Назад до каталогу статей
Дайджест

Закупівля робіт: підтвердження досвіду працівників: що так, а що ні? (частина II)

27 Лютого 2019

Закупівля робіт: Яким документом підтвердити учаснику досвід та освіту бетонярів, арматурників?

БОГДАН МОРОЗ, консультант та тренер з питань публічних закупівель.

ЗАКУПІВЛЯ РОБІТ:

підтвердження досвіду працівників: що так, а що ні?

(частина II)


БОГДАН МОРОЗ, консультант та тренер з питань публічних закупівель. 

Автор має великий досвід роботи у сфері закупівель. Досвід участі в тендерах  від початку до закінчення процедури. Оскарження торгів в АМК України.

Сторінка автора у Facebook www.facebook.com/B.M.1306


Продовжуємо говорити про правильність підтвердження досвіду працівників будівельної компанії, яка бере участь у тендерах.

У статті дізнаєтеся про те, яким документом і як учаснику підтвердити досвід:

-  бетонярів, арматурників.

 - інженерно-технічних працівників


Так, згідно з пунктом 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація має один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16 Закону. Один із них – підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. У статті продовжуємо говорити саме про нього. 


Закупівля робіт: деякі нюанси підтвердження досвіду працівників (частина I), читайте: https://e-tender.ua/news/zakupivlya-robit-deyaki-nyuansi-pidtverdzhennya-dosvidu-prac-240 


Яким документом підтвердити учаснику досвід бетонярів, арматурників?

Витягом з протоколу про атестацію цих робітників на робочому місці.  Будівельна компанія може не присвоювати кваліфікаційні розряди зазначеним робітникам, а періодично проводити атестацію зазначених категорій робітників. 

Таким чином, учасник надає виписку з протоколу про атестацію бетонярів на робочому місці. В додатку до якого, має бути обов’язково зазначено: прізвище, ім’я по батькові бетоняра, період роботи за даною спеціальністю. А також інформація про те, що працівник підтвердив уміння та навики роботи з укладки та ущільнення монолітного бетону в будівельні конструкції. 

Ось такий документ і буде підтверджувати досвід роботи конкретного бетоняра.


Висновки

Тож, формула проста: кваліфікаційні вимоги тендерної документації  дорівнюють наданим документам учасника на підтвердження цих кваліфікаційних вимог. Немає документа – не підтверджений досвід. 

Те, що учасник процедури закупівлі надав довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні освіту, знання та досвід, але не надав підтвердних документів, які підтверджують освіту кожного працівника та досвід кожного, означає, що тендерна пропозиція такого учасника не відповідає вимогам документації.


Яким документом підтвердити освіту бетоняра, арматурника?

Сканованою копією атестата про середню освіту, або сканованою копією свідоцтва про завершення навчання в навчально-курсовому комбінаті за спеціальністю бетоняр. У разі ненадання таких підтвердних документів, замовник може розцінити тендерну пропозицію учасника, як таку, що не відповідає вимогам тендерної документації.


Якими документами підтвердити досвід інженерно-технічних працівників?

Досвід виконроба найкраще підтвердить, збудовані ним об’єкти: назва об’єкту, адреса об’єкту, категорія складності, клас наслідків СС2,  СС 3, період будівництва, найменування, адреса замовника. Сканована копія наказу про призначення виконроба відповідальним за будівництво даного об’єкту, безпечне переміщення вантажів кранами та техніку безпеки на об’єкті. Копія сертифіката про введення закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.

Примітка до таблиці 4 додатку 2 тендерної документації: «Замовник не заперечує щодо надання учасником за його бажанням будь-яких додаткових документів про досвід учасника та його технічні можливості щодо постачання предмета закупівлі. Неподання таких додаткових документів, які не вимагаються тендерною документацією, не буде розцінено як невідповідність тендерної пропозиції тендерній документації».

Але, документальне не підтвердження освіти, знань та досвіду буде розцінено саме, як невідповідність пропозиції  умовам документації.

Окрім довідки, відповідно до вимог підпункту 2.2. Таблиці 1 Додатку 2 до тендерної документації, учасник надає.

- Витяг з протоколу перевірки знань з питань охорони праці.

- Копії посвідчень про проходження навчання та перевірку знань НПА з питань охорони праці.

- Витяг з протоколу перевірки знань з охорони праці на групу допуску з електробезпеки до 1000В.

- Копії посвідчень про проходження навчання та перевірку знань НПА з питань охорони праці на групу допуску в електроустановках до 1000В.

Тут постає запитання щодо протоколів перевірки знань з охорони праці, оскільки всі працівники прийняті на роботу в різний час, а перевірка знань з охорони праці проводиться  кожні три роки,  тож таких  протоколів будуть десятки. Які потрібно в сканованому виді, у форматі pdf, надати учаснику в складі тендерної пропозиції. Крім протоколів потрібно надати копії Посвідчень усіх працівників які зазначено в довідці.
_______________________
 Як приклад документації у закупівлі № UA-2018-08-17-000567-b


Також учасник надає копії протоколів з перевірки знань на групу допуску з електробезпеки до 1000В. Це стосується головного інженера будівельної компанії, інженера-енергетика та електрозварників ручного зварювання. Також, крім протоколів, учасник має надати копії посвідчень про проходження навчання та перевірку знань НПА з питань охорони  праці на групу допуску в електроустановках до 1000В.

І це ще не все!

Документ про освіту електрозварників, копії посвідчень електрозварників – також мають бути в складі пропозиції учасника. А в довідці учасник зазначає серію та номер посвідчення, ким видане та коли (дата видачі).

Якщо учасник процедури закупівлі у довідці зазначив машиністів кранів /кранівників, то потрібно надати документи про освіту, копії посвідчень кранівників. Це стосується машиністів бурових установок, екскаваторників, бульдозеристів, трактористів, водіїв.


Висновок

Як бачимо, папка документів в учасника щодо підтвердження досвіду працівників будівельної компанії, чимала. І, врахуйте, це лише підтвердження одного кваліфікаційного критерію – наявність працівників, які мають необхідні освіту, знання та досвід.

Учасникам рекомендуємо досить ретельно вивчати кваліфікаційні вимоги тендерної документації, щоб скласти пакет документів які підтвердять усі кваліфікаційні вимоги замовника.


схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі