Назад до каталогу статей
Дайджест

Закупівля на 50 тис грн - планувати відразу чи після укладання договору? Олег Кушнір

15 Листопада 2018

Олег Кушнір. Коли планувати закупівлю на 50 тис грн. Підхід перший. Підхід другий. КЕП

Олег Кушнір

Закупівля  на 50 тис грн - планувати відразу чи після укладання договору?

Кейс №3


Кейс №3: Очікувана вартість предмета закупівлі не перевищує 50 тис. грн. Планувати відразу чи за фактом укладення договорів? У такій ситуації є три варіанти дій, які однаково правильні. Розглянемо кожний.


Перегляньте ще кейси планування №1 та №2:

Перегляньте запис вебінару:


1. Зазначати відразу всю вартість закупівлі у системі

Наприклад, у замовника вартість предмета закупівлі складає 45 тис. грн. Як бути у такій ситуації з плануванням?

Замовник відразу в системі зазначає всю вартість закупівлі. Якщо замовник планує укласти з постачальником прямий договір, обирає у системі тип процедури – «Без застосування електронної системи закупівлі». 

Головним у такому плануванні закупівлі – відстежити, аби не перевищити суму, закладену в річному плані. Зазвичай, такий обов’язок покладають на одного із членів тендерного комітету, працівника бухгалтерії. 

Тобто, замовник один раз запланував цю суму і укладає прямі договори, (наприклад, 10 договорів, кожний вартістю 4 500 грн., або відразу один договір на 45 000 грн.).


2. Створювати новий рядок плану в системі

Плануєте по мірі укладення прямих договорів. Скажімо, закупівля на 4 500  грн - перше планування.

При укладенні кожного наступного договору – створюєте новий рядок плану в системі Prozorro. 

Не забувайте слідкувати за тим, щоб не перевищити 50 тис. грн, адже тоді на кожний новий договір, незалежно від суми, має бути оприлюднений звіт про укладені договори або ж проведена допорогова закупівля.


Важливо: 

Для кожного плану тендерного комітету має бути протокол про його затвердження. Щоразу, коли замовник публікує нову суму, слід накладати ЕЦП (КЕП*) та завантажувати протокол тендерного комітету.


КЕП – вид електронного підпису з високим рівнем довіри, що прирівнюють до власноручного. У зв’язку із набранням 7 листопада чинності ЗУ «Про електронні довірчі послуги», Закон України «Про електронно-цифровий підпис» втратив чинність. 

Детальніше про новий КЕП читайте у статтях на нашому сайті:

  • ЕЦП  на КЕП або 4 основних порад щодо використання електронного підпису у закупівлях 

https://e-tender.ua/news/4-osnovnih-porad-shchodo-vikoristannya-elektronnogo-pidpisu-190

  • Закон про електронні довірчі послуги набрав чинності, а закон про ЕЦП, втратив 

https://e-tender.ua/news/zakon-pro-elektronni-dovirchi-poslugi-nabrav-chinnosti-zakon-187?fbclid=IwAR31cGldwfJtMy6Z8zzQYk1SgbJKvRFJ4DF4j5nk3-HFbGqVHgLdiFmvpdo


3. Планувати наростаючим підсумком

Корегуєте існуючий план шляхом його редагування. Додаєте нову суму, наприклад,  4 500 грн. І в сумі отримуєте нову очікувану вартість – 9 000 грн. Тобто, добавляєте стрічку нового договору і очікувана вартість збільшується. Йде мова про планування наростаючим підсумком.

Знову ж таки, важливо слідкувати, аби не перевищити 50 тис. грн.


Підсумовуємо:

Допорогову закупівлю – ту, що не перевищує 50 тис. грн, замовник може планувати:

  • відразу в системі зазначаючи всю вартість закупівлі. Якщо замовник планує укласти з постачальником прямий договір, обирає у системі тип процедури – «Без застосування електронної системи закупівлі»; 

  • за кожним окремим укладеним договором – окремим рядком плану;

  • наростаючим підсумком.


Також нагадуємо, замовники мають обов’язково оприлюднити звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі здійснення закупівель без використання електронної системи, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за ту, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 цього Закону, 

ч.1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі»Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.