Назад до каталогу статей
Дайджест

ЗАКУПІВЛЯ РОБІТ: деякі нюанси підтвердження досвіду працівників (частина I)

27 Лютого 2019

Закупівля робіт: деякі нюанси підтвердження досвіду працівників та підготовка тендерної документації на закупівлю робіт...

БОГДАН МОРОЗ, консультант та тренер з питань публічних закупівель


ЗАКУПІВЛЯ РОБІТ: 

деякі нюанси підтвердження досвіду працівників

(частина I)

БОГДАН МОРОЗ, консультант та тренер з питань публічних закупівель. 

Автор має великий досвід роботи у сфері закупівель. Досвід участі в тендерах  від початку до закінчення процедури. Оскарження торгів в АМК України.

Сторінка автора у Facebook www.facebook.com/B.M.1306


Тендерна документація на закупівлю робіт має деякі відмінності від документації на закупівлю товарів чи послуг.

У статті розглянемо формулювання вимог замовником за статтею 16 щодо кваліфікаційного критерію – наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Та надамо поради як учаснику правильно підтвердити досвід за цим критерієм. 


Відповідно до вимог пункту 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація має один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16 Закону.


В документації мають бути зазначені документи, якими можна підтвердити такий кваліфікаційний критерій. Отже, переходимо до розгляду окремих вимог до учасників процедури закупівлі, які замовник зазначив у документації (приклад закупівлі № UA-2018-08-17-000567-b).

Пункт другий Таблиці 1 Додатку 2 до тендерної документації, де замовник вимагає від учасника надати – довідку в довільній формі про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні освіту, знання та досвід.


Окрім знання та досвіду працівників, треба також підтвердити освіту працівника. Яким документом учасник процедури закупівлі може це зробити? Надати в складі пропозиції скановану копію диплому про освіту, якщо мова про інженерно-технічних працівників, майстра, виконроба, начальника дільниці, інженера-проектувальника, інженера-кошторисника, інженера-геодезиста тощо. 

А ось, як правильно підтвердити освіту робітників, наприклад, таких, як: бетоняра, арматурника, підсобного робітника, каменяра-монтажника?

Звичайно, якщо в вимогах тендерної документації, замовник просить надати довідку у довільній формі, то учасник за аналогією з вимогами має її надати. 

Окрім зазначення у довідці інформації про освіту, знання та досвід працівників, диплома у тендерній документації вимагають підтвердити документально освіту, знання та досвід працівника. Також рекомендуємо надавати копії сертифікатів, які підтверджують навики володіння спеціальностями.

 Якщо сертифікат виданий більше ніж 5 років тому, потрібно надати також свідоцтво про проходження навчання працівником, підтвердження кваліфікації зазначеної у сертифікаті. Крім того, варто бути уважним й щодо надання дипломів, коли прізвища працівника вказане перше, а, скажімо, сертифікат інженера-кошторисника вже – на друге. У такому разі, учасник має надати також підтвердний документ прізвища такого працівника, наприклад, свідоцтва про шлюб.


На сьогодні левову частину працівників будівельної компанії,  оформлені наказом із записом у трудовій книжці. Але деякі з них, так, скажімо, робітниками, які прийняті на роботу бетонярем, арматурником не мають відповідних дипломів. Що робити і як підтвердити їх відповідність учаснику?


Не заповнювати графу освіта. Пропозиція учасника не буде відповідати вимогам документації. Заповнити графу освіта записом «диплом відсутній» - пропозиція також не буде відповідати вимогам. Адже, відсутні дані про освіту працівника.

Виникає ситуація «цуґцванґу», коли будь-який хід веде до погіршення позиції учасника процедури закупівлі.

Ще гірше, коли  замовник може задати форму довідки про наявність працівників, які мають необхідні освіту, знання та досвід. Форма довідки передбачає зазначати розряди робітників. А ні бетонярам, а ні арматурникам розряди не присвоюють. В наказі про прийняття на роботу та в трудовій книжці така інформація відсутня. 


Як повинен діяти учасник процедури відкритих торгів заповнюючи /оформляючи зазначену довідку? Яким чином та яким документом підтвердити освіту, знання та досвід бетоняра, арматурника?

Можна зазначити дату прийому на роботу в будівельну компанію, номер наказу про прийом на роботу, надати його скановану копію та скановані сторінки трудової книжки перший розворот і розворот, де зазначено останній  запис про прийом на роботу. 

У графі освіта знання та досвід роботи, зазначити кількість років роботи за даною спеціальністю, але це буде підтверджено, стаж працівника. Оскільки є поняття «страховий стаж» і «трудовий стаж» одначе терміну «досвід» вони не відповідають.


ДО ВІДОМА:

Поняття «страхового стажу» введено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, який набув чинності з 1 січня 2004 року. 

З цього часу поняття «трудовий стаж» замінюється поняттям «страховий стаж» та є одним із основних факторів, що впливають на розмір майбутньої пенсії.


Як бачимо, зазначивши в довідці роки перебування інженерно-технічного працівника на займаній посаді, чи період роботи бетоняра, арматурника в будівельній компанії, учасник не підтверджує освіту, знання та «досвід» цього робітника. А не підтверджені освіта, знання та знання та досвід робітника може викликати у замовника сумнів щодо професійної придатності таких робітників. І як наслідок, замовник може прийняти рішення про невідповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним вимогам тендерної документації. 


Продовження теми читайте у статті «Закупівля робіт: підтвердження досвіту працівників: що так, а що ні? (частина II)»: https://e-tender.ua/news/zakupivlya-robit-pidtverdzhennya-dosvidu-pracivnikiv-shcho-t-241
схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.