Назад до каталогу статей
Дайджест

Закупівля тепла: головні акценти. Прозорро

11 Грудня 2018

Закупівля тепла: яким законодавством регулюється закупівля тепла, ліцензія на постачання теплової енергії: що слід врахувати, визначення очікуваної вартості.

ЗАКУПІВЛЯ ТЕПЛА: ГОЛОВНІ АКЦЕНТИ


Зі статті дізнаєтеся: яким законодавством регулюється закупівля тепла, який код ДК 021:2015 обрати, як слід визначити очікувану вартість та які нюанси є в укладенні договору про закупівлю


Яким законодавством регулюється закупівля тепла

Відносини, які виникають між постачальниками та споживачами при закупівлі послуг з теплопостачання, регулюють закони:

  • «Про публічні закупівлі» від 25.12. 2015 № 922-VIII 

  • «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 № 1875-IV

  • «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV 

та

  • Постанова КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 № 630 – Постанова № 630.


Зауважимо, з 01.05.2019 вводиться у дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII.

 
Тип процедури закупівлі 

Зазкупівлю тепла проводять за переговорною процедурою згідно з Законом.


Код ДК 021:2015 для предмета закупівлі

Код предмет закупівлі за ДК 021:2015 обираємо 09320000-8 – Пара, гаряча вода та пов’язана продукція. 


Ліцензія на постачання теплової енергії: що слід врахувати

Так, відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону № 1875, виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом, потребує ліцензування у сфері житлово-комунальних послуг. 

Тож постачальник під час укладення договору має надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії передбачено законодавством.

Також важливо, що договір обов’язково має відповідати Типовому договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який затверджений Постановою № 630. 

Зауважимо, дуже часто при оприлюдненні договору у систему замовники не оприлюднюють з різних причин додатки до договору. У договорі про надання послуг з опалення є чимало таких додатків. Тож, кожен з них рекомендуємо також завантажувати у систему, оскільки додатки є невід’ємною частиною основного договору. 


Визначення очікуваної вартості

Тарифи на теплову енергію, яку постачають суб’єкти господарювання, що мають на ринку монопольне становище, є регульованими та затверджує такі тарифи НКРЕКП. 

Теплопостачальник, який не належить до монополістів в цій сфері і постачає теплову енергію з альтернативних джерел палива, самостійно розраховує тариф та надає його до органу місцевого самоврядування для погодження. Такі тарифи  затверджують органи місцевої влади.


На формування очікуваної вартості також можуть впливати такі показники: 

  • будівельний об’єм 

та

  • площа приведена опалювальна.
    Також врахувати слід те, що тарифи для різних категорій споживачів  - різні. 

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 18 – 23 лютого 2020. Аномально низька ціна – інструмент протидії із демпінгом у закупівлях. Як перевірити учасника торгів на E-Tender за даними YOUCONTROL. Зміни до Порядку та умов надання субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Майданчик Е-Тендер взяв участь у семінарі в Харкові щодо новацій у закупівлях і системі Прозорро. Як працює Prozorro Market для допорогових закупівель. Уряд затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Залишки освітньої субвенції використовуватимуть на протипожежні заходи у школах. Мінекономіки презентувало концепцію державної політики з розвитку публічних закупівель. З 12 лютого пандуси будуть будувати по-новому
Дайджест
Огляд новин з 10 – 16 лютого 2020. Об’єкти малої приватизації, які можна купити у держави в 2020-му. Оренда державної і комунальної власності: як було і як буде? Строки у закупівлях після 19 квітня: нові та змінені. Як замовнику працювати через Prozorro Market на E-Tender. ДАБІ запроваджує низку інструментів, які унеможливлять безпідставні відмови на дозволи з будівництва. Обговорення Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Інформація щодо порядків використання коштів державного бюджету та затвердження паспортів бюджетних програм. Із 28 квітня всі раніше зареєстровані юрособи зобов’язані повідомити про бенефіціарів. Скасована умова про обов’язкове отримання дозволу від ДАБі для капітального ремонту доріг.
Дайджест
Огляд новин з 03 – 09 лютого 2020. Закупівлі через Prozorro Market за новим законом «Про публічні закупівлі". Особливості довгострокових догорів про закупівлю: експертні поради. Важливі 15 фактів про закупівлі через ЦЗО. Е-Тендер та Прозорро.Продажі провели тренінг щодо приватизації у Запоріжжі. Зміни в оренді державного та комунального майна. Зміни для надрокористувачів: що нового? Необроблену деревину будуть продавати через Прозорро.Продажі