Назад до каталогу статей
Корисні статті

Закуповуйте ефективно через запит ціни пропозицій у Prozorro Market

17 Листопада 2022

Скористайтеся перевагами запиту ціни пропозицій уже зараз

Після виходу Постанови КМУ №1178 Запит ціни пропозиції (ЗЦП) в Prozorro Market став фактично, основною процедурою для замовника для закупівель типових товарів. У період воєнного стану саме використання ЗЦП дає змогу замовникам максимально швидко та ефективно закупити такі популярні товари — електроенергію, пальне, продукти харчування, канцелярію, медичні матеріали тощо.

Як купувати через ЗЦП?

При створенні процедури оберіть потрібний профіль товару (його технічні характеристики), зазначте його обсяг, деталі постачання та очікувану вартість і чекайте пропозиції актуальних цін від постачальників.

Відповідно до Постанови №1178, сума закупівель товарів через електронний каталог не обмежена, але є певні правила застосування видів закупівель у каталозі:

  • Якщо вартість предмета закупівлі становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників відповідно до Порядку;
  • Купувати через ЗЦП не заборонено навіть товари на суму менше, ніж 50 тис грн.

Чи можна на Prozorro Market купити кілька товарів за одним договором про закупівлю?

При запиті ціни пропозицій замовник може укласти договір про закупівлю з переможцем відбору, якого було відібрано в межах четвертої цифри єдиного закупівельного словника за результатами запиту ціни пропозицій.

Закупівля електроенергії

Prozorro проаналізували тендери за останні півроку і побачили, що замовники, які закуповували електроенергію через Prozorro Market в 68% успішно укладали договір. Натомість у відкритих торгах цей показник наполовину менший - 28,5%. Зазначимо, що в Prozorro Market є примірний договір для закупівлі електроенергії, яким радимо користуватись.

Також, згідно з Постановою №1178 замовники можуть купувати електроенергію в необмеженій кількості, використовуючи механізм запиту цінових пропозицій.

Закупівля продуктів харчування (яєць)

Останнім часом ціну на цей поживний продукт суттєво коливає, тому вирішили проаналізували за якою процедурою замовники могли зекономити на його купівлі в жовтні.

Бачимо, найвигідніша ціна на яйця була через інструмент запиту цінових пропозицій у Prozorro Market – 5,9 грн/од. У прямих закупівлях через каталог середня ціна сягала 6,42 грн/од., спрощених закупівлях – 6,2 грн/од.

Закупівля пального

Пальне — це один із найбільш критично важливих товарів, а особливо у воєнний час. Коливання цін на ринку, складнощі з визначенням очікуваної вартості, відсутність постачальників та необхідність розривати договори — ось ті виклики, з якими доводиться давати раду замовникам.

22 листопада о 10:00 Prozorro проведе вебінар «Як ефективно купувати пальне в Prozorro та Prozorro Market». І разом з представниками бізнесу, ДУ «Професійні закупівлі» спробували визначити ті алгоритми, які допоможуть замовнику ефективно забезпечувати свою організацію пальним. Переглянути запис вебінару можна за посиланням.

Скористайтеся перевагами запиту ціни пропозицій уже зараз:

  • У середньому процедура запиту ціни пропозицій триває 8 днів — від моменту оголошення до підписання договору.
  • Процедура запиту ціни пропозиції передбачає прозору конкуренцію постачальників, яка дозволяє заощаджувати кошти. Так, останні 3 місяці середня кількість учасників на закупівлях електроенергії на ЗЦП сягнула показника 5,3.
  • Високий показник успішного завершення закупівель. Наприклад, запити ціни пропозицій на пальне завершувалися підписанням договору удвічі частіше, ніж спрощені закупівлі.
  • Замовнику не потрібно розбиратися в складанні тендерної документації, а всі постачальники вже кваліфіковані централізованими закупівельними організаціями ДУ “Професійні закупівлі” та Медичні закупівлі України.
  • Купуючи в Prozorro Market, замовники оминають як ризик оскарження, так і моніторинг від Держаудитслужби.

Тож залиште відкриті торги для складних закупівель, які потребують детального пропрацювання документації — для всього іншого є Prozorro Market.

Корисні посилання:Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Надаємо відповіді на найпоширеніші запитання від замовників про закупівлі у воєнний час. Відповідаємо як застосовувати положення Особливостей про здійснення публічних закупівель на Е-Тендер
Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua