Назад до каталогу статей
Дайджест

Закупівля електроенергії: який код CPV обрати та як визначити тариф ?

06 Листопада 2018

Закупівля електроенергії: методика розрахунку тарифу та документи щодо визначення тарифів, який код CPV обрати ?

ЗАКУПІВЛЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ: ЯКИЙ КОД CPV ОБРАТИ ТА ЯК ВИЗНАЧИТИ ТАРИФ?


У статті пропонуємо дізнатися, який код ДК 021:2015 обрати для проведення закупівлі електроенергії, який договір і коли укладати. Який вид  процедури закупівлі застосувати та згідно з якими документами  визначають тарифи на електроенергію

 

Функціонування ринку електричної енергії, регулювання відносини, пов’язані з її виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням тощо,  регулює Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (Закон № 2019).

Зазначимо, цей Закон діє ще з 11 червня минулого року. Поміж усього, Закон № 2019 передбачає розмежування діяльності щодо постачання та розподілу електроенергії. І відбудеться це вже скоро - з 10 грудня цього року. 


Детальніше про це читайте у статті «Закупівля електроенергії: коротко про нові правила ринку» на нашому сайті за посиланням https://e-tender.ua/news/zakupivlya-elektroenergiyi-165?fbclid=IwAR3EbLH2uRo4UtRJ-KbDuZLCOU_gHo-aZK2hyVxNP3_Tl1E8mtBHLdTnIAY


Тож, з початку грудня замовники мають укласти два договори: 

 • 1-й - договір про закупівлю електроенергії з постачальником електроенергії. 

 • 2 - й - договір про закупівлю послуг з розподілу з оператором розподілу.

Звертаємо увагу, вимоги замовників щодо предмету закупівлі та проектів договору про закупівлю мають відповідати нормативним актам у сфері публічних закупівель та електроенергетики.


Замовник планує проведення процедур закупівель та визначає предмет згідно з пунктами 17 і 32 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та на основі Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015, за показником четвертої цифри із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. 

Тож, які коди замовник має обрати?


Визначення коду за ДК 021:2015

Так, електроенергію можна закупати, як товар і послуги.

Якщо замовник закупає електроенергію, як товар, обирає:

 • 09310000-5 Електрична енергія.

Якщо замовник закупає електроенергію, як послугу, обирає:

 • 65310000-9 Розподіл електричної енергії.


Якщо предметом закупівлі є товар, замовник проводить процедуру відкриті торги. Або ж допорогову закупівлю, в залежності від вартості предмета закупівлі товару. 

Якщо предметом закупівлі є послуги – проводить переговорну процедуру закупівлі. Замовник може провести і допорогову закупівлю послуг з розподілу електроенергії, якщо вартість предмета закупівлі менша за ту, що визначена Законом «Про публічні закупівлі» для проведення відповідних процедур.


Методика розрахунку тарифу 

Із тарифами на розподіл електричної енергії можна ознайомитись на сайті НКРЕКП або отримати ці дані від оператора систем розподілу. Розробляє їх оператор систем розподілу на відповідній території та затверджує НКРЕКП. Тариф на розподіл електричної енергії для споживача залежить від класу напруги. 

Щодо постачання електроенергії, то тут її визначають згідно з Законом №2019 за вільними цінами на конкурентних засадах. Очікувана вартість електричної енергії залежить від того, чи включено до неї ще й послуги з розподілу. 


Документи щодо визначення тарифів

 • Методика розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, Постанова НКРЕКП  №1176. 

 • Методика розрахунку тарифу на послуги постачальника «останньої надії», Постанова НКРЕКП № 1178.

Зазначимо, постачальника «останньої надії» визначає КМ України за результатами конкурсу, проведеного у затвердженому ним порядку. Проте, на сьогодні такого конкурсу ще не проведено. А  процес залучення такого постачальника не відпрацьований.


 • Порядок встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, Постанова НКРЕКП № 1175.

 • Порядок формування цін на універсальні послуги, Постанова НКРЕКП № 1177.


Ціна на універсальну послугу включає:

 • Вартість електроенергії;

 • Тарифи на послуги:

 • постачальника універсальних послуг;

 • з передачі оператора системи передачі;

 • з розподілу оператора системи розподілу.

Розрахунок ціни на універсальні послуги та усіх її складових здійснюють без урахування ПДВ.

У Постанові № 1177 також визначено порядок розрахунку цін на універсальні послуги.


Ознайомитися з деякими Постановами щодо формування цін можете за посиланнями:
Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 27 липня – 02 серпня. ЗАПРАЦЮВАВ НАШ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ E-TENDER NEWS. Президент підписав закон про підтримку альтернативної енергетики. В системі Prozorro запрацював факторинг. Prozorro запрошує на онлайн-конференцію "Ефективні закупівлі". Тарас Шимко: "Український бізнес має великий потенціал в європейських тендерах". На Prozorro.Продажі продаватимуть недобудований готель в Славутичі. До кінця 2020 року приватизують 80 спиртзаводів. Спільний вебінар E-Tender та Prozorro.Продажі щодо оренди державного та комуналього майна
Дайджест
Огляд новин з 20 – 26 липня. Вперше розглянуто спір про аномально низьку ціну у Prozorro. Прийнято закон про зниження "зеленого" тарифу. Prozorro Market - це просто! Вебінар: Нові підходи до оренди держмайна. 30 липня 2020! Відкрито реєстр активів неплатоспроможних банків. Приватизація “Укрспирту” може розпочатися наприкінці літа. В Мінекономіки створять комісію, яка розглядатиме скарги щодо аукціонів з оренди держмайна.
Дайджест
Огляд новин з 13 – 19 липня. Технічне оновлення на майданчику E-Tендер: п’ять нових функцій. Прийнято Закон "Про оборонні закупівлі". Діє новий порядок розміщення інформації у системі публічних закупівель. Консультанти E-Tender успішно пройшли тестування від Prozorro. Відповіді щодо процедури закупівель медичних товарів у Prozorro Market. Готель Dnipro на Prozorro Продажі “пішов” за 1,1 млрд грн. Уряд повністю або частково звільнив орендарів держмайна від орендної плати. Держава планує передати в оренду 2,5 млн м2 нерухомості через електронні аукціони. Чому голландські аукціони спрацьовують у Прозорро.Продажі.