Назад до каталогу статей
Дайджест

Закупівля тепла: головні акценти. Прозорро

11 Грудня 2018

Закупівля тепла: яким законодавством регулюється закупівля тепла, ліцензія на постачання теплової енергії: що слід врахувати, визначення очікуваної вартості.

ЗАКУПІВЛЯ ТЕПЛА: ГОЛОВНІ АКЦЕНТИ


Зі статті дізнаєтеся: яким законодавством регулюється закупівля тепла, який код ДК 021:2015 обрати, як слід визначити очікувану вартість та які нюанси є в укладенні договору про закупівлю


Яким законодавством регулюється закупівля тепла

Відносини, які виникають між постачальниками та споживачами при закупівлі послуг з теплопостачання, регулюють закони:

  • «Про публічні закупівлі» від 25.12. 2015 № 922-VIII 

  • «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 № 1875-IV

  • «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV 

та

  • Постанова КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 № 630 – Постанова № 630.


Зауважимо, з 01.05.2019 вводиться у дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII.

 
Тип процедури закупівлі 

Зазкупівлю тепла проводять за переговорною процедурою згідно з Законом.


Код ДК 021:2015 для предмета закупівлі

Код предмет закупівлі за ДК 021:2015 обираємо 09320000-8 – Пара, гаряча вода та пов’язана продукція. 


Ліцензія на постачання теплової енергії: що слід врахувати

Так, відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону № 1875, виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом, потребує ліцензування у сфері житлово-комунальних послуг. 

Тож постачальник під час укладення договору має надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії передбачено законодавством.

Також важливо, що договір обов’язково має відповідати Типовому договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який затверджений Постановою № 630. 

Зауважимо, дуже часто при оприлюдненні договору у систему замовники не оприлюднюють з різних причин додатки до договору. У договорі про надання послуг з опалення є чимало таких додатків. Тож, кожен з них рекомендуємо також завантажувати у систему, оскільки додатки є невід’ємною частиною основного договору. 


Визначення очікуваної вартості

Тарифи на теплову енергію, яку постачають суб’єкти господарювання, що мають на ринку монопольне становище, є регульованими та затверджує такі тарифи НКРЕКП. 

Теплопостачальник, який не належить до монополістів в цій сфері і постачає теплову енергію з альтернативних джерел палива, самостійно розраховує тариф та надає його до органу місцевого самоврядування для погодження. Такі тарифи  затверджують органи місцевої влади.


На формування очікуваної вартості також можуть впливати такі показники: 

  • будівельний об’єм 

та

  • площа приведена опалювальна.
    Також врахувати слід те, що тарифи для різних категорій споживачів  - різні. 

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 27 липня – 02 серпня. ЗАПРАЦЮВАВ НАШ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ E-TENDER NEWS. Президент підписав закон про підтримку альтернативної енергетики. В системі Prozorro запрацював факторинг. Prozorro запрошує на онлайн-конференцію "Ефективні закупівлі". Тарас Шимко: "Український бізнес має великий потенціал в європейських тендерах". На Prozorro.Продажі продаватимуть недобудований готель в Славутичі. До кінця 2020 року приватизують 80 спиртзаводів. Спільний вебінар E-Tender та Prozorro.Продажі щодо оренди державного та комуналього майна
Дайджест
Огляд новин з 20 – 26 липня. Вперше розглянуто спір про аномально низьку ціну у Prozorro. Прийнято закон про зниження "зеленого" тарифу. Prozorro Market - це просто! Вебінар: Нові підходи до оренди держмайна. 30 липня 2020! Відкрито реєстр активів неплатоспроможних банків. Приватизація “Укрспирту” може розпочатися наприкінці літа. В Мінекономіки створять комісію, яка розглядатиме скарги щодо аукціонів з оренди держмайна.
Дайджест
Огляд новин з 13 – 19 липня. Технічне оновлення на майданчику E-Tендер: п’ять нових функцій. Прийнято Закон "Про оборонні закупівлі". Діє новий порядок розміщення інформації у системі публічних закупівель. Консультанти E-Tender успішно пройшли тестування від Prozorro. Відповіді щодо процедури закупівель медичних товарів у Prozorro Market. Готель Dnipro на Prozorro Продажі “пішов” за 1,1 млрд грн. Уряд повністю або частково звільнив орендарів держмайна від орендної плати. Держава планує передати в оренду 2,5 млн м2 нерухомості через електронні аукціони. Чому голландські аукціони спрацьовують у Прозорро.Продажі.