Назад до каталогу статей
Блог

ЗАКУПІВЛЯ ЗА РІЗНИМИ КОДАМИ

30 Серпня 2019

Читайте поради від експертів журналу «Консалт.Інфо»

Закупівля товарів за різними кодами ДК 021:2015 в одного постачальника є поширеною ситуацією у замовників. Найбільш це спостерігається під час закупівлі продуктів харчування, господарчих товарів та будівельних матеріалів.

Також на практиці замовники досить часто укладають в одному прямому договорі про закупівлю товари за різними предметами та присвоюють їм ту чи ту узагальнену назву.

Так, правоохоронні органи мають чітку позицію, що предмет закупівлі і предмет договору – тотожні поняття. І в переважній більшості випадків суди підтримують їх позицію. Також доволі часто договори із різними предметами закупівлі визнають недійсними.

Та зважаючи на це, експерти наголошують на тому, аби розмежовувати поняття «предмет договору» та «предмет закупівлі», оскільки ці поняття не завжди є тотожними.

Наприклад, у випадку, коли замовник планує закупити продукти харчування в одного постачальника в межах одного договору, вартістю загальною – 110 тис. грн, за різними кодами ДК 021:2015, де один – 45 тис. грн, другий – 65 тис. грн.

Тоді в додатку до річного плану замовник створює закупівлю за кожним предметом окремо. Оскільки вартість за одним кодом перевищує 50 тисяч грн., то має зробити й звіт про укладений договір на відповідну суму. А в договорі зазначити загальну суму, яка включає суму за кожним кодом. 

Що рекомендують експерти

Для спрощення процесу укладення подібних прямих договорів, рекомендують розробляти до них невід’ємні додатки «Специфікації» та зазначати в них перелік тих товарів, які закуповуєте в договорі із зазначенням відповідного коду ДК 021:2015 щодо кожного предмету закупівлі. При цьому, в предметі договору можливо зазначати узагальнену назву товарів, які закуповують з обов'язковим посиланням на невід’ємний додаток до договору «Специфікацію».

Приклади оформлення специфікацій до договору про закупівлю за окремими предметами можете знайти у статті Р. Костенко «Закупівля різних предметів закупівлі в одному договорі», журнал «Консалт. Інфо» № 8 (14), стор. 7-10.

 

Окрім, враховуючи неоднозначну судову практику щодо цього питання, у разі відсутності об'єктивних причин укласти один договір з одним постачальником, автори радять укладати окремі угоди на кожен предмет закупівлі.

У статті використана інформація із журналу «Консалт. Інфо» №:

  • 5 (11), стор. 10-11, А. Свистуна «Закупівля товарів за різними кодами: один договір чи ні»
  • 8 (14), стор. 7-10, Р. Костенко «Закупівля різних предметів закупівлі в одному договорі».

Журнал «Консалт. Інфо» - щомісячне спеціалізоване видання для фахівців у сфері публічних закупівель.

похожие новости

Блог
У статті розказали про: • призначення УО • повноваження та законодавчі особливості її діяльності • розрахунок орієнтовної кількість УО на основі даних ProZorro • позитивні зміни впровадження УО в замовників.
Блог
Ви представник бізнесу, що надає послуги з прибирання прибудинкових територій? Бажаєте стати учасником державних закупівель? Тоді ми підкажемо шлях до правильної та конструктивної участі
Блог
ЧАСТИНА 1. Тендерне забезпечення – банківська гарантія