Назад до каталогу статей
Корисні статті

Закупівля генераторів та інших необхідних товарів із застосуванням локалізації в умовах воєнного часу

29 Листопада 2022

В умовах повномасштабного вторгнення та знищення енергетичної інфраструктури країни замовники вимушені купувати джерела альтернативного живлення (генератори) для забезпечення стабільної роботи. Саме тому ми вирішили нагадати Вам про поняття ступеню локалізації виробництва та потребу його застосування.

14 липня 2022 року набрали чинності зміни до Закону “Про публічні закупівлі” які покликані створити підґрунтя для розвитку та вдосконалення вітчизняної промисловості.

Згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» ступінь локалізації виробництва – це показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Дане поняття застосовують при здійсненні закупівлі товарів наведених в переліку та очікувана вартість яких становить більше 200 тис. грн. Одним з таких товарів є дизель-генераторні установки.

Центр вдосконалення закупівель Київської Школи Економіки (CEP) створений у межах проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" допомагає визначити чи потрібно застосовувати поняття ступеню локалізації.

Для цього потрібно вказати тип замовника, вид предмету закупівлі та очікувану вартість.

1

В разі закупівлі товарів з відповідного переліку варто врахувати це та зазначити в тендерній документації вимогу надання підтверджуючого документу в довільній формі, що містить найменування та ID товару. Перевірити ступінь  локалізації товарів можна на веб порталі уповноваженого органу за посиланням.

Мінімальне значення показника ступеню локалізації виробництва в 2022 році зафіксоване на рівні 10% та має зрости до 40% протягом 10 років, зростаючи на 5% з кожним роком.

В разі відсутності товару, що пропонує постачальник у відповідному переліку або в разі якщо ступінь локалізації  товару є меншим ніж 10% (в 2022 році), замовник може відхилити таку пропозицію учасника із застосуванням абзацу 3 частини 1 статті 31 Закону, а саме: не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.

Сподіваємось, дана інформація буде корисною для Вас.

У разі виникнення запитань, телефонуйте 0 800 30 77 55 або пишіть на support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати