10 грудня цього року. 


Детальніше про це читайте у статті «Закупівля електроенергії: коротко про нові правила ринку» на нашому сайті за посиланням https://e-tender.ua/news/zakupivlya-elektroenergiyi-165?fbclid=IwAR3EbLH2uRo4UtRJ-KbDuZLCOU_gHo-aZK2hyVxNP3_Tl1E8mtBHLdTnIAY


Тож, з початку грудня замовники мають укласти два договори: 

 • 1-й - договір про закупівлю електроенергії з постачальником електроенергії. 

 • 2 - й - договір про закупівлю послуг з розподілу з оператором розподілу.

Звертаємо увагу, вимоги замовників щодо предмету закупівлі та проектів договору про закупівлю мають відповідати нормативним актам у сфері публічних закупівель та електроенергетики.


Замовник планує проведення процедур закупівель та визначає предмет згідно з пунктами 17 і 32 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та на основі Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015, за показником четвертої цифри із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. 

Тож, які коди замовник має обрати?


Визначення коду за ДК 021:2015

Так, електроенергію можна закупати, як товар і послуги.

Якщо замовник закупає електроенергію, як товар, обирає:

 • 09310000-5 Електрична енергія.

Якщо замовник закупає електроенергію, як послугу, обирає:

 • 65310000-9 Розподіл електричної енергії.


Якщо предметом закупівлі є товар, замовник проводить процедуру відкриті торги. Або ж допорогову закупівлю, в залежності від вартості предмета закупівлі товару. 

Якщо предметом закупівлі є послуги – проводить переговорну процедуру закупівлі. Замовник може провести і допорогову закупівлю послуг з розподілу електроенергії, якщо вартість предмета закупівлі менша за ту, що визначена Законом «Про публічні закупівлі» для проведення відповідних процедур.


Методика розрахунку тарифу 

Із тарифами на розподіл електричної енергії можна ознайомитись на сайті НКРЕКП або отримати ці дані від оператора систем розподілу. Розробляє їх оператор систем розподілу на відповідній території та затверджує НКРЕКП. Тариф на розподіл електричної енергії для споживача залежить від класу напруги. 

Щодо постачання електроенергії, то тут її визначають згідно з Законом №2019 за вільними цінами на конкурентних засадах. Очікувана вартість електричної енергії залежить від того, чи включено до неї ще й послуги з розподілу. 


Документи щодо визначення тарифів

 • Методика розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, Постанова НКРЕКП  №1176. 

 • Методика розрахунку тарифу на послуги постачальника «останньої надії», Постанова НКРЕКП № 1178.

Зазначимо, постачальника «останньої надії» визначає КМ України за результатами конкурсу, проведеного у затвердженому ним порядку. Проте, на сьогодні такого конкурсу ще не проведено. А  процес залучення такого постачальника не відпрацьований.


 • Порядок встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, Постанова НКРЕКП № 1175.

 • Порядок формування цін на універсальні послуги, Постанова НКРЕКП № 1177.


Ціна на універсальну послугу включає:

 • Вартість електроенергії;

 • Тарифи на послуги:

 • постачальника універсальних послуг;

 • з передачі оператора системи передачі;

 • з розподілу оператора системи розподілу.

Розрахунок ціни на універсальні послуги та усіх її складових здійснюють без урахування ПДВ.

У Постанові № 1177 також визначено порядок розрахунку цін на універсальні послуги.


Ознайомитися з деякими Постановами щодо формування цін можете за посиланнями:
Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 12 по 19 жовтня 2020. Порушникам правил роботи на Prozorro Market відключатимуть доступ до каталогу. У Prozorro.Продажі оголошено аукціони з приватизації двох виробничих майданчиків ДП Укрспирт на Тернопільщині. Аукціони з оренди за новою процедурою: E-Tender на першому місці за кількістю поданих пропозицій та доходу. На майданчику E-Tender працює функціонал публікації об'єктів оренди у Прозорро.Продажі. Аналітичний матеріал Аліни Каневської: Приватизація спиртзаводів 2020. Верифікація у комерційних закупівлях на E-Tender. Секрети економії на комерційних закупівлях від ТВК "ЛЬВІВХОЛОД".
Дайджест
Огляд новин з 5 по 11 жовтня 2020. Оновлення на майданчику Е-Тендер: валідація кроку пониження ціни та інший відлік кінцевих термінів. Прийнято примірну методику визначення вартості життєвого циклу закупівлі у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки щодо застосування переговорної процедури у публічних закупівлях. Спецтехніка для транспортування молочної продукції та напоїв: розпродаж на Прозорро.Продажі. У Prozorro.продажі оголошено аукціон з приватизації Хоростківського МПД. У Prozorro.Продажі оголошено аукціон з продажу Лужанського виробничого майданчику ДП Укрспирт. У Prozorro.Продажі оголосять продаж 27 українських в'язниць. Фонд держмайна опублікував форму акту приймання-передачі держмайна в оренду.
Дайджест
Огляд новин з 28 жовтня по 4 вересня 2020. Приватизація Укрспирту: у ProzorroПродажі оголошено аукціон з продажу Бершадського МПД. Житомирський ЛГЗ підготують до приватизації. У ProzorroПродажі оголошено аукціон з приватизації Лопатинського спиртзаводу. Перші аукціони з оренди державного та комунального майна у Києві. Приватизація спиртзаводів у Prozorro.Продажі. Комерційні закупівлі на E-Tender: передача у фрахт пасажирських теплоходів